اخبار ایران – تیر نیوز


سرپرست وزارت آموزش و پرورش از پرداخت معو‌قات فرهنگیان طی ۴۵ روز آینده خبر داد.

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۴ام آبان ۱۳۹۵

آغاز پرداخت معوقات فرهنگیان تا ۴۵ روز آینده

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: پرداخت حق‌التدریس‌ها، حق‌الزحمه برگزاری امتحانات، بدهی پیشین به برخی شرکت‌های بیمه‌ای و همچنین پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۴، ظرف ۴۵ روز آینده عملیاتی و به‌ مرور پرداخت خواهد شد. سید محمد بطحایی در حاشیه مراسم نمادین سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در جمع خبرنگاران در پاسخ به…

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: پرداخت حق‌التدریس‌ها، حق‌الزحمه برگزاری امتحانات، بدهی پیشین به برخی شرکت‌های بیمه‌ای و همچنین پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۴، ظرف ۴۵ روز آینده عملیاتی و به‌ مرور پرداخت خواهد شد.

۴۲
سید محمد بطحایی در حاشیه مراسم نمادین سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس پیرامون بازداشت‌های اخیر در صندوق ذخیره فرهنگیان و نیز نگرانی و ناراحتی معلمان از تخلفات صورت گرفته در این صندوق، تصریح کرد: مشکلاتی در این صندوق وجود داشته و دارد که مقامات قضایی با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: از ورود قوه قضائیه به این موضوع خوشحال هستیم و مشاهده می‌کنیم با جدیت و بدون هرگونه ملاحظه‌ای، هر فردی که در مظان اتهام باشد با جدیت و فوریت احضار می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: بعضی افراد مصاحبه‌هایی در رسانه‌ها انجام می‌دهند و اعداد و ارقامی ارائه می‌کنند که اکثر این ارقام پایه و اساس ندارد و درخواست می‌کنیم کسی که اسناد و مدارکی دارد در زمینه فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان به قوه قضائیه جهت پیگیری ارائه دهند.

بطحایی با بیان اینکه اعلام عدد و ارقام درخصوص تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ذهن معلمان را مشوش و نگران می‌کند و تأثیر دیگری ندارد، تصریح کرد: سیر قضایی این موضوع به خوبی پیش می‌رود و نمایندگان محترم هم طرح تحقیق و تفحص از این صندوق را تصویب کرده‌اند و امیدوار هستیم واقعیات آنطور که بوده چه در این دوره و چه در دوره‌های قبل روشن شود و فرایند قضایی آن به سرعت انجام گیرد تا معلمان از نگرانی و تشویش ذهن آزاد شوند.

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون توزیع شیر در مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: این موضوع به دلیل تأخیر در ابلاغ اعتبارات با توجه به اینکه پیش‌نویس قرارداد تهیه شده، به دلیل احتیاط‌های بودجه‌ای هنوز وارد عمل نشده است و امیدواریم ظرف دو هفته آینده تخصیص بودجه انجام و قرارداد، عملیاتی شود.

بطحایی در خصوص پرداخت معوقات فرهنگیان اظهار داشت: با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی مقرر شده است اوراق خزانه را دریافت کنیم و به وسیله دو بانک به عنوان بانک‌های عامل، این اوراق نقد شده و معوقات تا ظرف ۴۵ روز آینده پرداخت شود.

وی ادامه داد: پرداخت حق‌التدریس‌ها، حق‌الزحمه برگزاری امتحانات، بدهی پیشین به برخی شرکت‌های بیمه‌ای همچون ایران و آتیه‌سازان و مطالبات برخی مالکان که بابت املاک خود حکم قضایی قلع و قمع گرفته‌اند، همچنین پاداش خدمت بازنشستگان سال ۹۴ ظرف ۴۵ روز آینده عملیاتی و به‌مرور پرداخت خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در خصوص موضوع آموزش‌ زبان‌های دیگر به غیر از زبان انگلیسی، گفت: بر اساس مصوبات موجود امکان انتخاب زبان‌های خارجی دیگر وجود دارد. یکی از دلایلی که نتوانسته‌ایم به صورت متناسب زبان‌های دیگر را در مدارس توسعه دهیم، عدم استقبال اولیا و دانش‌آموزان از این موضوع بوده است و زیرساخت‌ها و نیز برنامه درسی و منابع آموزشی آماده شده است و در حال انگیزه به دانش‌آموزان و اولیا هستیم تا از زبان‌های دیگر به غیر از زبان انگلیسی نیز استقبال نمایند.

