اخبار ایران – تیر نیوز


پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته در یک هفته آینده (معوقات حق التدریس پایان شهریور)

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۱۰ام شهریور ۱۳۹۵

پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته در یک هفته آینده (معوقات حق التدریس پایان شهریور

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: پاداش پایان خدمت باقیمانده سال 93 مربوط به سه هزار بازنشسته فرهنگی در مدت یک هفته آینده به حساب آنها واریز می شود.پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته در یک هفته آینده

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمد بطحائی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت و تبریک هفته دولت افزود: 95 درصد مطالبات مربوط به پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 93 پرداخت شده بود و پاداش سه هزار بازنشسته باقی مانده که تامین اعتبار حدود 110 میلیارد تومانی آن انجام شده طی هفته آینده به حسابشان واریز می شود.

وی اضافه کرد: تامین اعتبار پاداش پایان خدمت فرهنگیانی که در سال 94 بازنشسته شده اند نیز از سوی سازمان مدیریت انجام شده و برای این امر 20 هزار میلیارد ریال نیاز بود که بخشی از آن تا پایان شهریورماه وصول و پرداخت خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بخشی از معوقات مربوط به حق التدریس و حق الزحمه برگزاری امتحانات معلمان نیز تا مهرماه از محل تخصیص بودجه 6 ماهه پرداخت می شود اظهار کرد: حق الزحمه معلمان تا اسفندماه پرداخت شده و مطالبات امسال باقی مانده بود که امیدواریم سال جاری همه مطالبات را تسویه کنیم.

بطحائی همچنین جزئیات جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش را اعلام کرد و گفت: برای سال جاری 10 هزار سهمیه استخدامی از طریق آزمون سراسری و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان دریافت شده و 10 هزار نفر دیگر از محل ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد، این افراد باید در آزمونی که از سوی سازمان سنجش در اواخر مهرماه برگزار می شود شرکت کنند و پس از طی مراحل گزینش به مدت یک سال دوره آموزش حرفه معلمی را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند.

وی اضافه کرد: 10 هزار نفری که از طریق آزمون استخدامی وارد سیستم آموزش و پرورش خواهند شد به صورت پیمانی استخدام می شوند.

دیدگاه‌ها برای پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته در یک هفته آینده (معوقات حق التدریس پایان شهریور) بسته هستند

پیگیری آموزش و پرورش برای افزایش حقوق نیروهای خدماتی/ اصلاح مصوبه نیروهای پیش دبستانی

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۸ام شهریور ۱۳۹۵

پیگیری آموزش و پرورش برای افزایش حقوق نیروهای خدماتی/ اصلاح مصوبه نیروهای پیش دبستانی

مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش از پیگیری آموزش و پرورش برای افزایش حقوق نیروهای خدماتی و انجام اصلاحاتی در مصوبه ی نیروهای حق التدریس پیش دبستانی خبر داد.

سید حسن حسینی مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش  در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، پیرامون جزییات وضعیت رتبه بندی نیروهای خدماتی گفت:  براساس اظهارات وزیر آموزش و پرورش در این خصوص برنامه هایی برای افزایش حقوق نیروهای خدماتی مورد توجه قرار گرفته است. 
 
وی ادامه داد: اما شرایط این رتبه بندی با شرایط رتبه بندی معلمان تفاوت داشته و در این طرح صرفا افزایش حقوق مطرح است. 
 
حسینی عنوان کرد: با مراجع ذیصلاح مکاتباتی در خصوص افزایش حقوق انجام شده و همچنان در حال پیگیری این مساله هستیم.  
 
مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش در خصوص میزان این افزایش حقوق، اظهار کرد: برای اجرای هرگونه افزایش حقوقی باید در شورای حقوق و دستمزد تصویب شود. 
 
 وی یادآور شد: در صورت توافق با سازمان برنامه و بودجه و شورای دستمزد، افزایش حقوق نیروهای خدماتی محقق می شود. 
 
