اخبار ایران – تیر نیوز


استیضاح فانی فعلا اعلام وصول نمی شود

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۳ام شهریور ۱۳۹۵
یک نماینده مجلس در گفت و گو با پانا:

استیضاح فانی فعلا اعلام وصول نمی شود

   
 
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز بندهایی از استیضاح مورد بررسی قرار نگرفته اظهار کرد: استیضاح فانی فعلا اعلام وصول نمی شود.
خبرگزاری پانا+

رمضانعلی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی پانا با بیان این خبر گفت: تا کنون موفق به بررسی 14 بند از مجموع 25 بند موارد استیضاح شده ایم و الان نیز بسیاری از نمایندگان امضاهایشان را پس گرفته اند.

وی در خصوص تعداد امضاهای پس گرفته شده گفت: نقل قول های مختلفی وجود دارد و به نظر می رسد حدود 30 امضا پس گرفته شده است.

این نماینده مجلس در خصوص تعیین زمان احتمالی استیضاح به پس از تعطیلات در صورت عدم اقناع نمایندگان نیز گفت: این امکان وجود دارد اما در هفته دیگر باید به باقی سوالات پاسخ داده شود تا سوالات تمام نشود نمی توانیم از نتیجه مطمئن باشیم.

 

دیدگاه‌ها برای استیضاح فانی فعلا اعلام وصول نمی شود بسته هستند

فریاد خوشحالی معلمان پشت دیوارهای مجلس (تصویب طرح جذب همکاران جامانده شرکتی و مربیان پیش دبستانی

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۳ام شهریور ۱۳۹۵

تصویب طرح جذب همکاران جامانده شرکتی و مربیان پیش دبستانی

تصویب کلیات طرح استخدامی حق‌التدریس‌ها؛

فریاد خوشحالی معلمان پشت دیوارهای مجلس

فریاد خوشحالی معلمان پشت دیوارهای مجلس به گزارش خبرداغ به نقل از ایلنا، کلیات طرح اصلاح تبصره ۱۰ واحد ۱۷ قانون استخدام معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در جلسه روز چهرشنبه مجلس مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با ۱۴۱ رای موافق، ۲۰ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۲۵ رای با کلیات این طرح موافقت کردند.
 
این طرح در مورد تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی است که در هفته های گذشته چندین بار مقابل مجلس تجمع کرده بودند.
 
بعد از تصویب کلیات این طرح معلمان حق‌التدریس که مقابل مجلس تجمع کرده بودند فریاد خوشحالی کشیدند و با سر دادن شعارهایی از نمایندگان مجلس تشکر کردند.
دیدگاه‌ها برای فریاد خوشحالی معلمان پشت دیوارهای مجلس (تصویب طرح جذب همکاران جامانده شرکتی و مربیان پیش دبستانی بسته هستند

خبر خوش برای همکاران جا مانده

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۳ام شهریور ۱۳۹۵

خبر خوش برای همکاران جا مانده

با تصویب مجلس

آموزش و پرورش مکلف به کارگیری مربیان پیش‌دبستانی و خرید خدمت شد

 
صحن علنی مجلس صحن مجلس

نمایندگان مجلس وزارت آموزش و پرورش را مکلف کردند مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی را به کارگیری کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان جزئیات طرح اصلاح تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را مورد بررسی قرار دادند.

وکلای ملت ماده واحده طرح مذکور را پس از بحث و بررسی با 172 رای موافق، 13 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس تصویب کردند.

بر اساس مصوبه مجلس، در ماده واحده این طرح مقرر شد تبصره 10 ماده 17 قانون مذکور مصوب 15 مهر 1388 و اصلاحات بعدی آن اصلاح شود.

