اخبار ایران – تیر نیوز


فرمانده نیروی انتظامی سرخس: اکثر جرم و جنایات در سرخس بخاطر مواد مخدر و بیکاری است

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۰ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-    فرمانده نیروی انتظامی سرخس: متاسفانه اکثر جرم و جنایات در شهرستان سرخس بخاطر مواد مخدر و بیکاری هست ,چرا که شرکتهای پیمانکاری  گمرک ،راه آهن و .. در سرخس آرام آرام به سمت رکود و ورشکستگی  پیش می روند و  با فقط 20 درصد ظرفیت  شاید کار را ادامه می دهند و بر جوانان بیکار شهرستان افزوده می شود، که به خاطر مشکلات اقتصادی به سمت سرقت و اعتیاد پیش می روند و این موضوع بسیار خطرناک هست و باید تمهیدات ویژه ای برای رفع مشکل اندیشیده شود. سرهنگ محسن  باقرزاده: کارهایی که نیروی انتظامی در واقع انجام می دهد یک نوع مسکن برای جامعه هست و درد واقعی درمان نمی شود چرا که پس از مدتی به همان خانه اول بر می گردد.

 

مهدي عليميرزايي

دیدگاه‌ها برای فرمانده نیروی انتظامی سرخس: اکثر جرم و جنایات در سرخس بخاطر مواد مخدر و بیکاری است بسته هستند

باور بفرمایید در هوای خیلی گرم هم دانستن حق مردم است!

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۰ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا- 

باور بفرمایید در هوای خیلی گرم هم دانستن حق مردم است!

سال هاست که در مناطق گرمسیر کشور شایعه ای بر سر زبان مردم است مبنی بر این که سازمان هواشناسی در فصل گرما و به ویژه در روزهایی که دمای هوا به بالاترین میزان خود می رسد درجه حرارت را پایین تر از دمای واقعی اعلام می کند. دلیل چنین برخوردی را نیز در این می دانند که در صورت اعلام دمای واقعی، سازمان های ذیربط همچون شرکت برق مجبور است بر اساس تعرفه خاص مناطق گرمسیری بابت مصرف برق هزینه کمتری از شهروندان دریافت کند و در نتیجه آن درآمد این شرکت کاهش می یابد.
اینگونه شایعات کم و بیش در مورد سایر مراکز و سازمان ها نیز رواج دارد. مثلاً از برخی افراد شنیده ایم که مرکز آمار ایران یا بانک مرکزی در باره نرخ تورم یا نرخ بیکاری بنا به مصالح خاصی آمارهای واقعی را اعلام نمی کنند.
نگارنده خود اینگونه شایعات را باور ندارد و معتقدم سازمان های تخصصی همچون مرکز آمار، بانک مرکزی، سازمان هواشناسی و نظایر آن نه قصد انجام چنین کاری را دارند و نه حتی در صورتی که برخی از اشخاص در این سازمان ها اراده چنین کاری را داشته باشند قادر به انجام آن هستند ضمن اینکه جایگاه تخصصی این سازمان ها و شأن کارشناسان و متخصصین شاغل در آن ها نیز اجازه چنین کارهای را نمی دهد. به بیان دیگر کمتر مدیری حاضر با حیثیت حرفه ای و جایگاه تخصصی سازمانش بازی کند و یا حتی اجازه چنین کاری را داشته باشد.
  در سرخس نیز طی سال های گذشته به طور دائم موضوع اعلام غیر واقعی دما در روزهای بسیار گرم سرخس از سوی هواشناسی در اذهان و بلکه افواه عمومی مطرح بوده و مکرر آن را از زبان بسیاری از همشهریان شنیده ایم. حتی برخی افراد به گونه ای اغراق آمیز در مواردی که مثلاً درجه دمای سرخس از سوی اداره هواشناسی شهرستان و یا استان 47 درجه اعلام شده آنها براین باورند که درجه حرارت بالای 50  بوده است.
روزهای جاری نیز از جمله گرم ترین روزهای تیرماه 1395 هست بنابراین خوب است مسئولان مربوطه در رسانه های گروهی محلی و از جمله شبکه های اجتماعی از ارائه توضیحات لازم در این زمینه به شهروندان دریغ نورزند. آنها با این کار ضمن افزایش اعتماد عمومی به سازمان خود و کارکنان خدومش و حذف شایعات بی اساس، به مسئولیت قانونی خود در برابر مردم نیز عمل می کنند چرا که در یک جامعه رو به پیشرفت، دانستن واقعیت ها حق مردم است و هیچکس نباید حق دانستن را از مردم دریغ نماید. مگر واقعیت هایی که به موجب قانون انتشار آن خلاف مصالح عمومی نظیر امنیت عمومی و یا عفت عمومی و نظایر اینهاست.
ممکن است آنها بگویند که واقعیت همان هست که آنها وضعیت هوا را به طور روزانه و گاه روزی چند نوبت اعلام می کنند و حسب تکلیف اداری بیش از آن وظیفه ای بر عهده آنها نیست ولی باید خاطر نشان نماییم که سازمان های مربوطه و از جمله هواشناسی برای رفع شایعات و سوء تفاهمات عمومی که موجبات بی اعتمادی به عملکردش را نزد افکار عمومی فراهم می کند از دادن توضیح به شهروندان و قانع کردن افکار عمومی بی نیاز نیست. علي اصغر نامي
https://telegram.me/sarakhsgram

