اخبار ایران – تیر نیوز


محمد علی نجفی به عنوان گزینه وزارت آموزش‌وپرورش فردا به مجلس معرفی می‌شود.

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۱ام آبان ۱۳۹۵

محمد علی نجفی به عنوان گزینه وزارت آموزش‌وپرورش فردا به مجلس معرفی می‌شود.

علی اصغر فانی روز چهارشنبه 28 مهر ماه 95 از وزارت آموزش‌وپرورش عزل شد و سید محمد بطحایی معاون وی با حکم رئیس‌جمهور به عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب شد.

گزینه وزارت آموزش و پرورش برای معرفی به مجلس مشخص شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی اصغر فانی روز چهارشنبه 28 مهر ماه 95 از وزارت آموزش‌وپرورش عزل شد و سید محمد بطحایی معاون وی با حکم رئیس‌جمهور به عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب شد.

محمدباقر نوبخت شامگاه چهارشنبه با حضور در شبکه خبر با اشاره به تأثیرات وزارت آموزش و پرورش بر همه خانواده‌ها و همکاران فرهنگی گفت: روا نیست فردی که دو بار مورد استیضاح قرار گرفته برای بار سوم زیر سؤال رود، آقای فانی فردی باتجربه و خبره است و ما برای رشد و ارتقای سطح علمی و آموزشی جامعه و همچنین پاسخگویی به مطالبات خانواده‌ها و همکاران فرهنگی صلاح دیده شده فردی دیگر جایگزین ایشان شود و آقای فانی در جای دیگری از دولت به ارائه خدمات علمی بپردازند.

وی وعده داد:‌ نفرات جایگزین این وزراء در حداقل زمان معرفی خواهند شد.

گمانه زنی‌ها از انتخاب دو نفر برای تصدی پُست وزارت آموزش‌وپرورش از سوی دولت خبر می‌دهد، محمد علی نجفی و فخرالدین دانش آشتیانی.

تماس تسنیم با دفتر محمد علی نجفی حکایت از این داشت که وی فردا (یکشنبه) برای تصدی آموزش وپرورش به مجلس معرفی خواهد شد.

همچنین اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اعلام کرد: نجفی گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش‌وپرورش است که فردا معرفی  می‌شود.

به گزارش تسنیم، محمدعلی نجفی  متولد 23 دی 1330 تهران است. 

وی مشاور امور اقتصادی رئیس جمهور و عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری است.

در کارنامه محمدعلی نجفی چندین دوره وزارت در وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و آموزش عالی به چشم می‌خورد. وی از بنیانگزاران حزب کارگزاران سازندگی است و در شورای شهر تهران و هیئت علمی (بازنشسته) دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف سابقه خدمت دارد.

نجفی مرداد سال 1392 به عنوان گزینه دولت یازدهم برای تصدی وزارتخانه آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی شد اما موفق نشد از مجلس رای اعتماد بگیرد. وی 26 مرداد سال 1392 از سوی حسن روحانی به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شد.

نجفی روز پنجشنبه 10 بهمن 1392استعفا داد و این امر مورد موافقت دکتر روحانی رئیس جمهور قرارگرفت و پس از آن رئیس جمهور طی حکمی نجفی را به عنوان مشاور رئیس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی کشور منصوب کرد.

نجفی در تاریخ 29 مرداد 1393  پس از رای آوردن استیضاح رضا فرجی‌دانا از وزارت علوم، سرپرست وزارت علوم شد و 95 وز در این سمت بود.

دیدگاه‌ها برای محمد علی نجفی به عنوان گزینه وزارت آموزش‌وپرورش فردا به مجلس معرفی می‌شود. بسته هستند

وقتی پای معلمان قلابی به مدارس باز می شود

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۱ام آبان ۱۳۹۵

وقتی پای معلمان قلابی به مدارس باز می شود

معاون برنامه ریزی درسی تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: در آموزش ورزش در مدارس استفاده از کسانی که حرفه معلمی ندارند یک تخلف محض است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

به گزارش پارس نیوز، خسروی، معاون برنامه ریزی درسی تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: درس تربیت بدنی بخشی سازنده در برنامه های آموزش مدارس و روشی برای تامین سلامتی و تربیت اجتماعی است از این رو باید به آن توجه ویژه ای داشت.   