طبق این اصلاحیه مجلس، وزارت آموزش و پرورش مکلف شد مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی را که از طریق شرکتهای عمومی یا خصوصی در آموزش و پرورش به کار گرفته شده‌اند و همچنین حق‌التدریسان غیرمستمر را که قبل از سال 1391 با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند به منظور تامین نیروهای حق‌التدریس با عناوین معلم (آموزگار یا دبیر) مربی پرورشی، مربی بهداشت و مشاور اداری با توجه به ارتباط رشته تحصیلی (منحصر به دوره متوسطه)‌ مقطع تحصیلی (حداقل کاردانی) جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آن وزارتخانه بدون الزام رعایت ماده 8 این قانون به کارگیرند. استفاده از سایر نیروها در این زمینه ممنوع است.

بهارستان نشینان در ادامه مصوبه خود مقرر کردند بار مالی ناشی از اجرای این قانون در حد سقف حق‌التدریس سالانه و از محل حق‌التدریس پرداختی به کارکنان رسمی و خروج بازنشستگان آموزش و پرورش تامین می‌گردد. بکارگیری این نیروها الزامی برای استخدام رسمی نیست و این قانون از تاریخ 31 شهریور 95 لازم‌الاجرا است.

وکلای ملت در ادامه این جلسه با الحاق یک بند به ماده واحده طرح مذکور موافقت کردند که بر اساس آن مقرر شد: نیروهای آموزش دهنده نهضت سوادآموزی که قبل از سال 1391 با نهضت سوادآموزی همکاری داشته‌اند مجموع تبصره 10 اصلاح ماده 18 قرار می‌گیرند.

دیدگاه‌ها برای خبر خوش برای همکاران جا مانده بسته هستند

فریادشادی حق التدریسیها وآموزشیاران نهضت

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۳ام شهریور ۱۳۹۵
خبرگزاری ایلنا: کلیات طرح اصلاح تبصره ۱۰ واحد ۱۷ قانون استخدام معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در جلسه روز چهرشنبه مجلس مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با ۱۴۱ رای موافق، ۲۰ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۲۵ رای با کلیات این طرح موافقت کردند.این طرح در مورد تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی است که در هفته های گذشته چندین بار مقابل مجلس تجمع کرده بودند.بعد از تصویب کلیات این طرح معلمان حق‌التدریس که مقابل مجلس تجمع کرده بودند فریاد خوشحالی کشیدند و با سر دادن شعارهایی از نمایندگان مجلس تشکر کردند.

دیدگاه‌ها برای فریادشادی حق التدریسیها وآموزشیاران نهضت بسته هستند

آزمون استخدامی– ثبت نام شهریورماه ….آزمون پاییز

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲ام شهریور ۱۳۹۵


آزمون استخدامی.... ثبت نام شهریورماه ....آزمون پاییز


آقای فاضل  در پاسخ به این سوال که ثبت نام آزمون استخدامی چه زمانی انجام می شود افزود:همه تلاشمان این است که ثبت نام آزمون استخدامی در شهریورماه انجام شود حدود 10 هزار نیرو با سیاست بوم از بوم در رشته های مختلف و با توجه به نیازهای متفاوت پذیرش خواهند شد.

خبرگزاری پانا+
فاضل گفت: البته زمان برگزاری آزمون نیاز به دریافت مجوز از سازمان مدیریت و سازمان سنجش دارد و در تهران نیز ما در مدارس پسرانه مشکل کمبود نیرو داریم و از اولویتهای ما در آزمون استخدامی خواهد بود.


وی ادامه داد: همانطور که می دانید آموزش و پرورش از طریق روشهای مختلف نیرو جذب می کند که یکی از این روشها برگزاری آزمون استخدامی و طی یک دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان است امسال کسانیکه در آزمون سال گذشته پذیرفته شده اند وارد سیستم آموزشی خواهند شد و افرادی که در آزمون امسال پذیرفته خواهند شد طی دوره ای از سال آینده جذب آموزش و پرورش می شوند و امسال نیز اولویت با نیروهای پیش دبستانی است که شرایط لازم را داشته و مناطق به رشته آنها نیاز داشته باشند.

