اخبار ایران – تیر نیوز


طرح زمستانه امداد و نجات در سرخس آغاز شد

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۸ام آذر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-       رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس از آغاز طرح امدادرسانی زمستانه به خودروها و مسافران در جاده‌های شهری و برون‌شهری این شهرستان خبر داد.  محمد رضایی گفت: طرح امدادرسانی زمستانی در جاده‌ها هرساله با توجه به یخبندان جاده‌ها، برف، کولاک و هوای مه‌آلود اجرایی می‌شود. رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس افزود: این طرح از روز گذشته ۱۷ آذرماه در سطح جاده‌های شهری و بین‌شهری سرخس آغاز شده و تا  فروردین‌ماه ۹۶  ادامه دارد. وی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح یک پایگاه ثابت امداد و نجات بین‌شهری در جاده سرخس به مشهد فعالیت دارد که در قالب طرح امدادرسانی زمستانی به کشیک ۲۴ ساعته مرکز اداری اضافه می‌شود. رضایی ادامه داد: همچنین در قالب این طرح در هر شیفت پایگاه جاده‌ای ۵ نیروی امدادی مستقر هستند که در پایگاه جاده‌ای جمعیت هلال‌احمر شهرستان فعالیت دارند. رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس تصریح کرد: برای اسکان اضطراری و تغذیه مسافران حادثه‌دیده در پایگاه ثابت هلال‌احمر شهرستان، امکانات برای اسکان ۵ خانواده پیش‌بینی ‌شده و همچنین بالگرد هلال‌احمر در مرکز خراسان رضوی آماده ارائه خدمات به مسافران گرفتار و حادثه‌دیده است. وی در پایان به رانندگان توصیه کرد، در فصل زمستان تا حد امکان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و در صورت سفرهای ضروری مجهز به لوازم ایمنی و حفاظتی مانند زنجیر چرخ، لباس گرم، سوخت کافی و مواد غذایی باشند.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای طرح زمستانه امداد و نجات در سرخس آغاز شد بسته هستند

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی: حضور ۹ ورزشکار خراسان رضوی در المپیک و پارالمپیک برزیل

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۸ام آذر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-     کتاب شهدای ورزشکار خراسان رضوی به‌زودی منتشر می‌شود 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: با اقدام عملی در حوزه استعدادیابی و نخبه پروری، امسال شش ورزشکار از خراسان رضوی در پارالمپیک و سه ورزشکار نیز در المپیک برزیل حضور داشتند. کوروش صبوریان با اشاره به نخبه پرروی و استعدادیابی جوانان در حوزه ورزش خراسان رضوی گفت: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از دو سال گذشته موضوع نخبه پروری و استعدادیابی جوانان در حوزه ورزش را با جدیت پیگیری کرده است. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه خراسان رضوی از حدود ۱۰ سال گذشته هیچ ورزشکاری در المپیک‌ها نداشته است، افزود: با اقدام عملی در حوزه استعدادیابی و نخبه پروری، امسال شش ورزشکار از خراسان رضوی در پارالمپیک و سه ورزشکار نیز در المپیک حضور داشتند که اتفاق مهمی برای ورزش استان است. وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برای چهار سال بعد قطعاً ورزشکاران بیشتری از خراسان رضوی در المپیک حضور خواهند داشت. صبوریان به حوزه ورزش همگانی استان اشاره و اظهار داشت: با تمرکز بر ورزش همگانی و همکاری و تعاملی که بین دستگاه‌های اجرایی به‌خصوص شهرداری و آستان قدس رضوی صورت گرفت، در سال گذشته خراسان رضوی در حوزه ورزش همگانی اول کشور شد. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی بابیان اینکه در حوزه ورزش بانوان نیز در سال گذشته خراسان رضوی دوم کشور شد، افزود: در حوزه ورزش بانوان، خراسان رضوی در رتبه‌های پایین جدول بود که با برنامه‌ریزی‌های اساسی و فنی در این حوزه به این موفقیت دست یافتیم. وی تصریح کرد: خراسان رضوی سال گذشته در حوزه ورزش قهرمانی سوم کشور، حوزه ورزش بانوان دوم کشور و در حوزه ورزش همگانی اول کشور شده است. صبوریان به برنامه‌های اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی در سال ۹۵ اشاره کرد و بیان داشت: امسال تمرکز اداره کل ورزش و جوانان استان بر سه حوزه بازی‌های بومی و محلی، ورزش شهرستان‌ها و ورزش بانوان است. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در ادامه بابیان اینکه خراسان رضوی ۴۰۰ شهید ورزشکار تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، خاطرنشان کرد: امسال نخستین یادواره شهدای ورزشکار خراسان رضوی در مشهد برگزار شد. وی اظهار داشت: همچنین کتاب خاطرات و زندگی‌نامه شهدای ورزشکار خراسان رضوی به‌زودی چاپ و منتشر می‌شود.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی: حضور ۹ ورزشکار خراسان رضوی در المپیک و پارالمپیک برزیل بسته هستند