وی افزود: برای ایجاد علاقه انجام حرکات ورزشی در بین دانش آموزان، خانواده نقش مهمی دارد و یکی دیگر از موضوعاتی که درس تربیت بدنی را برای معلم و دانش آموز هدفمند می کند داشتن تجهیزات ورزشی استاندارد به اندازه کافی است؛ اما این روز ها بعضی از مدارس از امکانات ورزشی مناسبی برخوردار نیستند.  

معاون برنامه ریزی درسی تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: ساعت تدریس ورزش در مدارس کشور ما 90 دقیقه است. دانش آموزان در این 90 دقیقه باید اصول و مبانی حرکات ورزشی را یاد بگیرد و نیاز حرکتی را در بیرون از مدرسه و در کلوپ های ورزشی انجام دهند. 

خسروی تصریح کرد: در حال حاضر حدود 105 هزار مدرسه در کشور وجود دارد و 33 هزار معلم تربیت بدنی در حال فعالیت هستند. 

وی در خصوص کمبود معلم های ورزش در برخی از مدارس همچون  مدارس روستایی و چند پایه در کشور افزود: در این مدارس  که معلم ورزش با تخصص کافی وجود ندارد بهتر است از معلم های دیگر استفاده شود چرا که همه آموزگاران در دوره دانشجویی خود درس تربیت بدنی را پاس کرده اند. 

خسروی در واکنش به استفاده از آبدارچی به جای معلم ورزش در برخی مدارس، با بیان اینکه استفاده از افراد نابلد و کسانی که حرفه  معلمی ندارند در زمینه تدریس درس ورزش به دانش آموزان در برخی از مدارس مشکلاتی را ایجاد می کند، خاطر نشان کرد: این امر یک تخلف محض است و اگر مدرسه ای با این شرایط به دانش آموزان خود درس تربیت بدنی  را آموزش دهد، قطعا با آن ها برخورد جدی خواهد شد

دیدگاه‌ها برای وقتی پای معلمان قلابی به مدارس باز می شود بسته هستند

روحانی وزیر آموزش و پرورش را عزل کرد/ “بطحایی” سرپرست شد

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲۸ام مهر ۱۳۹۵

علیرغم اعلام آمادگی فانی برای حضور در جلسه استیضاح

روحانی وزیر آموزش و پرورش را عزل کرد/ "بطحایی" سرپرست شد

فانی1

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آقای بطحایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به استعفای وزیر آموزش و پرورش، گفت: "سیدمحمد بطحایی" معاون پشتیبانی وزیر سابق آموزش و پرورش سرپرست این وزارتخانه شد.

وی افزود: با تعیین سرپرست وزارت آموزش و پرورش بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش منتفی شد.

به گزارش تسنیم، تعیین سرپرست برای وزارت آموزش و پرورش در حالی صورت گرفته است که علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد که آمادگی حضور در جلسه استیضاح مجلس و ارائه گزارش عملکرد سه ساله در دولت و پاسخ به سؤالات نمایندگان را دارد و علیرغم آن آماده عمل به تصمیم رئیس‌جمهور درخصوص ادامه کار در دولت نیز هست؛ با این وجود به نظر می‌رسد روحانی تصمیم به عزل و برکناری فانی از وزارت آموزش و پرورش گرفته است.

  

متن نامه دکتر فانی به رئیس محترم‌جمهور:
وزير آموزش و پرورش به دكتر حسن روحاني نامه نوشت

در پي تصميم رئيس جمهور درخصوص ترميم كابينه ،وزير آموزش و پرورش به دكتر حسن روحاني نامه نوشت.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، متن كامل نامه دكتر علي اصغر فاني وزير آموزش و پرورش به رئيس جمهور به شرح زير است:

حجت الاسلام والمسلمين جناب آقاي دكتر حسن روحاني

رئيس جمهور محترم؛

با سلام و تحيات :

پس از اطلاع از نظر جناب عالي درخصوص ضرورت ترميم كابينه كه در جلسه روز چهارشنبه 28 مهرماه 95 هيأت محترم دولت ابراز فرموديد ؛ علي رغم آمادگي كامل براي حضور در جلسه استيضاح و ارائه گزارش عملكرد سه ساله وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبير و اميد و پاسخ به سؤالات نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي ، بدين وسيله آمادگي خود را براي عمل به هرگونه تصميم حضرت عالي درخصوص ادامه كار خويش نيز اعلام مي نمايم. والامراليكم