دیدگاه‌ها برای آزمون استخدامی– ثبت نام شهریورماه ….آزمون پاییز بسته هستند

طرح اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون استخدام حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲ام شهریور ۱۳۹۵

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب درخواست تغییر دستور در مجلس و رسیدگی خارج از نوبت به طرح اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون استخدام حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی، در توضیح این طرح گفت: از حدود ۲۸ هزار نیروی حق التدریسی نیز ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر واجد شرایط استخدام در آموزش و پرورش تخصیص داده شده است.
وی با رد کم سواد دانستن معلمان حق‌التدریسی گفت: در گذشته این عزیزان با دریافتی ۵۰ هزار تومانی مشغول کار شدند به امید روزی که در آموزش  پرورش استخدام شوند که قالب این عزیزان مدرک فوق لیسانس و دکترا دارند و بی سواد و یا کم سواد نیستند.
نماینده مردم نوشهر با اشاره به شروط مندرج در طرح مذکور برای استخدام معلمان حق‌التدریسی گفت: شروطی چون مدرک تحصیلی فوق دیپلم، سنوات و نیاز آموزش و پرورش از شروطی است که بر اساس آنها حق‌التدریسی‌ها جذب  آموزش و پرورش خواهند شد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات  مجلس ادامه داد: در سال تحصیلی ۹۵ و ۹۶ دو میلیون بیشتر از سال تحصیلی۹۴ و ۹۵ است که در سال گذشته بیش از ۷ و نیم میلیون دانش آموز در مدارس کشور تحصیل کردند.
سپس مجلس این درخواست را به رای گذاشت  که از ۲۲۶ نماینده حاضر در جلسه ۱۴۵ رای موافقت، ۹ رای مخالف و ۵ رای ممتنع به این درخواست داده شد.

دیدگاه‌ها برای طرح اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون استخدام حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش بسته هستند

قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در دستور کار مجلس قرار گرفت

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲ام شهریور ۱۳۹۵

قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در دستور کار مجلس قرار گرفت

سرویس صحن
نمایندگان مجلس با در اولویت قرار گرفتن اصلاح قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در دستور کار مجلس قرار گرفت.
 
قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در دستور کار مجلس قرار گرفت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 2 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی، با 145 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در صحن علنی با با در اولویت قرار گرفتن اصلاح قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در اولویت مجلس موافقت کردند.

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در تشریح درخواست 50 نفر از نمایندگان مجلس گفت: طبق ماده 104 آیین‌نامه داخلی مجلس، دستور مرتبط با طرح اصلاح تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را خارج از نوبت بررسی نماییم. آقایان قاسم احمدی لاشکی و جبار کوچکی‌ن‍ژاد به عنوان طراحان اصلی بودند.

قاسم احمدی لاشکی گفت: اهمیت استخدام معلمین حق‌التدریسی و نیروهای خرید خدمات آموزشی که تاکنون مباحث زیادی در رابطه با آنها مطرح شده است باید مورد توجه جدی نمایندگان ملت قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: از اعضای محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات و نمایندگان ملت تقاضا می‌کنم که حل مشکل معلمین حق‌التدریسی را در اولویت کاری مجلس قرار دهند. 15/7/1388 در مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای به تصویب رسید که نتیجه زحمات نمایندگان در مجلس هشتم بود اما به دلیل نواقصی که با آن مواجه شد، مجددا در سال 91 مصوبه‌ای در مجلس نهم برای تکمیل آن به تصویب رسید.

نماینده مردم چالوس در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اشکالات وارد این است که گفته می‌شود قانون عام نمی‌باشد اما امروز باید این مشکل به طور جامع و کامل حل شود. این قانون مربوط به کسانی است که پیش از سال 91 با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند و دچار مشکل شده‌اند.