وی از معرفی ۲ هزار دانش‌آموز مستعد در زمینه‌های ورزشی به وزارت ورزش و جوانان خبر داد و افزود: با توجه به تفاهم‌نامه ایجاد شده، دانش‌‌آموزان با استعداد در زمینه‌های ورزشی را به سازمان ورزش معرفی خواهیم کرد، زیرا شناسایی و استعدادسنجی در وزارت آموزش و پرورش سریع‌تر و بهتر انجام خواهد شد و امیدواریم در ورزش‌های همگانی و ورزش‌های حرفه‌ای نسلی خوب تحویل جامعه دهیم.

منبع : فارس

دیدگاه‌ها برای سرپرست وزارت آموزش و پرورش از پرداخت معو‌قات فرهنگیان طی ۴۵ روز آینده خبر داد. بسته هستند

مربیان پیش‌دبستانی مازندران چشم‌انتظار حق‌التدریس

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۴ام آبان ۱۳۹۵

مربیان پیش‌دبستانی مازندران چشم‌انتظار حق‌التدریس

خبرگزاری فارس: مربیان پیش‌دبستانی مازندران چشم‌انتظار حق‌التدریس

مدت دو سال از تصویب قانون حق‌التدریس مربیان پیش‌دبستانی می‌گذرد ولی هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مدت دو سال از تصویب قانون حق‌التدریس مربیان پیش‌دبستانی می‌گذرد، ولی هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

با گذشت دو سال از تصویب این قانون آموزش و پرورش در اجرای آن تعلل می‌کند؛ یکی از مربیان باسابقه پیش‌دبستانی در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، گفت: ما مربیان مظلوم پیش‌دبستانی پس از سال‌ها خدمت صادقانه به حق اندک خود قانع شدیم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه حق ما از سال 91 طبق قانون استخدام با آزمون بود، به‌خاطر کشور عزیزمان کوتاه آمده و به حق‌التدریس که در تاریخ 28 شهریور ماه سال 94 به تصویب رسید و ماده 10 این قانون که امسال دوباره به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، قانع شدیم؛ اما این قناعت ما بر مظلومیت‌مان بیشتر افزود.

این مربی پیش‌دبستانی افزود: این مصوبه از سوی آموزش و پرورش مازندران اجرا نشده و به‌جای ما از نیروهای انجمنی، بازنشسته و گاهاً در بعضی از مدارس از بین مربیان برای معلم پایه در سمت معلم پیش دبستانی و با همان حقوق اندک استفاده کردند که برخلاف قانون است.

وی گفت: حال ما مربیان در این روزهای عاشورایی خواهان حق آزادگی خود هستیم؛ ما حق را هرگز گدایی نمی‌کنیم، بلکه با آزادگی به دنبال حق‌مان می‌جنگیم.

* نیروی مازاد در آموزش و پرورش مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: براساس تکلیف قانون و نیاز مربیان پیش‌دبستانی و نیروی خرید خدمات از سال 91 حق‌التدریس می‌شوند.

سیدعلی قاسمی با اینکه سال گذشته با هماهنگی‌های انجام شده توانستیم مجوز جذب حدود 300 نفر از مربیان پیش‌دبستانی را دریافت کنیم، افزود: امسال تلاش کردیم، ولی واقعیت این است با توجه به نیروهای مازاد موفق نشدیم.

وی با اشاره به اینکه برای ابلاغ نیروهای رسمی خود ماندیم و مهر ماه امسال در ابلاغ نیروها با مشکلات بسیاری مواجه بودیم، اضافه کرد: اگر نتوانیم نسبت به ابلاغ نیروها اقدام کنیم، حقوق کل معلمان دچار آسیب می‌شودپپپ چرا که تمام کارها به‌صورت سیستمی است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: تا زمانی که تکلیف 2 هزار نیروی آموزش و پرورش مشخص نشود، نمی‌توان نسبت به جذب نیروهای جدید اقدام کرد.