«رب ادخلني مدخل صدق واخرجني مخرج صدق واجعل لي من لدنك سلطانا نصيرا»

دیدگاه‌ها برای روحانی وزیر آموزش و پرورش را عزل کرد/ “بطحایی” سرپرست شد بسته هستند

از استخدام ۲۰هزار نفر تا نحوه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲۸ام مهر ۱۳۹۵

از استخدام 20هزار نفر تا نحوه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی

جذب 20 هزار نفر نیرو در آموزش و پرورش کشور /تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی

به گفته مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش وپرورش امسال ۲۰ هزار نفر نیرو در کشور جذب آموزش و پرورش می شوند.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج، حسینی افزود: تعداد ۱۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و تعداد ۱۰ هزار نفر دیگر نیز به صورت آزاد و پس از گذراندن مراحل آزمون، مصاحبه و گذراندن دوره های تخصصی وارد بدنه آموزش و پرورش خواهند شد.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای قرار دادی نیز گفت: رویکرد دولت استخدام افراد به صورت پیمانی است و استخدام نیز در آموزش و پرورش یا از طریق دانشگاه فرهنگیان و یا از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه ها صورت می گیرد و تبدیل وضعیت این تعداد افراد فقط از طریق آزمون امکان پذیر خواهد بود.
وی گفت: ۹۴۰ هزار نفر پرسنل در وزارت آموزش و پرورش وجود دارد و از این تعداد ۶۶ هزار نفر مشمول رتبه بندی و فوق العاده ویژه نشده اند و تاکنون تلاش هایی نیز برای افزایش حقوق این تعداد صورت گرفته است.
دیدگاه‌ها برای از استخدام ۲۰هزار نفر تا نحوه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی بسته هستند

وهابیت عامل تفرقه

Posted in دسته‌بندی نشده by akhbarkhaf on the ۲۸ام مهر ۱۳۹۵
وهابیت و نوحه‌سرایی  ام المومنینعایشه در مرگ ابوبکر!

وهابیون می‌گویند: عزاداری و سینه زنی بدعت و حرام است.

در پاسخ می‌گوییم: اگر این طور است، چرا ام المومنین عایشه در مرگ ابوبکر مجلس نوحه‌خوانی و عزاداری برپا کرد و سایر زنان نیز به این عمل پرداختند؟


هم‌چنین سند این روایت «سعید بن مسیب» کاملا صحیح است و راویان آن از راویان بخاری و مسلم می‌باشند.

دیدگاه‌ها برای وهابیت عامل تفرقه بسته هستند

کلید خوردن استیضاح علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲۷ام مهر ۱۳۹۵

کلید خوردن استیضاح علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش

طرح استیضاح فانی وزیر آموزش و پرورش پس از کش و قوس های فراوان با 45 امضا توسط هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شد.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : اکبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه مجلس که این اعلام وصولی را قرائت کرد، در توضیح گفت: استیضاح وزیر آموزش و پرورش با تعداد 45 امضاء از ناحیه نمایندگان اعلام وصول می شود.
وی افزود: مطابق مواد 223 و 225 وزیر ظرف 10 روز برای ارائه توضیحات موظف به حضور در مجلس است.

دیدگاه‌ها برای کلید خوردن استیضاح علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش بسته هستند