با خبرنگاران

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۸ام آذر ۱۳۹۵
تمدن/ رئیس بهره برداری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، از پایداری تولید گازطبیعی در سرمای اخیر درشمال شرق کشور خبرداد./ شماره : 19418 - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۸ آذر/ خراسان رضوي

دیدگاه‌ها برای با خبرنگاران بسته هستند

رئيس بهره برداري شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد خبرداد؛ پايداري توليد گاز طبيعي در سرماي اخير در شم

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۷ام آذر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-       رئيس بهره برداري شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از پايداري توليد گازطبيعي در سرماي اخير درشمال شرق کشور خبرداد.
يحي فيضي با اعلام اين خبر افزود: با توجه به برودت هوا و ناپايداري جوي در بخش هاي شمال شرق کشور، کارکنان اين پالايشگاه با تلاش شبانه روزي خود، گام هاي موثري را در خدمت رساني به هم وطنان عزيز برداشتند.
وي اظهارداشت: در سرماي اخير، پنج واحد تصفيه گاز پالايشگاه روزانه 48 ميليون متر مکعب گاز طبيعي را فرآورش و به خطوط انتقال، ارسال نموده است.
فيضي بيان کرد: همچنين در طي روزهاي اخير، برداشت مناسبي از گاز ذخيره سازي شده در مخزن شوريجه D انجام گرفت.
اين مقام مسئول تصريح کرد: در سال گذشته حداکثر برداشت از تاسيسات ذخيره سازي شوريجه حدود 11 ميليون و 600 هزار متر مکعب در روز بوده است که در سرماي اخير اين مقدار به دوازده و نيم ميليون متر مکعب در روز افزايش پيدا کرده است.
وي تاکيد کرد: شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد در راستاي استراتژي هاي خود، برنامه مدوني براي تعميرات اساسي و نگهداشت تاسيسات و همچنين پيش بيني قطعات يدکي و مواد شيميايي براي حفظ توليد پايدار در زمستان را دارد.
فيضي افزود: همچنين با توجه به پيش بيني هاي هواشناسي و ورود جبهه هواي سرد به کشور در هفته آينده، تمامي تمهيدات لازم در اين خصوص در نظرگرفته شده است.
وي بيان داشت: اين شرکت آمادگي کامل تامين گاز مصرفي صنايع و خانگي را در شمال شرق کشور دارد.
اين مقام مسئول در پايان خواستار مديريت مصرف بهينه گاز طبيعي توسط هم وطنان به خصوص در بخش خانگي شد. 

دیدگاه‌ها برای رئيس بهره برداري شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد خبرداد؛ پايداري توليد گاز طبيعي در سرماي اخير در شم بسته هستند

با خبرنگاران

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۷ام آذر ۱۳۹۵
تمدن/ فرماندار سرخس گفت: نباید معلولیت را محدودیت فرض کنیم و نباید این گونه به این قشر القا شود.شماره : 19417 - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۷ آذر/ خراسان رضوي

دیدگاه‌ها برای با خبرنگاران بسته هستند

دیروز دراصفهان چه گذشت

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۱۷ام آذر ۱۳۹۵
ا:

💢دیروز صبح اتفاق افتاد؛

جلوگیری از حرکت کارگران پلی اکریل برای تجمع در مقابل استانداری اصفهان در میانه راه

 

حدود پانصد نفر از کارگران شرکت پلی‌اکریل اصفهان که مقابل درب کارخانه تجمع کرده بودند به قصد برگزاری تجمع در مقابل استانداری پیاده به سمت شهر حرکت کردند که از قرار معلوم، در میانه راه از ادامه پیاده‌روی آنها جلوگیری شد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، از ساعت ۸ صبح امروز (شانزدهم آذر) حدود پانصد نفر از کارگران شرکت پلی‌اکریل اصفهان مقابل درب کارخانه تجمع کردند.