این مسؤول با تأکید بر اینکه در حال حاضر ما به صورت جدی پیگیر هستیم ولی سیستم جواب نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: با این وجود ما در حال تلاش و مذاکره هستیم که بتوانیم متقاعد کنیم با برخی جابه‌جایی‌ها نیازی ایجاد کنیم، چرا که مرکز برنامه‌ریزی آموزش و پرورش به‌صورت متمرکز مدیریت می‌شود.

قاسمی با اعلام اینکه وظیفه ما پاسخ به خواسته‌های این افراد است ما از لحاظ روحی آزرده هستیم، گفت: حدود 43 هزار مربی پیش‌دبستانی داریم که بخشی زیرنظر بهزیستی و سازمان تبلیغات و برخی زیرنظر پیش‌دبستانی غیردولتی هستند و تعداد اندکی مربی پیش‌دبستانی مدارس دولتی هستند.

وی یادآور شد: متاسفانه در سال 89 و 90 اتفاقی افتاد که حدود 500 نفر را بیش از نیاز وارد سیستم کردند و حتی برخی از مناطق با یک مربی و کمک مربی حدود 10 دانش‌آموز داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: بیش از 500 نفر به عنوان کمک مربی هستند که با توجه به نیروهای مازاد موجب کاهش سرانه می‌شود و از آن طرف نیز نمی‌توانیم شهریه را بالا ببریم، چرا که خانواده‌ها گلایه می‌کنند.

قاسمی به مطابقت نداشتن دریافتی و هزینه‌ها اشاره کرد و افزود: در حال پیگیری هستیم تا تمهیداتی برای افزایش حقوق و بیمه آنان اندیشیده شود با وجود اینکه تکلیف نیست تا بتوانیم براساس توان دستگاه جواب‌گوی خواسته‌های این افراد باشیم.

به گزارش فارس، روز گذشته شاهد تجمع مربیان پیش‌دبستانی مقابل آموزش و پرورش مازندران بودیم، همه این افراد با توجه به زحماتی که متحمل شدند، به‌دنبال احقاق حق خود هستند.

دیدگاه‌ها برای مربیان پیش‌دبستانی مازندران چشم‌انتظار حق‌التدریس بسته هستند

درخواست یک فرهنگی از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش: معوقات حق‌التدریسی‌ها از سال ۹۴ باقی مانده است

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۴ام آبان ۱۳۹۵

درخواست یک فرهنگی از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش: معوقات حق‌التدریسی‌ها از سال ۹۴ باقی مانده است

وکیل ملت: نیروهای حق‌التدریسی در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ بخشی از معوقات خود را با وقفه طولانی دریافت کردند و با وجود اینکه سال تحصیلی جدید آغاز شده است اما هنوز وزارت آموزش‌وپرورش به آنان بدهکار است!

 

وزارت آموزش‌وپرورش این گروه از معلمان را نیروهای حق‌التدریس خطاب می‌کند، دانش‌آموزان به آنان به دیده معلم می‌نگرند اما نمی‌دانند که این معلم ماه‌هاست بدون حقوق در کلاس درس حاضر می‌شود.

نیروهای حق‌التدریسی، معلمانی هستند که در مدارس تدریس می‌کنند اما استخدام وزارت آموزش‌وپرورش نیستند و حقوق آنان با وقفه‌های طولانی پرداخت می‌شود.

نظام تعلیم و تربیت همیشه به این نیروها بدهکار است.
 

آقای دانش آشتیانی معوقات معلمان حق‌التدریسی‌ هم را درمیان برنامه هایتان بگذارید.

دیدگاه‌ها برای درخواست یک فرهنگی از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش: معوقات حق‌التدریسی‌ها از سال ۹۴ باقی مانده است بسته هستند

وعده آشتیانی به فرهنگیان

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۴ام آبان ۱۳۹۵

وعده آشتیانی به فرهنگیان:در پیگیری مطالبات و حل مشکلات و بودجه‌گیری و افزایش اعتبارات فردی نکته سنج هستم

وکیل ملت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش باتاکید بر پرهیز از سیاست‌زدگی در امر تعلیم و تربیت گفت: سیاست‌زدگی برای تعلیم و تربیت سم است و تنها معیار همکاری با من، تعهد و تخصص و اعتقاد به برنامه‌های اعلام شده است.