دیدگاه‌ها برای باور بفرمایید در هوای خیلی گرم هم دانستن حق مردم است! بسته هستند

فقط ۱۶ اثر از آثار ملی متعلق به شهرستان سرخس است!

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۰ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   در حال حاضر استان خراسان رضوی دارای 1500 اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی است که از این تعداد فقط یک درصد یعنی 16 تای آن متعلق به شهرستان سرخس می باشد که به هیچ وجهی با پیشینه تاریخی و تمدنی این منطقه تناسبی ندارد. اخیراً نیز پرونده کارشناسی و مطالعاتی 28 اثر دیگر ( 23 اثر تاریخی ملموس و پنج اثر ناملموس) خراسان رضوی به منظور پیشنهاد ثبت ملی به سازمان میراث فرهنگی ارسال شده است که 9 تای آن و از جمله مسجد جامع شهر سرخس مربوط به شهرستان سرخس است.
همانطور که در نامه بالا آمده اینجانب موضوع ثبت مسجد جامع شهر سرخس در فهرست آثار ملی را از حدود یک سال و نیم قبل به سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان پیشنهاد داده ام که گویا در حال نتیجه دادن است. همچنین در این زمینه تاریخچه متقنی از مسجد جامع و به قول ما سرخسی ها مسجد کارگزاری همراه با نقشه های تاریخی و تصاویر ارزشمندی تهیه و در اختیار سازمان قرار داده ام که آنها را در آینده منتشر خواهم نمود.
همین جا بر خود لازم می دانم از عنایت و همکاری صمیمانه جناب آقای صابرمقدم مسئول ثبت آثار در اداره کل میراث خراسان رضوی در تشکیل پرونده، تکمیل و ارسال آن به تهران نیز تشکر نمایم.

علي اصغر نامي

دیدگاه‌ها برای فقط ۱۶ اثر از آثار ملی متعلق به شهرستان سرخس است! بسته هستند

اعلام حمایت رسمی نماینده سرخس در مجلس از کمپین اسرائیل را بر می‌ چینیم

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۹ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-    قاضی زاده هاشمی: مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی برای ما یک افتخار است و در برابر فشارهای بین‌المللی ذره‌ای از مبارزه با رژیم صهیونیستی کوتاه نمی آییم.