 

این کارگران که در شش ماه گذشته، دستمزد خود را نگرفته‌اند و استقرار هیات اجرایی دولت در سه ماه گذشته نیز نتوانسته مشکلات آنها را حل کند، به قصد برگزاری تجمع پیاده از مقابل درب کارخانه به سمت شهر اصفهان حرکت کردند تا تجمع خود را به مقابل استانداری اصفهان بکشانند.

 

از قرار معلوم، در میانه راه ، مقابل شهرک صنعتی مبارکه، کارگران را متوقف کردند و اجازه حرکت بیشتر به آنها ندادند.

 

پس از آن، مدیرعامل شرکت پلی‌اکریل در جمع کارگران معترض حاضر شد و به آنها وعده دادکه در روزهای آتی از محل تخصیص اعتبار توسط دولت، یک ماه از معوقات آنها را پرداخت می‌کند.

 

کارگران که نتوانسته اند به اصفهان برسند و اکنون در حال بازگشت به کارخانه هستند؛ می گویند: به این وعده‌ها امیدی نیست چرا که ماه‌هاست گوشمان از این وعده‌ها پر شده است.

 

منبع : ایلنا

دیدگاه‌ها برای دیروز دراصفهان چه گذشت بسته هستند

گزارش تصویری/ همایش گرامیداشت روز جهانی معلولان در سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۶ام آذر ۱۳۹۵
همایش گرامیداشت روز جهانی معلولان ظهر امروز (سه‌شنبه) به همت اداره بهزیستی و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخس در محل سالن همایش‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخس برگزار شد.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای گزارش تصویری/ همایش گرامیداشت روز جهانی معلولان در سرخس بسته هستند

دستگيري خرده‌فروش مواد مخدر در سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۶ام آذر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-       فرمانده انتظامی سرخس گفت: مأموران دایره مبارزه با مواد مخدر انتظامی سرخس در اجرای طرح مبارزه با خرده‌فروشان مواد مخدر، 352 گرم هروئين فشرده کشف کردند. سرهنگ محسن باقرزاده گفت: با کسب خبري مبني فعاليت گسترده مردي جوان در امر تهيه و توزيع مواد افيوني در يکي از روستاهاي حوزه استحفاظي، تيمي از پليس مبارزه با مواد مخدر اين فرماندهي موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. فرمانده انتظامی سرخس افزود: تيم عمليات ويژه پليس مبارزه با مواد مخدر با اطمينان از صحت موضوع پس از هماهنگي با مقام قضايي با همکاري تيمي از هنگ مرزي سرخس وارد عمل شدند. وی تصريح کرد: در اين عمليات ضمن دستگيري متهم در بازرسي از منزلش ۳۵۲ گرم هروئين فشرده کشف کردند. باقرزاده در پایان خاطرنشان کرد: متهم پس از بازجویی‌های به‌عمل‌آمده با تشکيل پرونده راهي دادسرا شد.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای دستگيري خرده‌فروش مواد مخدر در سرخس بسته هستند

یادداشت و تلنگر/ حيف از چاه‌های نفتي كه در شهر سرخس از بين رفت؟!

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱۶ام آذر ۱۳۹۵
  • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۰ | کد خبر : 22903

یادداشت و تلنگر/

اگر نگویيم كه بايد تخریب‌کنندگان آثار تاريخي داخل شهر سرخس محاكمه شوند بلكه بايد مکان‌هایی كه اين آثار بوده براي نسل جوان و ساكنان فعلي سرخس جانمايي و حتي به‌عنوان محوطه تاريخي و داراي حريم مشخص و به ثبت آثار ملي برسد.