 

در این دیدار که شامگاه دیروز (دوشنبه 3 آبان) برگزار شد نمایندگان تشکل‌های صنفی انجمن اسلامی معلمان، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، کانون صنفی معلمان، کانون مدرسان دانشگاه فرهنگیان، سازمان فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه، سازمان معلمان و شاخه فرهنگیان حزب ندی حضور داشتند گزینه روحانی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش گفت: بر خلاف برخی اظهار نظر های نادرست من سابقه چهل ساله حضور در آموزش و پرورش دارم و خاطرات و تجربه‌های خوبی از تدریس درسهایی مانند جبر ، ریاضی حرفه و فن و مدیریت و معاونت مدرسه دارم و به دلیل حضور مان در مدارس به خوبی نسبت به مشکلات و دغدغه‌های فرهنگیان آگاهی دارم .

دانش آشتیانی با بیان این که شعار و وعده مشکل گشای آموزش و پرورش نیست گفت: همه باید کمک کنند تا آموزش و پرورش به یک دغدغه ملی تبدیل شود. وی افزود: من در پیگیری مطالبات و حل مشکلات و بودجه‌گیری و افزایش اعتبارات فردی نکته سنج هستم.
دانش آشتیانی تصریح کرد: شعار من این است که مدرسه زیر بنای توسعه هم جانبه در کشور است و به همین دلیل باید نگاه به معلم نگاه کارمند نباشد معلم نباید برای حل مشکلات خود پشت در اتاق ها باشد. اگر معلم حداقل‌های معیشتی را نداشته باشد، کلاس درس دغدغه اصلی او نخواهد بود.
گزینه سکانداری وزارت آموزش و پرورش بر تمرکز زدایی از ستاد و افزایش اختیارات تاکید کرد و گفت: من اعتقاد دارم مدیر مدرسه باید اختیار داشته باشد و مدرسه باید از فضای دلمردگی و خالی از نشا ط فاصله بگیرد.
دانش باتاکید بر پرهیز از سیاست‌زدگی در امر تعلیم و تربیت گفت: سیاست‌زدگی برای تعلیم و تربیت سم است و تنها معیار همکاری با من تعهد و تخصص و اعتقاد به برنامه‌های اعلام شده است.

دیدگاه‌ها برای وعده آشتیانی به فرهنگیان بسته هستند

سازماندهی ۳۵۲۲ ورزشکار در سرخس/ اصلی ترین مشکل ورزش شهرستان فرسودگی اماکن ورزشی است

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام آبان ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-     رئیس اداره ورزش و جوانان سرخس اصلی ترین مشکل ورزش شهرستان را فرسودگی اماکن ورزشی عنوان کرد و گفت: اماکن و تاسیسات ورزشی سرخس به نسبت اماکن بخش خصوصی در حد استاندارد نیست، اما با تمام این مشکلات پاسخگوی 70 تا 80 درصد نیاز جامعه ورزش شهرستان هستیم. محسن کاوه گفت: امسال ۳ هزار ۵۲۲ ورزشکار در شهرستان سازماندهی شده و کارت بیمه ورزشی دریافت کردند. رئیس اداره ورزش و جوانان سرخس خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۱ هیئت ورزشی در شهرستان مسئول مشخص دارند که از این تعداد ۱۰ هیئت فعال و ۱۱ هیئت ورزشی نیمه فعال هستند. وی تصریح کرد: شهرستان سرخس دارای ۸ قهرمان ملی و بین المللی در رشته های جودو ناشنوایان، مچ اندازی، کشتی، تیراندازی و تیر و کمان است. کاوه اصلی ترین مشکل ورزش شهرستان را فرسودگی اماکن ورزشی عنوان کرد و افزود: اماکن و تاسیسات ورزشی سرخس به نسبت اماکن بخش خصوصی در حد استاندارد نیست، اما با تمام این مشکلات پاسخگوی ۷۰ تا ۸۰ درصد نیاز جامعه ورزش شهرستان هستیم.