  نماینده سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مبارزه با رژیم صهیونیستی برای ما یک افتخار است، گفت: باید به مبارزه با رژیم صهیونیستی وجهه جهانی بدهیم، یعنی راهپیمایی روز جهانی قدس باید یک بازتاب گسترده و یک نماد بین‌المللی را همیشه به همراه داشته باشد. سید احسان قاضی‌زاده هاشمی با اعلام حمایت رسمی از کمپین اسرائیل را بر می چینیم، گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس نماد اتحاد و انسجام ملی در برابر استکبار جهانی و حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم و مردم مظلوم فلسطین است. نماینده سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی درباره سخن تاریخی رهبر معظم انقلاب مبنی بر نابودی رژیم جعلی اسراییل در ۲۵ سال آینده، خاطرنشان کرد: امروز حمایت از فلسطین یک وجهه جهانی و بین‌المللی به جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلفی چون عدالت‌خواهی و ضد استکباری داده است. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی درواقع به‌عنوان یک نماد اقتدار برای جمهوری اسلامی ایران تبدیل ‌شده است. قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: نباید در برابر فشارهای بین‌المللی و در بالا و پایین زمانه، ذره‌ای از آرمان‌خواهی، ایستادگی و مبارزه با رژیم صهیونیستی کوتاه بیاییم. وی بابیان اینکه مبارزه با رژیم صهیونیستی برای ما یک افتخار است، افزود: باید به مبارزه با رژیم صهیونیستی وجهه جهانی بدهیم، یعنی راهپیمایی روز جهانی قدس باید یک بازتاب گسترده و یک نماد بین‌المللی را همیشه به همراه داشته باشد. نماینده سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بازتاب بین‌المللی راهپیمایی روز جهانی قدس می‌تواند نشانه صلابت، اقتدار و ایستادگی ملت ایران بر سر آرمان‌های خود باشد. قاضی‌زاده هاشمی در پایان با تأکید بر حضور گسترده و باشکوه مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس تصریح کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس در این برهه از زمان باید باصلابت بیشتری نسبت به گذشته برگزار شود.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای اعلام حمایت رسمی نماینده سرخس در مجلس از کمپین اسرائیل را بر می‌ چینیم بسته هستند

دادستان سرخس: سرقت کیسه برنج و مایحتاج زندگی در سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۹ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   دادستان سرخس گفت: مهمترین معضل سرخس، فرهنگی و اقتصادی هست و متاسفانه از لحاظ فرهنگی مشکل داریم و اگر اختلافی بین مردم رخ دهد ،خودشان انتقام می گیرند و یا اگر به قانون هم مراجعه کنند ،ممکن هست ادله کافی نداشته باشند و در نهایت هم همان انتقام صورت می گیرد که بسیار خطرناک هست.
تمنانلو: معضل بیکاری و اعتیاد هم در سرخس فوران کرده است و بارها شاهد بودیم که طرف، یک کیسه برنج  و یا مایحتاج زندگی را سرقت کرده که این نشان از نیازمندی مردم و خانواده هاست که مسولان مربوطه باید برای اشتغالزایی جوانان کار جدی انجام دهند تا ریشه معضلات اجتماعی در سرحس خشکیده شود و گر نه متاسفانه با افزایش جرم و جنایت روبرو خواهیم بود.

مهدي عليميرزايي

دیدگاه‌ها برای دادستان سرخس: سرقت کیسه برنج و مایحتاج زندگی در سرخس بسته هستند

زمان و مکان راهپیمایی روز جهانی قدس در سرخس اعلام شد

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۹ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سرخس گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس در سرخس روز جمعه 11 تیرماه از چهار راه امام خمینی (ره) آغاز می شود. حجت الاسلام علی اصغر بتوئی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان امسال راهپیمایی روز جهانی قدس در روز جمعه ۱۱ تیرماه برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین برگزار می شود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سرخس افزود: مردم ولایتمدار سرخس برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، ساعت ۱۱ صبح در شهرهای سرخس و مزداوند و روستاهای گنبدلی، بزنگان و پسکمر حضور می یابند. بتوئی در خصوص مسیرهای راهپیمایی تصریح کرد: راهپیمایی در شهر سرخس از چهار راه امام خمینی (ره) به سمت مسجد امام رضا علیه السلام برگزار می شود. وی در پایان خاطرنشان کرد: سخنران مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس حجت الاسلام ارژنگ امام جمعه شهرستان است.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای زمان و مکان راهپیمایی روز جهانی قدس در سرخس اعلام شد بسته هستند