به گزارش نسیم سرخس، در خبرها خوانديم كه اهالي روستاي كوچك و بافرهنگ نشتيفان خواف آسبادهاي خود را حفظ كردند، اما برخي مسئولان باسواد سرخسي چندين سال قبل يخدان قديمي، حمام قديمي، برج‌ها و بهره سرخس، دروازه بخارا، آسياباد، برج ننه علي را تخريب كردند و هنوز پس از سال‌ها نه‌تنها اين پديده آسیب‌شناسی نشده بلكه بازسازي انبار قديمي غله، كشف يك خانه قديمي در بافت قديم شهر سرخس هم به فراموشي سپرده شده است.

 

گويا از مردان فرهنگ دوست در اين شهر خبری نيست؛ اگر هريك از اين آثار می‌بود و مرمت و نه تخريب می‌شد، بيشتر از چاه نفت و گاز ارزش داشت؛ اکنون هم همتي نيست، تپه‌های تاريخي كندكلي و سنگر و … كه تپه ديدباني بوده است به بهانه ساخت خانه و احداث كانال تخريب می‌شود و آب از آب تكان نمی‌خورد.

 

پيشينه تاريخ شهرستان مرزي سرخس به دوران بسيار دور برمی‌گردد زماني كه باستان شناسان با كشف آثاري در روستاي بغبغو در حاشيه رودخانه كشف رود وجود حضور انسان را در اين نقطه از كشور به ۸۰۰ هزار سال پيش تخمين زدند كه قدیمی‌ترین نقطه‌ای است كه بشر در فلات ايران و بلكه جهان حضور داشته است.

 

اگر ما مروري برگذشته تاريخي شهرستان سرخس داشته باشيم به نقاط بيشتري خواهيم رسيد كه بتوانيم به مکان‌هایی دست پيدا كنيم تا براي ما مشخص شود كه در ماقبل از تاريخ و بعد از دوران مختلف تاريخي، پيشداديان و كيانيان و از مادها تا هخامنشيان و پس از آن‌ها تا پارت‌ها و ساسانيان و حتي پس از اسلام چه آثار گران‌سنگی كه بر جاي نمانده است.

 

برخي از آثار دوران گذشته چنانچه موقعيت آن‌ها اعلام شود نه‌تنها به مكان گردشگري تبديل نخواهد شد بلكه باعث هجوم قاچاقچيان به آن مکان‌ها می‌شود و ضربات جبران‌ناپذیری به تاریخ و تمدن نه‌تنها ايران بلكه جهان وارد خواهد آمد، پس همان بهتر كه با اعلام نشدن سایت‌های تاريخي اين ميراث بزرگ براي آيندگان حفظ شود.

 

به‌عنوان‌مثال اكنون آثاري متعلق به دوران پارینه‌سنگی در شهرستان وجود دارد كه اگر مكان آن اعلام شود ابتدا افراد محلي براي به دست آوردن گنج به آن مکان‌ها هجوم می‌آورند و با جابجايي خاك همان مقدار كمي از آثار گذشته را كه برجای‌مانده از بين خواهند برد در صورتي بشر در آن دوران هنوز فلز را نمی‌شناخته است تا از آن‌ها اشيايي كه ارزش فلزات گران‌بها را داشته باشد بسازد.

 

می‌خواستم در اين فرصت ذهن خوانندگان را روشن كنم كه در منطقه ما نه‌تنها آثاري از گذشته‌های دور وجود دارد بلكه آثاري از دوران قبل از تاريخ و حتي بسيار جلوتر وجود دارد و اگر اعلام‌نشده تنها به خاطر حفظ آن است.

 

شما تصور کنید افرادي كه باسواد بودند و در مسند كار در دوران پس از پيروزي انقلاب اسلامی چه بر سر آثار تاريخي ۱۵۰ ساله سرخس آوردند تا چه رسد به دوره‌های بسيار دور؛ تا همين چند سال پيش رباط شرف گاش گوسفندان اهالي روستاهاي اطراف بود و آجرهايش را تخريب می‌کردند و براي ساختن گاش گوسفندان و يا خانه‌های روستایيان به يغما می‌بردند.

 

پیشنهاد می‌کنم اكيپي از كارشناسان ميراث فرهنگي براي بازرسي به محله‌ها و روستاهاي اطراف رباط شرف و رباط ماهي و طاق دوبرار و حتي محله عباس‌آباد و روستاهاي اطراف لقمان بابا اعزام شود تا خود با چشم خود ببينند كه چگونه مصالح بناهاي تاريخي در آن روستاها سر از ديوارهاي خانه‌های روستاییان درآورده است.