حسینی در خصوص روند به کارگیری نیروهای پیش دبستانی و اظهارات اخیر مجلس برای استخدام این گروه گفت: در واقع به کارگیری نیروهای پیش دبستانی دایره وسیع تری را شامل می شود یعنی نیروهای پیش دبستانی به صورت حق التدریس به کار گرفته می شوند. 
 
وی ادامه داد: در واقع بنا براین مساله اصلاحاتی در مصوبه قبلی انجام شد البته این مصوبه هنوز به تایید شورای نگهبان نرسیده لذا ضمانت اجرایی آن هنوز مشخص نیست.
دیدگاه‌ها برای پیگیری آموزش و پرورش برای افزایش حقوق نیروهای خدماتی/ اصلاح مصوبه نیروهای پیش دبستانی بسته هستند

همزمان با هفته دولت صورت گرفت؛ بهره‌برداری از هفتمین مولد بخار پالایشگاه گاز سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۷ام شهریور ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-     مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس از راه‌اندازی مولد بخار فشارقوی این مجتمع گازی همزمان با هفته دولت خبر داد. سید مجید منبتی گفت: این پروژه در راستای تأمین بخار فشارقوی برای پالایش گاز طبیعی و تولید پایدار حداکثری به‌ویژه در روزهای سرد سال انجام شده است. وی اظهار داشت: خرید تجهیزات و نصب پروژه مذکور توسط مدیریت مهندسی و توسعه گاز ایران به سفارش پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس و بااعتباری بالغ‌ بر ۴۲ میلیارد ریال اجرا و در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری شده است، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. منبتی تصریح کرد: ظرفیت تولید این تجهیز ۹۰ تن بخار فشارقوی در ساعت با دمای فوق اشباع ۳۲۱ درجه سانتی‌گراد است که توسط کارشناسان داخلی طراحی و اجرا شده است. مدیرعامل پالایشگاه گاز سرخس ادامه داد: این پروژه مجهز به دو سامانه سوخت گاز طبیعی و مایع است و از جدیدترین تجهیزات و فناوری روز دنیا برخوردار بوده و بهینه‌سازی مصرف انرژی و کاهش آلایندگی‌های زیست‌محیطی از مزایای آن است. وی خاطرنشان کرد: پروژه مذکور باهمت متخصصان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس و توان شرکت‌های داخلی به ثمر نشسته است. منبتی در پایان یادآور شد: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به هم‌وطنان عزیز توصیه می‌کنیم با مصرف بهینه گاز طبیعی این شرکت را در خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران یاری کنند.

دیدگاه‌ها برای همزمان با هفته دولت صورت گرفت؛ بهره‌برداری از هفتمین مولد بخار پالایشگاه گاز سرخس بسته هستند