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس با حفظ سمت ((مشاور اقتصادی شرکتها و موسسات آستان قدس رضوی شد))

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۹ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس با حفظ سمت ((مشاور اقتصادی شرکتها و موسسات آستان قدس رضوی شد))

دکتر احمد صادقی گلمکانی  طی حکمی از سوی قائم مقام تولیت عظمی آستان قدس رضوی به عنوان مشاور اقتصادی موسسات و شرکتها منصوب شد.

در متن این حکم چنین آمده است:نظر به مراتب و تجارب مدیریتی و سوابق ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به سمت " مشاور در امور شرکتها و موسسات اقتصادی آستان قدس رضوی" منصوب می شوید .
شایسته است بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حکم تولیت معظم آستان قدس رضوی و نیز در رابطه با " اقتصاد مقاومتی" و در مسیر تحقق کامل اهداف و برنامه های مصوب آستان قدس رضوی بررسی جدی و اهتمام کارشناسی با رویکرد تقویت ارتباط سازنده و موثر بین شرکتها و موسسات ، معرفی طرح های اصولی و کارآمد به منظور افزایش توان تولیدی و رقابتی بهینه سازی ساختار و امکانات اجرای وظایف و تعهدات قانونی ، بهره وری و ارتقای سرمایه انسانی ارزیابی و بهبود عملکرد و ارتقای شاخص ها در بخش های مختلف و فعالیت ها و خدمات متنوع مجموعه، معمول نموده ، پیشنهاد و راهکار و گزارش مناسب در هر مورد با عنایت به سوابق ممتد اجرایی و شناخت همه جانبه ای که از مجموعه فعالیت های اقتصادی در سطح ملی دارید به اینجانب ارائه نمایید .
از خداوند متعال توفیق روز افزون در استمرار خدمات به بارگاه ملکوتی حضرت رضا ( علیه آلاف التحیه و الثناء) برایتان مسئلت دارم . سید مرتضی بختیاری -قائم مقام تولیت عظمی آستان قدس رضوی

دیدگاه‌ها برای مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس با حفظ سمت ((مشاور اقتصادی شرکتها و موسسات آستان قدس رضوی شد)) بسته هستند

به همت منطقه ویژه اقتصادی سرخس؛ ۱۵۰۰ وعده غذای گرم بین نیازمندان شهرستان سرخس توزیع شد

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۹ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از توزیع هزار و 500 وعده غذای گرم بین نیازمندان شهرستان سرخس در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.
احمد صادقی گلمکانی در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: با توجه به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری بر توجه به ضعفاء و نیازمندان و همچنین تاکید تولیت آستان قدس رضوی به منظور اطعام محرومان و نیازمندان، این منطقه اقتصادی همواره سعی کرده تا از سرمایه های مادی و معنوی خود برای کمک به نیازمندان بهره ببرد.
وی ادامه داد: اگر کمک به مستمندان با انگیزه خدایی و نه صرفا کمک به هم نوع صورت بگیرد، به طور قطع این کار ماندگار خواهد شد.
صادقی گلمکانی اضافه کرد: سال گذشته نیز هزار و 500 وعده غذای گرم توسط این منطقه بین نیازمندان و مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان توزیع شد.
وی درباره اهمیت و ضرورت کمک به نیازمندان به ویژه در ماه مبارک رمضان، گفت: در دین مبین اسلام به اکرام یتیمان توجه ویژه ای شده است و این خصلت نیکو، آثار و پیامدهای ارزشمندی را به همراه دارد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس تاکید کرد: بر این اساس، رسیدگی به امور مستضعفان و محرومان از جمله مهم ترین اولویت های آستان قدس رضوی به شمار می رود.
صادقی گلمکانی با اشاره به سایر برنامه های این منطقه در ایام ماه مبارک رمضان، بیان کرد: تلاوت روزانه قرآن کریم بعد از نماز جماعت توسط کارمندان، خواندن ادعیه ویژه این ماه، نصب بنر و پوسترهای مرتبط با ماه رمضان، بیان احکام، برگزاری جلسات تفسیر قرآن و ... بخشی از فعالیت های فرهنگی منطقه ویژه اقتصادی سرخس طی این ایام است.