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای سازماندهی ۳۵۲۲ ورزشکار در سرخس/ اصلی ترین مشکل ورزش شهرستان فرسودگی اماکن ورزشی است بسته هستند

اجرای ۲۲ برنامه ویژه هفته بسیج دانش‌آموزی در سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام آبان ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-     مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان سرخس گفت: 22 برنامه فرهنگی ورزشی ویژه هفته بسیج دانش آموزی در شهرستان سرخس برگزار می شود که برگزاری 5 یادواره شهید دانش آموز شهرستان، برگزاری جام کشتی شهدای دانش آموز سرخس و شرکت در راهپیمایی 13 آبان از مهم ترین برنامه ها در این هفته است. اسحق ابان با اشاره به اجرای ۲۲ برنامه فرهنگی ورزشی در هفته بسیج دانش آموزی گفت: از مهم ترین برنامه های بسیج دانش آموزی شهرستان سرخس در هفته بسیج دانش آموزی برگزاری ۵ یادواره شهید دانش آموز شهرستان، برگزاری جام کشتی شهدای دانش آموز سرخس و شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان است. مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان سرخس بیان کرد: یادواره شهدای دانش آموز شهرستان هر روز به نام یکی از شهدای دانش آموز برگزار می شود. ابان با اشاره به برگزاری جام کشتی شهدای دانش آموز شهرستان خاطرنشان کرد: این جام ورزشی به صورت چند جانبه و با حضور تیم های کشتی دانش آموزی سطح استان در سرخس برگزار خواهد شد. وی افزود: این مسابقات عصر پنج شنبه ۱۳ آبان ماه و صبح جمعه ۱۴ آبان ماه در سالن شهید دهقانزاده سرخس برگزار می شود. مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان سرخس عنوان کرد: دیدار با خانواده شهدای دانش آموز و سخنرانی با موضوع دفاع مقدس از دیگر برنامه های بسیج دانش آموزی سرخس در هفته بسیج دانش آموزی است. ابان در پایان اظهار داشت: شهیدان رمضان فداکار، ابراهیم بهی، اسماعیل مشهدی، محمد منیری و مهدی آذریان شهدای دانش آموز شهرستان سرخس هستند.

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای اجرای ۲۲ برنامه ویژه هفته بسیج دانش‌آموزی در سرخس بسته هستند

۱۷ واحد مسکن به مددجویان شهرستان سرخس واگذار شد

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام آبان ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-     رئیس اداره بهزیستی سرخس گفت: از ابتدای امسال تاکنون 17 واحد مسکن با تسهیلات اداره بهزیستی و با اعتباری بالغ بر 610 میلیون ریال تحویل مددجویان این شهرستان شده است. زری صادقی با اشاره به اجرای طرح CBR در روستاهای شهرستان گفت: در هر روستای شهرستان تسهیل گر محلی تعیین شده است که با شناسایی و کمک به مددجویان، خدمات بهزیستی را در قالب طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه اجرا می کند. وی تصریح کرد: اجرای طرح CBR از سال ۸۷ آغاز شده است و در سال ۹۴ روستاهای شهرستان سرخس به صورت ۱۰۰ درصد، تحت پوشش این طرح قرار گرفتند. صادقی با بیان اینکه وظایف بهزیستی در روستاها در قالب طرح CBR اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۰ تسهیل گر محلی در روستاهای سرخس فعال هستند و بنا به برنامه ریزی های سازمان امیدواریم در سال آینده نیز شهر سرخس تحت پوشش این طرح قرار بگیرد. رئیس اداره بهزیستی سرخس عنوان کرد: در این طرح با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای، کلاس ها و کارگاه های آموزشی و توانمندسازی برای مددجویان برگزار می شود و علاوه بر این مناسب سازی مسکن مددجویان در قالب طرح CBR انجام می شود. وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۷ واحد مسکن با تسهیلات اداره بهزیستی و  با اعتباری بالغ بر ۶۱۰ میلیون ریال تحویل مددجویان این شهرستان شده است. صادقی اظهار داشت: ۱۲ خانواده دو معلولیتی شهری داریم که پایان امسال ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض برای ساخت مسکن به آن ها اعطا می شود. رئیس اداره بهزیستی سرخس بیان داشت: همچنین ۷ خانواده دو معلولیتی روستایی تا پایان سال جاری ۱۸۰ میلیون ریال کمک بلاعوض برای ساخت مسکن دریافت می کنند. صادقی در پایان با اشاره به اهدای بسته های حمایتی خیرین به مددجویان بهزیستی گفت: ۵۰ بسته حمایتی لوازم التحریر، ۶ دستگاه بخاری و ۱۵ دستگاه دوچرخه از سوی خیرین به مددجویان و نیازمندان بهزیستی شهرستان اهدا می شود.