وی تصریح کرد: در طرحی که سال گذشته آماده شده بود، با توجه به همکاری وزارت آموزش و پرورش از حدود 28 هزار نفر افراد واجدالشرایط آموزش و پرورش 16 هزار و 700 نفر را به عنوان نیروهای حق‌التدریس مشمول کرد. باید دقت داشت که این اقدام بار مالی نداشته و دولت دچار مشکل نمی‌شود.

احمدی لاشکی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی نیروهایی که باید در وزارت آموزش و پرورش جذب شوند در حقیقت جایگزین معلمینی می‌شوند که بازنشست شده‌اند. وزارت آموزش و پرورش با بحران کمبود معلم و نیروی آموزشیار مواجه است که باید هر چه سریعتر این موضوع نیز حل شود.

دیدگاه‌ها برای قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در دستور کار مجلس قرار گرفت بسته هستند

مخالفت با بازنشستگی۲۵ ساله معلمان

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲ام شهریور ۱۳۹۵

  مخالفت با بازنشستگی۲۵ ساله معلمان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: میانگین سن بازنشستگی در کشور به نسبت دنیا حدود ۱۵ سال پایین‌تر است.

به گزارش پارس نیوز، محمود اسلامیان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در حاشیه نشست خبری با اشاره به بحث بازنشستگی معلمان با 25 سال سابقه، گفت: در همه جای دنیا صندوق‌ها یک نهاد اقتصادی هستند، مانند بانک‌ها و با فعالیت اقتصادی، بقا پیدا می‌کنند، اما در کشور ما به خاطر نفت که پول آن می‌تواند همه تصمیمات اشتباه را جبران کند، شاهد اشتباهات فاحشی هستیم. مخالفت با بازنشستگی۲۵ ساله معلمان

وی افزود: در سه دهه اخیر حداقل ۲۸ تصمیم بزرگ در حوزه صندوق گرفته شد که هزینه چند صد هزار میلیاردی بر دوش صندوق گذاشت.

اسلامیان با اشاره به سن بازنشستگی در کشور گفت: من معتقدم سن بازنشستگی در کشور ما بسیار پایین است. در حال حاضر میانگین سن بازنشستگی ۵۱.۵ سال است، این در حالی است که اوج پختگی انسان‌ها مربوط به ۵۰ تا ۶۰ سالگی آنها است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور تصریح کرد: ما افراد ۵۰ ساله را به پارک‌ها می‌فرستیم، به این بهانه که برای نیروهای جدید اشتغال ایجاد کنیم که این اتفاق هم نمی‌افتد.

وی با اشاره به میانگین سن بازنشستگی در دیگر کشورها ادامه داد: در دنیا میانگین سن بازنشستگی برای خانم‌ها ۶۰ و برای آقایان ۶۵ سال است. ما با این سن بازنشستگی نمی‌توانیم از تجارب نیروهایمان به درستی استفاده کنیم.

اسلامیان تاکید کرد: این سن بازنشستگی علاوه بر آسیب‌هایی که ذکر شد، فشار مالی نیز به صندوق وارد می‌کند، به همین دلیل معتقدیم باید پارامترهای بازنشستگی حتما تغییر پیدا کند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور ادامه داد: دولت تمام هزینه های بعضی از صندوق‌ها را می‌پردازد، اما در مورد صندوق بازنشستگی دولت تنها ۷۰ درصد اعتبارات آن را می‌دهد و ما باید ۳۰ درصد اعتبارات را خودمان تامین کنیم.

وی تاکید کرد: در دنیا سن بازنشستگی به نسبت ایران حداقل ۱۵ سال بالاتر است و ما جبران این عدد را با پول نفت می‌پردازیم.

اسلامیان با اشاره به معلمان آموزش و پرورش بعد از ۲۵ سال فعالیت گفت: ما دلایلمان برای مخالفت را اعلام کردیم و در نهایت نیز این طرح از طرف دولت منتفی اعلام شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در خاتمه اظهار کرد: ما نگفتیم اجرا نمی‌کنیم، اعلام کردیم اگر دولت اعتبارات آن را بپردازد، آن را عملیاتی خواهیم کرد.