مدیرعامل پالایشگاه گاز: رشد ۴۰ درصدی تزریق گاز به مخازن ذخیره‌سازی شوریجه سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۲۷ام مهر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-    مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از رشد 40 درصدی تزریق گاز طبیعی به مخازن ذخیره‌سازی شوریجه در منطقه عملیاتی خانگیران سرخس خبر داد. سید مجید منبتی  گفت: طبق برنامه شش‌ماهه تولید پالایشگاه، میزان ذخیره‌سازی گاز طبیعی یک میلیارد و ۲۴۶ میلیون مترمکعب بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۵۳ میلیون مترمکعب افزایش را نشان می‌دهد و در این حوزه رشد نزدیک به ۴۰ درصدی را شاهد بوده‌ایم. مدیرعامل پالایشگاه گاز سرخس افزود: در شش‌ماهه نخست امسال میزان گاز ترش دریافتی، ۶ میلیارد و ۴۹۰ میلیون مترمکعب بوده است که نسبت به برنامه تولید پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد ۱۰ درصد رشد داشته است. وی تصریح کرد: همچنین میزان گوگرد تولیدی ۲۷۴ هزار تن بوده است که بیش از یازده درصد رشد را نشان می‌دهد. منبتی در پایان درباره تولید میعانات نفتی در این مجتمع گازی خاطرنشان کرد: در شش‌ماهه نخست امسال، میزان تولید میعانات نفتی ۳۴ هزار مترمکعب بوده است.

دیدگاه‌ها برای مدیرعامل پالایشگاه گاز: رشد ۴۰ درصدی تزریق گاز به مخازن ذخیره‌سازی شوریجه سرخس بسته هستند

ثبت مقاله استاد بسيجي دانشگاه آزاد سرخس در انجمن (IEEE) آمریکا

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۲۷ام مهر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-     مقاله مصطفی ربانی استاد بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی سرخس با موضوع «شناسایی و تخمین پارامترهای نامعلوم سیستم های آشوبناک و نامنظم که دارای تاخیر زمانی هستند»، در انجمن مهندسین برق و الکترونیک آمریکا (IEEE) به ثبت رسید. مقاله مصطفی ربانی استاد بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی سرخس با موضوع «شناسایی و تخمین پارامترهای نامعلوم سیستم های آشوبناک و نامنظم که دارای تاخیر زمانی هستند»، در انجمن مهندسین برق و الکترونیک آمریکا (IEEE) به ثبت رسید. (IEEE) بزرگترین مرجع حرفه ای در ارتباط با نوآوری ها و دستاوردهای پیشرفته تکنولوژیکی برای استفاده بشریت است؛ موسسه مهندسین برق و الکترونیک یکی از سایت های رسمی در جامعه جهانی برای انتشار دستاوردهای پژوهشی است. وی همچنین سال گذشته مقاله ای با موضوع «Parameter Identification of Time-delayed Chaotic System Using Teaching–Learning-Based Optimization Algorithm» به سومين کنفرانس بين المللي کنترل، مکاترونيک و اتوماسيون اسپانیا ارسال کرد که به دليل عدم حمايت مالي با توجه به پذيرش مقاله بعد از داوري هاي بين المللي از حضور در کنفرانس انصراف داد. مصطفی ربانی گفت: اين دو مقاله در مورد تخمين و شناسايي پارامترهاي سيستم هاي آشوبناک (پديده هاي غير خطي) بوده که مورد توجه حوزه هاي مطالعاتي مهندسي، ارتباطات و شيمي است. استاد بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی سرخس افزود: يک مسئله مهم در مهندسي، شناسايي و تخمين پارامترهاي نامعلوم سيستم هاي غيرخطي بوده و بيشتر سيستم هاي ديناميکي به عنوان مثال، سيستم هاي قدرت، سيستم موشک، سيستم هاي رباتيک، پاندول معکوس و پروسه هاي صنعتي به طور ذاتي غيرخطي و داراي پارامترهايي هستند که در عملکردشان موثر است. وی تصریح کرد: در اين مقاله توانستیم با استفاده از يک الگوريتم جديد پارامترهاي يک سيستم آشوبناک غيرخطي را به طوري تخمين بزنيم که خطا بسيار کم و نزديک به صفر باشد. ربانی در ادامه درباره ثبت مقاله دیگر خود در اولين کنفرانس بين المللی دستاوردهای نوين پژوهشی در مهندسی برق و کامپيوتر دانشگاه امیرکبیر تهران گفت: در این مقاله که در کنسرسيوم محتواي ملي سيويليکا (civilica) به ثبت رسیده به «شناسایی پارامتر سیستم های آشوبی تاخیردار با استفاده از الگوریتم بهینه سازی مبتنی بر آموزش و یادگیری» پرداخته شده است. استاد بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی سرخس در پایان با تاکید براینکه جامعه دانشگاهي کشور براي پيشرفت و دست يافتن به دستاوردهاي ارزشمند در توليد علم، بايد سياست هاي اقتصاد مقاومتي را دنبال کنند، اظهار داشت: جامعه دانشگاهی کشور بايد در توليد علم و نوآوري هاي علمي پژوهشي جهادي عمل کنند.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای ثبت مقاله استاد بسيجي دانشگاه آزاد سرخس در انجمن (IEEE) آمریکا بسته هستند