خبرنگار احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای ۱۷ واحد مسکن به مددجویان شهرستان سرخس واگذار شد بسته هستند

نماينده سرخس: کمیسیون تلفیق پیگیر واگذاری سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت است

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام آبان ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-      قاضی زاده هاشمی مهم‌ترین چالش‌ نظام سلامت را عدم پاسخگویی مناسب بیمه‌ها دانست و گفت: کمیسیون تلفیق پیگیر واگذاری تصدی گری سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت و درمان است. سید احسان قاضی‌زاده هاشمی بابیان اینکه برنامه ششم توسعه به مجلس ارائه شده است، گفت: این برنامه در قالب ۳۵ ماده تنظیم شده است که بخش محدودی از آن به حوزه بهداشت و درمان اختصاص یافته است. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس رسماً کار خود را آغاز کرده و پیشنهادهای کمیسیون‌های مختلف نیز اخذ شده است. وی با اشاره به اینکه در این کمیسیون سیاست‌گذاری‌های ویژه‌ای برای حوزه سلامت داریم، اظهار داشت: یکی از این برنامه‌ها که با جدیت در حال پیگیری توسط کمیسیون تلفیق بوده، واگذاری تصدی‌گری سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت و درمان است. قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین مشکلات حوزه بهداشت و درمان، عدم پاسخگویی مناسب بیمه‌ها به سازمان پزشکی کشور، پزشکان و بیمارستان‌های ما است. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اصرار داریم که یک درصد از مالیات ارزش‌افزوده به حوزه سلامت اختصاص یابد، تصریح کرد: این یک درصد می‌تواند نقش بسیار ویژه‌ای برای توسعه نظام سلامت و بیمارستان‌ها، ارائه خدمات به نقاط محروم و کم برخوردار، ایجاد خانه‌های بهداشت روستایی، ایجاد اورژانس‌های جاده‌ای و تقویت کادر پزشکی و درمانی داشته باشد. وی ادامه داد: اگر تخصیص این یک درصد تا ۵ سال آینده تداوم داشته باشد و نظام بیمه‌ای که یکی از مهم‌ترین چالش‌های نظام سلامت بوده ساماندهی شود، در پایان برنامه ششم توسعه شاهد وضعیت مطلوب‌تری در حوزه سلامت کشور خواهیم بود. قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به راه‌اندازی دی کلینیک صنعت نفت در شهرستان سرخس، خاطرنشان کرد: دی کلینیک زیرساخت ممتازی برای حوزه سلامت شهرستان بوده و وزارت نفت به دلیل عملیاتی بودن منطقه سرخس در حوزه نفت و گاز، حاضر به راه‌اندازی این دی کلینیک شد. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با تکمیل کادر متخصص درمانی این دی کلینیک توسط وزارت بهداشت، در مرحله بعد این دی کلینیک می تواند مکمل بیمارستان لقمان شهرستان باشد تا ما بتوانیم یک مجتمع عالی سلامت و یا یک دانشکده حوزه پرستاری را در سرخس تأسیس کنیم.

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای نماينده سرخس: کمیسیون تلفیق پیگیر واگذاری سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت است بسته هستند