دیدگاه‌ها برای مخالفت با بازنشستگی۲۵ ساله معلمان بسته هستند

مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش صادر شد/ برگزاری آزمون پاییز امسال

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲ام شهریور ۱۳۹۵

مجوز استخدام 10 هزار نفر در آموزش و پرورش صادر شد/ برگزاری آزمون پاییز امسال

وکیل ملت: امسال 10 هزار ردیف استخدامی برای جذب دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دیگر دریافت کردیم.

 

مجوز استخدام 10 هزار نفر در آموزش و پرورش صادر شد/ برگزاری آزمون پاییز امسال

 

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش زمان و ضوابط برگزاری آزمون استخدامی برای ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش را تشریح کرد.
 
به گزارش وکیل ملت ؛ سیدحسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش  در پاسخ به این پرسش که «تعداد دقیق ردیف استخدامی سال جاری، چگونگی و زمان آزمون آموزش و پرورش چطور است؟»، اظهار داشت: امسال 10 هزار ردیف استخدامی برای جذب دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دیگر دریافت کردیم.
 
وی افزود: در تاریخ 30 مردادماه سال جاری مجوز این 10 هزار ردیف استخدامی را از سازمان امور اداری و استخدامی دولت دریافت کردیم.
 
حسینی با بیان اینکه باید آگهی استخدام در این خصوص تنظیم و صادر شود، خاطرنشان کرد: پس از تهیه و تنظیم، این آگهی باید به تأیید سازمان امور اداری و استخدامی برسد و سپس باید با سازمان سنجش آموزش کشور به توافق برسیم.
 
وی اضافه کرد: قاعدتاً خود سازمان امور اداری و استخدامی باید با آنها توافق کند، از طرفی آگهی استخدام را آموزش و پرورش بر اساس ضوابط، مشخصات، تعداد، جنسیت و جاهایی را که می‌خواهد نیرو تخصیص دهد در پرتالی که برای این موضوع تهیه می‌شود، وارد می‌کند.
 
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه پذیرش نیرو در آموزش و پرورش بوم از بوم خواهد بود، تصریح کرد: برای اینکه کمتر دچار جابه‌جایی و معضلات این چنینی شویم، به صورت بوم از بوم نیروها را جذب می‌کنیم.
 
وی افزود: نیروهای مازاد آموزش و پرورش اکثراً در کلان شهرها مانند تهران، مشهد، اصفهان و شیراز هستند زیرا استخدام در گذشته به این شکل نبوده است و در شهرهای توسعه یافته مازاد نیرو و در مناطق کمتر توسعه یافته با کمبود نیرو مواجه هستیم.
 
حسینی با بیان اینکه در آزمون استخدامی سال گذشته حتی یک مورد هم نداریم که حق فردی ضایع شده باشد، گفت: ادعا نمی‌کنم در آزمون استخدامی سال گذشته اشکالی وجود نداشت اما این ادعا را می‌کنم که خلاف قانون پیش نرفتیم.
 
وی افزود: تمام موارد قانونی را در آگهی استخدام سال گذشته آوردیم و اشکالاتی که در آن زمان بود را یادداشت کردیم تا در آزمون استخدامی سال جاری، این مشکلات را رفع کنیم.
 
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش عنوان کرد: با توجه به اینکه در اواخر مردادماه مجوز استخدام را دریافت کردیم لذا مدت زمان کافی برای برگزاری این آزمون تا پایان تابستان فراهم نیست ضمن اینکه باید این موضوع هر چه زودتر انجام شود زیرا پذیرفته شدگان باید یکسال دوره آموزشی را سپری کنند تا مهر سال آینده وارد مدارس شوند.
 