سالن تیراندازی شهدای سرخس افتتاح شد+ تصاویر

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۲۶ام مهر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-    رئیس اداره ورزش و جوانان سرخس گفت: همزمان با آغاز هفته تربیت‌بدنی، اولین سالن اختصاصی تیراندازی سرخس در مجموعه ورزشی آزادی افتتاح و به نام شهدای شهرستان نامگذاری شد.  محسن کاوه، گفت: سالن تیراندازی شهدای سرخس که بیشتر به همت هیئت تیراندازی شهرستان تکمیل شده بود، در اولین روز از هفته تربیت‌بدنی به بهره‌برداری رسید. رئیس اداره ورزش و جوانان سرخس افزود: در سالن تیراندازی شهدای سرخس رشته‌های مختلف تیراندازی با تفنگ، تپانچه بادی، تیر و کمان و دارت فعال بوده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد برگزاری مسابقات مختلف استانی و کشوری در این سالن باشیم. وی خاطرنشان کرد: این سالن با داشتن استانداردهای لازم و تأییدیه فنی فدراسیون تیراندازی کشور آمادگی خود را برای آموزش علاقه‌مندان این رشته در دو گروه آقایان و بانوان اعلام می‌کند. کاوه تأکید کرد: برگزاری کلاس‌های تیراندازی با اهداف پروازی نیز بخش دیگری از فعالیت‌های هیئت تیراندازی شهرستان بوده که با استعدادهای موجود در نوجوانان شهرستان امیدواریم قهرمانان خوبی به میادین کشوری و بین‌المللی معرفی کنیم.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای سالن تیراندازی شهدای سرخس افتتاح شد+ تصاویر بسته هستند

مرحله دوم طرح رایگان مراقبت آنفلوانزا در سرخس آغاز شد+ عکس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۲۶ام مهر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-     رئیس شبکه دامپزشکی سرخس از شروع مرحله دوم طرح رایگان مراقبت آنفلوانزا در این شهرستان در سال 95 خبر داد. عباس باغبان نژاد، گفت: در این طرح روستاهای منتخب شهرستان سرخس که شامل روستاهای چشمه شور و قوش خزاعی هستند تحت مراقبت سرمی و مولکولی برای آنفلوانزای فوق حاد قرار می‌گیرند. رئیس شبکه دامپزشکی سرخس افزود: اولویت نمونه‌برداری در این طرح برای پرندگان آبزی مانند اردک و غاز بوده و در صورت عدم وجود ویروس در این پرندگان، اولویت‌های بعدی با بوقلمون، بلدرچین، مرغ و خروس است. وی ادامه داد: نمونه‌های سواب از کلوآک و خون گرفته‌شده برای بررسی به آزمایشگاه مرجع اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی ارسال می‌شوند تا رد پای وجود ویروس آنفلوانزا در این روستاها موردبررسی قرار گیرد. باغبان نژاد تصریح کرد: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، یک بیماری مشترک بین پرندگان و انسان است که در بین پرندگان به‌شدت واگیر و کشنده است و توسط ویروس نوع A که تمایل زیادی به سلول‌های مخاطی و به‌ویژه دستگاه تنفس و دستگاه گوارش دارد، ایجاد  می‌شود. رئیس شبکه دامپزشکی سرخس اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان سرخس در مسیر مهاجرت پرندگان آبزی مهاجر موسوم به کریدور سیبری- جنوب و درنتیجه افزایش احتمال سرایت عوامل بیماری‌زای ویروسی به‌خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به طیور بومی و جمعیت انسانی شهرستان، از ساکنین روستاهای یادشده درخواست داریم تا با اکیپ‌های دامپزشکی برای اجرای طرح رایگان مراقبت آنفلوانزا همکاری کنند.

دیدگاه‌ها برای مرحله دوم طرح رایگان مراقبت آنفلوانزا در سرخس آغاز شد+ عکس بسته هستند
Next Page »