 

مسئولان سرخسي پس از انقلاب بدون اينكه كسي از آن‌ها خواسته باشد و يا مصوبه باشد سلیقه‌ای و خودسرانه به‌جای ديوار و محصور كردن مکان‌هایی كه تاريخي بوده شبانه اقدام به تخريب بناهاي تاريخي داخل شهر سرخس كردند؛ اين اقدام توسط افراد غیربومی صورت نگرفت بلكه توسط همشهرياني صورت گرفت كه ادعاي آباداني و خدمت براي سرخس و سرخسی‌های آنان گوش فلك را كر كرده بود.

 

اکنون برخي نه‌تنها در مورد اين فاجعه سكوت کرده‌اند بلكه به دنبال حذف حافظه تاريخي مردم‌اند و دست‌هایی پشت پرده تلاش می‌کنند تا كسي اين قضيه مهم را پي گيري نكند زيرا هم به سابقه اين افراد خدشه وارد می‌شود و هم برخي نهادهای دولتي از آن متضرر؛ اگر نگویيم كه بايد تخریب‌کنندگان آثار تاريخي داخل شهر سرخس محاكمه شوند بلكه بايد مکان‌هایی كه اين آثار بوده است براي نسل جوان و ساكنان فعلي سرخس جانمايي و حتي به‌عنوان محوطه تاريخي و داراي حريم مشخص و به ثبت آثار ملي برسد.

 

مشخص كردن محدوده اين اماكن و نصب تابلو در آن مكان با نوشتن اينكه اين مكان ۳۰ سال پيش يخدان قديمي سرخس و يا دروازه بخارا و يا حمام قديمي سرخس بوده است كمترين كاري است كه توسط شهرداري و ميراث فرهنگي بايد صورت بگيرد تا چه رسد كه در آن مكان الماني از آن اثرهاي زيبا نصب شود.

 

سؤال مهمي كه هم فرمانداري، هم بخشداری‌ها، شهرداري، شوراي شهر و ميراث فرهنگي بايد به آن پاسخ دهند اين است كه چرا و چرا پس از سال‌ها تخريب اين آثار تاكنون شوراي ميراث فرهنگي در سرخس تشكيل نشده تا بررسي كند چه كسي دستور تخريب اين آثار را داده است و چه كسي آن‌ها را تخريب كرده است.

 

من در تعجبم كشورهايي كه در همين ۴۰ – ۵۰ سال اخير ایجادشده و يا استقلال ‌یافته‌اند با مثلاً اولين ناخدايي كه به اين جزيره سفر كرده و يا لاشه اولين كشتي و نگه‌داری لنگه‌کفش مندرس آن  ناخدا در موزه‌های خود و در ویترین‌های طلايي به دنبال هويت و تاریخ‌اند و ما باآن‌همه تاريخ و تمدن شگرف و عظيم و درخشان كه هیچ‌گاه ايراني بر بت سجده نكرد و هميشه ولايت الهي را پذيرفته و با گوشت و خونش عجين است اكنون دانسته و ندانسته در اين چند سال اخير به دنبال تخريب هويت و تاريخ خود بوده‌ایم و اين چه وادادگي فرهنگي غربي است كه ما را فراگرفته و هنوز كه هنوز است حاضر نيستيم بر داشته‌هایمان بباليم و تاریخ سرزمینمان را ارج نهيم.

 

آثار تاريخي در هرکجای مملكت كه باشد مانند چاه‌های نفت و گاز تمام‌نشدنی است و با جذب گردشگر خارجی و حتي داخلي می‌تواند سال‌های سال براي مردم اين مناطق درآمد حاصل كند و كار و اشتغال؛ بی‌جهت نيست كه فرانسه با سرقت اشياي تاريخي ملل شرق و ازجمله ايجاد هزاران موزه و مجموعه براي كشور خود جاذبه گردشگري درست كرد كه اولين كشور نخست جهان در پذيرش گردشگر است و ما بااین‌همه تاريخ و تمدن و آثار و جاذبه‌های گردشگری سهم اندكي از اين ظرفيت را به خود اختصاص داده‌ایم.

 

و بازهم می‌گویم حيف و صد افسوس از چاه‌های نفت و گازي كه در شهر سرخس از دست داديم؟!