مدیر کل راه‌آهن خراسان: پایانه سرخس بزرگترین پایانه ریلی کشور است

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۷ام شهریور ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-     مدیر کل راه‌آهن خراسان گفت: پایانه سرخس توانسته به بزرگترین پایانه ریلی مرزی کشور تبدیل شود. محمدهادی ضیائی‌مهر عصر شنبه در نشست خبری اداره کل راه آهن خراسان اظهار کرد : راه‌آهن خراسان یکی از مناطق ۱۹ گانه راه کشور است که از جایگاه برتری در کل کشور برخوردار است. وی ادامه داد: استان خراسان ۱۵۰۰ کیلومتر خطوط ریلی را دارد که چیزی حدود ۱۲% ریلی کل کشور را به شمار می رود. مدیرکل راه‌آهن خراسان با اشاره به جایگاه دو بخش جابجایی بار و مسافر که عملکرد خوبی در سطح کشور داشته است، گفت: در سال ۹۴ حمل بار در سطح استان حدود ۶/۶ میلیون تن بوده است.  وی در رابطه با قابلیت و ظرفیت‌های ریلی استان اظهار کرد: حلقه اتصال کشورهای آسیای میانه با کشورهای اروپایی از طریق مرز ترکیه انجام می‌شود.  ضیائی‌مهر عنوان کرد: خطوط سرخس _بندرعباس، سرخس_مرز ترکیه وکشورهای اروپایی، سرخس_ جلفا و سرخس_ بندر امام ،ترانزیت کالا را با این مرزهای ریلی منتقل می‌کند.  وی بابیان اینکه سالانه ۶/۶ میلیون تن بار ریلی در کشور جابجا می‌شود، اظهار کرد: از این مقدار  ۲/۳ میلیون تن حجم حمل و نقل بین المللی با کشورهای آسیای میانه است که شامل ترانزیت ریلی کالا، صادرات ریلی ارز از کشور به آسیای میانه و واردات از آسیای میانه به کشور است. مدیرکل راه‌آهن خراسان افزود: خراسان در دو بخش ترانزیت ریلی و صادرات سهم قابل قبولی را به خود اختصاص داده است.  وی ادامه داد : درسال گذشته از حدود ۲/۳ میلیون تن حمل و نقل بین المللی یک میلیون و ۲۷۵ هزارتن ترانزیت کالاهای ریلی بوده که از کشورهای آسیای میانه به مرزهای ریلی بویژه بندرعباس حمل شده است که سهم سرخس به بندرعباس ۹۲درصد بوده است. ضیائی‌مهر با بیان اینکه ترانزیت ریلی خراسان درسال ۹۴ به نسبت سال قبل رشد ۱۵۰ درصدی داشته است، گفت: استان خراسان ۸۵ درصد سهم ترانزیت ریلی کل کشور را به خود اختصاص داده است.  وی در رابطه با عمده کالاهای بخش ترانزیت ریلی اینگونه اظهار کرد: پنبه و کود از ازبکستان، سوخت و گوگرد از ترکمنستان، شمش آلومینیوم و کود از تاجیکستان که مقصد نهایی این کالاها بندرعباس بوده، زیرا سهم بالایی را در ترانزیت کالا داشته است.  مدیرکل راه‌آهن خراسان با اشاره به افزایش توسعه زیرساخت‌های سرخس اظهار کرد: راه‌آهن سرخس در سال‌های اوایل راه‌اندازی حدود ۲۵ کیلومتر خطوط ریلی داشته که این مقدار اکنون به ۷۵ کیلومتر رسیده است.  وی با بیان اینکه این خطوط ریلی رشدی سه برابری را پشت سر گذاشته است، خاطرنشان کرد: با سرمایه گذاری، برنامه ریزی و اجرای پروژه تعداد ۱۰۰ واگن را به ۴۰۰ واگن در طی شبانه روزی رسانده‌ایم.  ضیائی مهر با اشاره به اینکه پایانه ریلی سرخس بزرگترین پایانه ریلی مرزی کشور است، اظهار کرد: راه‌آهن جمهوری اسلامی توانست اقداماتی نظیر اجرای خط دوم بافت بندرعباس به در سرخس و سرخس به بندرعباس را از کشورهای آسیای میانه از حدود ۵/۳ میلیون تن به ۷ میلیون تن ارتقا دهد.  وی باتوجه به ثابت بودن نرخ تعرفه‌های حمل و نقل بین المللی راه آهن کشور از سال ۸۷ عنوان کرد: ما علیرغم ثابت بودن تعرفه ها در سال گذشته، تخفیفات تعرفه‌ای بین ۱۵ تا ۵۰ درصدی را برای عبور کالاهای ریلی از غیرریلی اعمال کرده‌ایم.

 

مهر

دیدگاه‌ها برای مدیر کل راه‌آهن خراسان: پایانه سرخس بزرگترین پایانه ریلی کشور است بسته هستند

دانش اموزان سرخسی در کنکور سراسری خوش درخشیدند

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۷ام شهریور ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   امسال با کسب بیش از ۱۵رتبه زیر ۱۰۰۰در کنکور سراسری رشد کیفی قابل ملاحظه در کنکور سراسری داشتیم
علی گزمه کارشناس مسول متوسطه دوم نظری وفنی وکاردانش شهرستان سرخس عنوان کرد:کسب رتبه دورقمی ۲۱دررشته تجربی توسط دانش اموز رضا ولایتی و ۹۵دررشته انسانی توسط خانم زکیه ابراهیمی و رتبه ۱۸۲در رشته ریاضی توسط امیرحسین اسفندی گواه واضح ومبرهنی بر این مدعاست.
وی تلاش وپشتکار دانش اموزان و توان و دلسوزی دبیران و برنامه ریزی دقیق واصولی و زحمات طاقت فرسای مدیران واجرای طرح های اعتکاف علمی در ایام عید وایام طلایی قبل از کنکوررا عامل حیاتی واصلی این موفقیت بیان کرد.