حسینی در پاسخ به این پرسش که «آیا آزمون استخدامی آموزش و پرورش در پاییز امسال برگزار می‌شود؟»، گفت: تلاش بر این است که پاییز امسال آزمون استخدامی برای 10 هزار نفر در آموزش و پرورش برگزار شود.

دیدگاه‌ها برای مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش صادر شد/ برگزاری آزمون پاییز امسال بسته هستند

اولویت پرداخت حقوق ،حق التدریس و پاداش بازنشستگی معلمان و فرهنگیان

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۱ام شهریور ۱۳۹۵

اولویت پرداخت حقوق ،حق التدریس و پاداش بازنشستگی معلمان و فرهنگیان

به گزارش هشدارنیوزسید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، در دیدار شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان استان اردبیل با بیان اینکه بیشتر مشکلات و مسائل معلمان و آموزش و پرورش ناشی از کم توجهی می باشد پیشنهاد داد با صدور یک بخشنامه بالادستی ، پرداخت حقوق و مزایای ماهانه و سالانه و همچنین پاداش بازنشستگی تمام دستگاه ها به پرداخت حقوق ماهانه و حق التدریس و پاداش بازنشستگی معلمان مشروط شود تا این امر سبب جدیت و تلاش و تدبیر مسئولین تمام دستگاهها برای پرداخت حقوق و حق التدریس و پاداش بازنشستگی ناچیز معلمان به منظور دریافت مزایا و پاداش کلان خودشان شود.

وی این پیشنهاد را در سطح پایین تر و در سطح بخشنامه وزارت آموزش و پرورش نیز قابل طرح دانست تا محرک مسئولین ستادی برای پیگیری مطالبات معلمان شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح شدن برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی، از ارائه پیشنهاداتی از سوی کمسیون آموزش و تحقیقات در خصوص اختصاص درصدی از درآمد واحدهای صنعتی به آموزش و پرورش ، مسائل درمانی و رفاهی معلمان ، حذف یا کاهش تدریجی مدارس خاص ، اجازه تغییر کاربری واحدهای آموزشی به منظور کسب درآمدو … جهت ارائه در کمسیون تلفیق برای اصلاح برنامه ششم توسعه خبر داد.

میرزاده استیضاح کنندگان وزیر آموزش و پرورش را دارای اهداف و انگیزه های متنوع و از طیف های مختلف دانسته ولی اهداف سیاسی و خواسته های صنفی معلمان را پررنگ تر قلمداد کرد و نظر کمسیون آموزش و تحقیقات را به بعد از جلسه دوشنبه وزیر با کمسیون موکول کرد.

در ابتدای این دیدار سید غلامحسین گنجی رئیس شورای هماهنگی و اجرائی انجمن اسلامی معلمان استان اردبیل با بیان مشکلات و دغدغه های جامعه معلمان ، با تاکید بر ضرورت ارائه طرحی جامع برای حل این مشکلات ، فارغ از مسائل سیاسی و هیاهوی رسانه ای ، ریشه اکثر مشکلات را فراتر از سطح وزارت خانه دانسته و لازمه حل آن را داشتن وفاق و عزم ملی اعلام کرد وگفت: از دولت و مجلس انتظار می رود توجه بیشتری به آموزش و پرورش در برنامه ششم بنمایند.

همچنین اعضای شورای هماهنگی و اجرائی انجمن اسلامی معلمان استان اردبیل به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مشکلات معلمان و آموزش و پرورش ، صندوق ذخیره فرهنگیان ، سازماندهی نیروی انسانی ، ضعف ساختاری سیستم ، برنامه ششم توسعه و … پرداختند.

در این دیدار پیشنهادات مکتوب انجمن برای اصلاح موادی از برنامه ششم توسعه و مسائل رفاهی معلمان تقدیم سخنگوی کمسیون آموزش و تحقیقات گردید.

دیدگاه‌ها برای اولویت پرداخت حقوق ،حق التدریس و پاداش بازنشستگی معلمان و فرهنگیان بسته هستند
Next Page »