دیدگاه‌ها برای به همت منطقه ویژه اقتصادی سرخس؛ ۱۵۰۰ وعده غذای گرم بین نیازمندان شهرستان سرخس توزیع شد بسته هستند

بازیگر «پاگنده» درگذشت

Posted in دسته‌بندی نشده by user on the ۸ام تیر ۱۳۹۵

بازیگر «پاگنده» درگذشت

 

کارلو پدرسولی بازیگر ایتالیایی در سن 86 سالگی درگذشت.

او بازیگر فیلم هایی همچون: «وداع با اسلحه» «امروز می‌کشیم، فردا می‌میریم» «فراتر از قانون»، «پنج مرد نظامی»، «دزدان دریایی بالاکی»، «پاگنده»، «مواظب باش، عصبانی می شیم»،«پاگنده به هنگ کنگ می‌رود»، «پاگنده به آفریقا می‌رود»، «پاگنده به مصر می‌رود»،«بادی به غرب می‌رود»، «پرواز به میامی»،«پلیس‌های ویژه میامی»، «جدال قبل از کریسمس»،«ما فرشته‌ایم»، «پدر روحانی»، «مرگ کسب و کار من است»، «جنایات کوکو» و چند مجموعه تلویزیونی بود.

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1395/4/8/390075_976.jpg

باد اسپنسر در 31 اکتبر 1929 در ناپل ایتالیا با نام شهروندی «کارلو پدرسولی» در خانواده ای کاملا صنعتی متولد شد. او بازیگر، شناگر حرفه ای، آهنگساز، فیلمنامه نویس و طراح مد است که بیش از همه با نام هنری «باد اسپنسر» و به عنوان هنرپیشه نقش مقابل «ترنس هیل» در فیلم های وسترن – کمدی شناخته شده است.

 

دیدگاه‌ها برای بازیگر «پاگنده» درگذشت بسته هستند

همزاد‌ بازیگران ایرانی در خارج چه کسانی هستند؟

Posted in دسته‌بندی نشده by user on the ۸ام تیر ۱۳۹۵

همزاد‌ بازیگران ایرانی در خارج چه کسانی هستند؟

 

به گزارش افکارنیوز، در سینمای ایران بازیگرانی هستند که شباهت زیادی به ستاره‌ها و چهره‌های مشهور در سراسر جهان دارند. هر چند ممکن است برخی از آن ها از این شباهت بی خبر باشند. البته گاهی هم ژست گرفتن برای یک عکس آن ها را بسیار به هم شبیه کرده است؛ در تصاویر زیر شباهت برخی از چهره های داخلی را با بازیگران خارج از کشور مشاهده می کنید.

چهره های ایرانی در سینمای هالیوود
 
سحر دولتشاهی و کلر دانس 
 
چهره های ایرانی در سینمای هالیوود
 
لیلا حاتمی و نیکول کیدمن
 
چهره های ایرانی در سینمای هالیوود
 
شبنم قلی خانی و نیکولینا کنستانتینوا دوبروا
 
 

 

دیدگاه‌ها برای همزاد‌ بازیگران ایرانی در خارج چه کسانی هستند؟ بسته هستند
Next Page »