 

مهدي عليميرزايي

دیدگاه‌ها برای دانش اموزان سرخسی در کنکور سراسری خوش درخشیدند بسته هستند

استخدام‌ها در آموزش و پرورش «پیمانی» است/ آخرین خبرها از تبدیل وضعیت نیروها

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۶ام شهریور ۱۳۹۵

استخدام‌ها در آموزش و پرورش «پیمانی» است/ آخرین خبرها از تبدیل وضعیت نیروها

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: مجوز و ردیف استخدامی پارسال و امسال برای جذب معلم به صورت «پیمانی» صادر شد.

سیدحسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این پرسش که «آیا تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی انجام می‌شود؟»، اظهار داشت: رویکرد دولت بر اساس مجوزهایی که به دستگاه‌هایی اجرایی می‌دهد، پیمانی بودن است.

وی افزود: فرقی بین نیروی رسمی و پیمانی وجود ندارد و تمام ضوابط و مقررات، حقوق و دستمزدی که یک نیروی رسمی دریافت می‌کند، نیروی پیمانی هم دریافت می‌کند.

حسینی با اشاره به اینکه فقط نوع استخدام در پیمانی و رسمی متفاوت است، خاطرنشان کرد: برای دریافت مجوز استخدام نیاز به نظر سازمان امور اداری و استخدامی داریم و برای تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی نیز نیاز به نظر این سازمان داریم.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در سال گذشته آموزش و پرورش پنج هزار ردیف استخدامی دریافت کرد که تمامی آنها را مجوز پیمانی داد؛ امسال هم 10 هزار ردیف استخدام آزاد دریافت کردیم که پیمانی هستند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های دیگر را هم که رصد می‌کنیم همگی پیمانی است و به این شکل پیش می‌رود، ضمن اینکه فرقی هم نمی‌کند زیرا تفاوتی بین پیمانی یا رسمی بودن وجود ندارد.

دیدگاه‌ها برای استخدام‌ها در آموزش و پرورش «پیمانی» است/ آخرین خبرها از تبدیل وضعیت نیروها بسته هستند

دیدار فرماندار سرخس با قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۶ام شهریور ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-    فرماندار سرخس در خصوص موقوفات و مسائل مرتبط با آستان قدس در شهرستان سرخس با قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازمشهد ، فرماندار سرخس در این دیدار با تشریح وضعیت شهرستان سرخس در بخش های مختلف گفت: پیشنهادات این خطه مرزی در قالب کارگروه ویژه ای در زمینه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، زیر بنایی، شهری و روستایی جمع بندی و ارائه شده است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تجدید نظر در قراردادهای موقوفات در سرخس باشیم.
حسین سنجرانی افزود: مردم شهرستان سرخس هیچگاه اجازه نخواهند داد کسی موقوفات را نادیده بگیرد.
در ادامه این دیدار قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در سخنانی اظهار داشت: در خصوص رسیدگی به حق و حقوقات مردم سرخس و پیگیری مطالبات مردم در خصوص مسائل مرتبط با آستان قدس در آینده همکاری های بیشتری خواهد شد.
سید مرتضی بختیاری تصریح کرد: تولیت آستان قدس رضوی نگاه ویژه ای به شهرستان سرخس به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی دارد.
بختیاری در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهادات کارگروه شهرستان پس از بررسی با نظر نهایی تولیت آستان قدس رضوی عملی خواهد شد.