باند صید و قاچاق پرندگان شکاری در سرخس متلاشی شد+ تصاویر

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام آبان ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-      رئیس اداره محیط‌ زیست سرخس گفت: با رصد شبانه‌روزی یگان حفاظت محیط‌ زیست سرخس و در اقدامی غافلگیرانه باند صید و قاچاق پرندگان شکاری در این شهرستان متلاشی شد. حسین اصلاحی گفت: مأموران یگان حفاظت محیط‌ زیست سرخس با توجه به فصل شکار و صید و ورود متخلفان و صیادان که از جنوب کشور وارد مناطق می‌شوند، به‌صورت شبانه‌روزی و با تمام قوا مناطق تحت پوشش را پایش و کنترل می‌کنند. رئیس اداره محیط‌ زیست سرخس با اشاره به دستگیری باند صید و قاچاق پرندگان شکاری در شهرستان افزود: با رصد شبانه‌روزی متخلفان و شناسایی کوه خط و محل خواب صیادان و با هماهنگی مقام قضایی در اقدامی غافلگیرانه دو نفر از این صیادان که اهل استان بوشهر بودند، دستگیر شدند. وی تصریح کرد: از این متخلفان سه بهله دلیجه، ۱۰ قمری، چهار قطعه کبوتر چاهی و لاشه دو قمری به همراه ادوات صید از جمله چهار حلقه تور، دو عدد شبچه و یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ کشف و ضبط شد. اصلاحی اظهار داشت: کوه خط‌ ها در دونقطه از منطقه احداث شده بود که تخریب و جمع‌آوری شد. رئیس اداره محیط‌ زیست سرخس ادامه داد: متخلفان پس از تشکیل پرونده به جرم شکار غیرمجاز پرندگان شکاری حمایت و حفاظت‌شده، شروع به شکار پرندگان شکاری در معرض خطر انقراض و از بابت شکار غیرمجاز سه بهله دلیجه مستند به تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون شکار و صید و از بابت شروع به شکار پرندگان شکاری مستند به تبصره ۲ همان ماده و  نیز ماده ۱۵ قانون شکار و صید به مراجع قضایی معرفی شدند. وی عنوان کرد: طبق مصوبه شورای عالی حفاظت محیط‌ زیست، میزان خسارت وارده از سوی متخلفان بابت شکار سه بهله دلیجه و سایر پرندگان جمعاً به مبلغ ۶۰۱ میلیون ۶۰۰ هزار ریال تعیین شده که الزام متخلفان به پرداخت این مبلغ در حق سازمان حفاظت محیط‌ زیست است.

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای باند صید و قاچاق پرندگان شکاری در سرخس متلاشی شد+ تصاویر بسته هستند

خرید تضمینی ۲۴ هزار تن گندم در سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام آبان ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-     رئیس اداره تعاون روستایی سرخس از خرید تضمینی 24 هزار تن گندم به ارزش ریالی 300 میلیارد ریال از کشاورزان این شهرستان خبر داد. مرتضی سندگل در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی در شهرستان گفت: از ابتدای امسال ۲۴ هزار تن گندم به ارزش ریالی ۳۰۰ میلیارد ریال، ۱۵۴۳ تن جو به ارزش ریالی ۱۶ میلیارد ریال و ۲۷۰ تن کلزا به ارزش ریالی ۷ میلیارد ریال از کشاورزان شهرستان به‌صورت تضمینی خریداری شده است. رئیس اداره تعاون روستایی سرخس بابیان اینکه بیشترین پرداختی‌های خرید تضمینی گندم را در سطح استان، شهرستان سرخس داشته است، افزود: تا پایان آبان ماه امسال مانده بدهی کشاورزان از خرید تضمینی محصولات به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود. وی در ادامه به توزیع کود و بذر گواهی‌شده در بین کشاورزان اشاره و تصریح کرد: از ابتدای امسال ۱۷۰۰ تن بذر گواهی‌شده دیم و آبی و ۲ هزار و ۳۴۵ تن کود فسفات و پتاس بین کشاورزان شهرستان توزیع شده است. سندگل با تأکید بر اینکه خرید کود و بذر گواهی‌شده فرایندی نقدی دارد، خاطرنشان کرد: کشاورزان عزیز می‌توانند حواله کود و بذر گواهی‌شده را از اداره تعاون روستایی شهرستان دریافت کرده و پس از مراجعه به کارگزاران توزیع نسبت به تحویل نهاده‌های موردنیاز خود اقدام کنند. رئیس اداره تعاون روستایی سرخس اظهار داشت: به‌منظور کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل کود و بذر گواهی‌شده به قیمت مصوب یارانه‌ای در مراکز اداره تعاون روستایی شهرستان در روستاهای قوش خزاعی، سنگر، شیرتپه، کندکلی و بزنگان تحویل می‌شود. وی در ادامه بابیان اینکه در سه روستای شوریجه، سنگر و بزنگان شهرستان کار ذخیره‌سازی و توزیع فرآورده‌های نفتی را داریم، عنوان کرد: از ابتدای امسال ۲۶۰ هزار لیتر فرآورده‌های نفتی به ارزش ریالی ۵۶۰ میلیون ریال توزیع شده است. سندگل در پایان در خصوص تأمین آرد نانوایی روستاییان بیان داشت: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۲۹۳ تن آرد نانوایی به ارزش ریالی ۱۱ میلیارد ریال در روستاهای شهرستان توزیع شده است.

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای خرید تضمینی ۲۴ هزار تن گندم در سرخس بسته هستند
Next Page »