 

محمدعلی تمدن- خبرنگار خراسان و كيهان و فعال رسانه‌ای

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها برای یادداشت و تلنگر/ حيف از چاه‌های نفتي كه در شهر سرخس از بين رفت؟! بسته هستند

قرارداد ۱۱ میلیونی خانم مشاور وزیر بهداشت!

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۱۶ام آذر ۱۳۹۵

 

در حالی که سازمان‌های دولتی موظف هستند قرار داد‌های بالای 20 میلیون تومان را در سایت قرار داد‌های دولتی منتشر کنند، سخنگوی وزارت بهداشت در اظهار نظری عجیب می‌گوید: در وزارت بهداشت قرارداد چندانی نداریم که آن را منتشر کنیم.

به گزارش شریان نیوز،در حالی که سازمان‌های دولتی موظف هستند قرار داد‌های بالای 20 میلیون تومان را در سایت قرار داد‌های دولتی منتشر کنند، سخنگوی وزارت بهداشت در اظهار نظری عجیب می‌گوید: در وزارت بهداشت قرارداد چندانی نداریم که آن را منتشر کنیم.

به‌گزارش فارس؛ ایرج حریرچی در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا وزارت بهداشت قراردادهای خود را در سایت ثبت قرارداد دستگاه‌های دولتی قرار نمی‌دهد،‌ اظهار داشت: وزارت بهداشت قراردادهای چندانی ندارد و اگر هم باشد مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده و از ما بسیار محدود است. 

وی افزود: گاهی قراردادهای عمرانی که به صورت پیمانی و با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه انجام می‌گیرد وجود داشته و برخی مواقع نیز در واحدهای بهداشتی درمانی قرار دادهایی جهت خرید خدمات همچون خدمات آشپزخانه و تاسیسات داریم که این مسائل چیزهای مهمی نیست. 

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: برخی از بیمارستان‌ها نیز برای خرید غذا و یا نگهداری آسانسور قرارداد داشته و اگر الزام قانونی نسبت به ثبت این قراردادها باشد ما آن را انجام خواهیم داد. 

حریرچی درمورد اینکه در سایت ثبت قراردادهای دستگاه‌های دولتی قراردادی‌هایی با مشاورهای رسانه‌ای وزیر بهداشت ثبت شده است خاطرنشان کرد: من اطلاع از این موضوع ندارم و آن را بررسی می‌کنم. 

قرار دادهای دولتی همچنان محرمانه

 این در حالی است بیشتر از 2سال از آخرین موعد دولت برای راه‌اندازی پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور می‌گذرد و اجرای این پروژه همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

با وجود وعده‌های متعدد مسئولان سازمان برنامه و بودجه برای اجرای این بخش مهم از قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، تاکنون هیچ سازمانی اقدام به انتشار اطلاعات قراردادهای خود نکرده است.

براساس قانون همه وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های دولتی می‌بایست اطلاعات خودشان در قراردادهای سازمانی را شفاف‌سازی و در معرض دید عموم قرار دهند. این قراردادها شامل قراردادهای با رقم 20میلیون تومان به بالا هستند.

راه‌اندازی پایگاه قراردادهای کشور در واقع در راستای اجرای ماده 3قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد پیش‌بینی شده بود که از دولت دهم تاکنون بر زمین مانده است. تنها 2‌‌ماه به پایان فعالیت دولت دهم هیأت وزیران مصوبه‌ای را برای راه‌اندازی «پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور» نهایی کرد. عمل به این آیین‌نامه اجرایی در دولت یازدهم با تأخیر مواجه شده است.

قرار داد یازده میلیون تومانی خانم مشاور

این صحبت‌های سخنگو در حالی است که خانم «ا ک» که تنها یکی از چندین مشاور رسانه‌ای وزیر بهداشت است طی مدارک درج شده در این سایت برای 2 ما بیش از 11 میلیون تومان دریافتی داشته است.

همچنین مشاور دیگری نیز بابت همین موضوع بیش از چهار میلیون در ماه دریافتی داشته است.

قرارداد 11 میلیونی خانم مشاور +عکس
دیدگاه‌ها برای قرارداد ۱۱ میلیونی خانم مشاور وزیر بهداشت! بسته هستند
Next Page »