مهدي ريحاني

دیدگاه‌ها برای دیدار فرماندار سرخس با قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بسته هستند

افتتاح و بهره برداری از ۴۲ پروژه عمرانی در سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۶ام شهریور ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   همزمان با هفته دولت از42 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 128 میلیارد ریال در شهرستان سرخس بهره برداری شد.
 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازمشهد ، فرماندار سرخس در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان این مطلب گفت: دولت شهیدان رجایی و باهنر، الگویی تمام‌عیار از یک دولت خدمتگزار برای دولتمردان است.
حسین سنجرانی افزود: با مشکلاتی که دولت تدبیر و امید روبرو گشته است فقط می توان با تلاش و اتکا به توان داخلی از این مشکلات با موفقیت عبور کرد.
او گفت: دولت توجه و عزم خود را برای حل مشکلات زیر بنایی گذاشته است.
فرماندار سرخس اذعان کرد: رشد اقتصادی کشور از منفی به رشد مثبت تغییر یافته است و امیدواریم تا پایان سال به رشد اقتصادی 5 درصد نیز برسیم.
سنجرانی تصریح کرد : دستاوردهای به دست آمده دولت تدبیر و امید به پشتوانه و حمایت های مقام معظم رهبری و مردم بوده است.


مهدي ريحاني

دیدگاه‌ها برای افتتاح و بهره برداری از ۴۲ پروژه عمرانی در سرخس بسته هستند

دستاوردهای دولت تدبیر و امید به پشتوانه حمایت های مردم بوده است.

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۵ام شهریور ۱۳۹۵
فرماندار سرخس گفت: هفته دولت متعلق به ملت است
دستاوردهای دولت تدبیر و امید به پشتوانه حمایت های مردم بوده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس ، حسین سنجرانی فرماندار سرخس در سخنرانی پیش از خطبه های با صلابت نماز جمعه این هفته با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولت تدبیر و امید برآمده از امید برای ملت و تدبیر برای رفع مشکلات ملت می باشد.
سنجرانی ادامه داد : با توجه به مشکلات و وضعیت بیکاری که بزرگترین معظل جامعه ، دولت تدبیر و امید گام های زیربنایی و اساسی در این راستا برداشته است و بدنبال خدمت بی منت برای ملت می باشد.
وی با اشاره به حمایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت: در دیدار اخیر اعضای هیئت دولت با معظم له نقشه راه جدیدی ترسیم گردید و باعث آگاهی افکار عمومی از اقدامات صورت گرفته دولت شد.
فرماندار سرخس با تشریح عملکرد دولت در بخش های مختلف اظهار داشت: در شروع کار دولت کشور با مشکلات زیادی روبرو گردید و حال شاهد هستیم تیم دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با اقتدار و رهنمودهای مقام معظم رهبری به دستاوردهای چشم گیری دست یافته است و تلاش تیم دیپلماسی را معظم له در بخش برجام رضایت بخش توصیف کردند.
فرماندار سرخس تصریح کرد: دولت تدبیر و امید اقدامات و مسائل کشور را بصورت صادقانه با مردم در میان گذاشته است زیرا مردم بالاترین سرمایه نظام و دولت هستند.
سنجرانی دستاوردهای نظام را مهم برشمرد و اذعان کرد: نظام انقلاب اسلامی برآمده از آرای مردم می باشد و مسئولان نیز از صدر تا ذیل به وسیله خود مردم انتخاب می گردند و به تعبیری خود مردم تصمیم گیر سرنوشت کشور هستند.
نماینده عالی دولت در سرخس ایجاد آرامش به کشور برای تلاش و امید ، افزایش رشد اقتصادی ،  کاهش نرخ تورم، افزایش صادرات نفتی نسبت به واردات، اثبات حق انرژی هسته ای و اجرای موفق طرح سلامت را از مهمترین اقدامات صورت گرفته بواسیله دولت برشمرد.
فرماندار سرخس در ادامه با تشریح کارنامه دولت در شهرستان افزود: برای نخستین بار با تدابیر کارگروه کشاورزی شهرستان براشت گندم از ۴۵ هزارتن گذشت و از پاییز سال جاری شاهد جان گرفتن و تسریع عملیات احداث جاده ترانزیتی سرخس خواهیم بود.
سنجرانی در پایان خاطرنشان کرد : اقدامات دولت در سرخس به معنای رفع کاستی ها نیست و دولت خود را مصمم میداند حرکت جهادی خود در عرصه های زیر بنایی و توجه ویژه به روستاها ادامه دهد.

دیدگاه‌ها برای دستاوردهای دولت تدبیر و امید به پشتوانه حمایت های مردم بوده است. بسته هستند

امام جمعه موقت سرخس: امروز شبکه‌های اجتماعی مرکز فساد شده است

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۵ام شهریور ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-      امام جمعه موقت سرخس گفت: امروز شبکه‌های اجتماعی مرکز فساد شده است و پیام‌رسانی به نام تلگرام به مردم ما آموزش‌های فساد و خودکشی را می‌آموزد. حجت‌الاسلام علی‌اصغر شریعتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تبریک هفته دولت و با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهیدان رجایی و باهنر گفت: ایمان، تقوا، اخلاص، حمایت از مستضعفان و محرومان و تلاش برای محرومیت‌زدایی از اقشار مستضعف جامعه از ویژگی‌های بارز شهیدان رجایی و باهنر بود. امام‌جمعه موقت سرخس افزود: شهیدان رجایی و باهنر برای خدمت به ‌نظام اسلامی سر از پا نمی‌شناختند و خودشان را وقف جمهوری اسلامی ایران کردند. وی ساده‌زیستی را از دیگر ویژگی‌های شهیدان رجایی و باهنر برشمرد و تصریح کرد: شهیدان رجایی و باهنر قبل از اینکه به مقام ریاست جمهوری و نخست‌وزیری برسند، معلمی نمونه و الگو بودند. شریعتی بابیان اینکه امروز اشرافی گری از مشکلات اساسی نظام اسلامی است، اذعان کرد: کسانی که ساده‌زیست هستند، پست و مقام روحیه اشرافی گری را در آن‌ها زنده نمی‌کند، چون کارشان برای خدا است. خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع دولتمردان گفت: یک سال از عمر دولت باقی مانده است، بنابراین دولت فرصت‌ها را از دست ندهد و تا لحظه آخر به فکر خدمت به مردم باشد. امام‌جمعه موقت سرخس تصریح کرد: هفته دولت فرصت مغتنمی برای ارزیابی منصفانه عملکرد دولت توسط مردم و نخبگان است. شریعتی با تأکید بر اینکه دولت بی‌برنامه نمی‌تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، اظهار داشت: فعالیت‌های اقتصادی کشور باید همسو باسیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد و حل این مشکلات نیازمند اجرای یک برنامه فوق‌العاده و نه روزمره توسط دولت است. وی به امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان اشاره و عنوان کرد: امروز به برکت مردم مؤمن و انقلابی، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و سلاح‌های مدرن و پیشرفته ایران اسلامی از امنیت مثال‌زدنی برخوردار است. امام‌جمعه موقت سرخس با اشاره به اینکه ایران اسلامی امروز از دو نعمت سلامتی و امنیت برخوردار است، گفت: چشم تیزبین نیروهای امنیتی و اطلاعاتی امروز در مرزها جلوی داعشیان را گرفته است. شریعتی در ادامه در خصوص مسائل فرهنگی کشور تصریح کرد: امروز شبکه‌های اجتماعی مرکز فساد شده است و پیام‌رسانی به نام تلگرام به مردم ما آموزش‌های فساد و خودکشی را می‌آموزد. خطیب نماز جمعه سرخس با تأکید بر اینکه دشمن سرمایه‌گذاری عظیمی در مسئله فرهنگی کشور کرده است، گفت: جنگ نرمی که دشمن امروز علیه ایران اسلامی به راه انداخته از جنگ نظامی خسارت‌بارتر است.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای امام جمعه موقت سرخس: امروز شبکه‌های اجتماعی مرکز فساد شده است بسته هستند
Next Page »