اخبار ایران – تیر نیوز


با حضور وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ هفتمین یادواره «شهدای گمنام سرخس» برگزار می شود

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۵ام خرداد ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-    هفتمین یادواره «شهدای گمنام سرخس» با حضور وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی به همت حوزه بسیج دانش آموزی و فرهنگیان سپاه سرخس، جمعه هفتم خردادماه ساعت ۱۰ صبح در فرهنگسرای بزرگ امام رضا علیه السلام شهرستان سرخس برگزار می شود. سخنران ویژه این مراسم دکتر سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای با حضور وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ هفتمین یادواره «شهدای گمنام سرخس» برگزار می شود بسته هستند

گزارش تصویری/ همایش بین‌المللی فرصت‌های طلایی حوزه حمل و نقل در سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۵ام خرداد ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   همایش بین‌المللی فرصت‌های طلایی حوزه حمل و نقل و ترانزیت با حضور معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و جمعی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس برگزار شد.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای گزارش تصویری/ همایش بین‌المللی فرصت‌های طلایی حوزه حمل و نقل در سرخس بسته هستند

پرداخت های نا عادلانه، تاثیر نامطلوبی بر معلمان دارد

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۵ام خرداد ۱۳۹۵

یک کارشناس آموزش و پرورش به جماران گفت:

عدالت آموزشی، کم رنگ شده است/سه میلیون کودک بازمانده از تحصیل در کشور

این گونه وقایع، قطعا بر روی معلمان و سایر اقشار کشور، که صادقانه و با کمترین دستمزد و حقوق، در حال خدمت هستند، تاثیر نامطلوب می گذارد. مثلا یک معلم، ممکن است با شنیدن این گونه پرداخت ها و حقوق های غیر عادلانه، نتواند در سر کلاس درس، آن گونه که شایسته است، به تدریس بپردازد.

کد خبر: 130535 | تاریخ خبر: 05/03/1395
 

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

 

 پایگاه اطلاع رسانی جماران- حضرت امام خمینی(س)، معمار بزرگ انقلاب اسلامی درباره ی اهمیت آموزش و پروش می گوید:« مسامحه و سهل انگارى در تعلیم و تربیت «خیانت به اسلام و جمهورى اسلامى و استقلال فرهنگى یک ملت و کشور» مى‏ باشد و باید از آن احتراز کرد. (صحیفه امام، ج‏17، ص: 4). از نظر این عارف و فقیه و فیلسوف بزرگ:«مسئله فرهنگ و آموزش و پرورش در رأس مسائل کشور است» (صحیفه امام، جلد 15،‌ص 309). به همین علت است که وی جایگاه مدارس را برتر از دانشکاه بر می شمارد و توصیه می کند که: «باید توجه کنید که دوره مدارس مهمتر از دانشگاه است، چرا که رشد عقلى بچه ‏ها در این دوره شکل مى‏ گیرد.» (صحیفه امام، ج‏19، ص: 189). توجه وی ویژه وی به جوانان و نفش مهم آنان است که وی را به توصیه وا می دارد که:«من به همه مسئولین و دست‏ اندرکاران سفارش مى‏ کنم که به هر شکل ممکن وسایل ارتقاى اخلاقى و اعتقادى و علمى و هنرى جوانان را فراهم سازید؛ و آنان را تا مرز رسیدن به بهترین ارزش ها و نوآوری ها همراهى کنید؛ و روح استقلال و خودکفایى را در آنان زنده نگه دارید.»(صحیفه امام، ج‏21، ص: 96)

به رغم وجود این گزاره های صریح از سوی معمار انقلاب، به عیان می توان دید که آموزش و پرورش کنونی، ربط و نسبت چندانی با آموزه های پیر جماران ندارد و تاسف بارتر این که، گویی عزم و اراده ای هم در مسئولان کشور، برای به ثمر نشاندن گزاره های امام خمینی(س) و اندیشه های مقام معظم رهبری، پیرامون آموزش و پرورش، وجود ندارد.

فاجعه عظیم آن نیست که گاه با سیاست هایی که پیرجماران برای ما تصویر کرد، فاصله هایی نجومی داریم؛ فاجعه آن است که در جهلی مرکب، تصویر آن عارف مهربان را بر بالای سر می نهیم و گزاره های سیاستی او را در زیر پا و آن گاه، خود را مقلد خمینی عزیز می دانیم و امروزِ خود را محصول و همسو با آرمان های انقلابی که او رهبری کرد وانمود می کنیم. اگر امام عزیز با تأکید فراوان می گفت «مسئله فرهنگ و آموزش و پرورش در رأس مسائل کشور است» (صحیفه امام، جلد 15،‌ص 309) امروز باید مسوولان و کارسناسان سیاست گذاری عمومی تحلیل کنند؛ که آیا این وزارت خانه در «رأس» است یا در «کف»؟ و در این صورت فرآیند سیاست گذاری عمومی (Public Policyدر کشور ما به معنای عالمانه و متدولوژیک آن چه نسبتی با آرمان های خمینی کبیر دارد؟

در راستای تحقق اندیشه های حضرت امام درباره آموزش و پروش، جماران به گفت و گو با صاحب نظران و مسئولان نظام تعلیم و تربیت خواهد پرداخت؛ به امید آن که نظام تعلیم و تربیت کشور، به جایگاه اصلی خود برسد.در این نوبت با مهدی بهلولی، کارشناس مسائل آموزش و پروش، و از فعالان رسانه ای که در روزنامه های کشور قلم می زند، به گفت و گو پرداختیم. 

یک کارشناس آموزش و پرورش به جماران گفت:«متاسفانه، امروز در ایران، شاهد شکاف آموزشی بزرگی هستیم.»

مدارس خشت و گلی در کشور

مهدی بهلولی، کارشناس مسائل آموزش و پرورش، با اشاره به عکس های منتشر شده از مناطق محروم کشور و وضعیت آموزشی اسفناک این مناطق، به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران گفت: «چندی پیش یکی از خبرگزاری های داخل کشور،عکسی منتشر کرد که دانش آموزان یکی از مدرسه های چابهار، بر روی زمین نشسته و به سخنان آموزگار خود گوش می دهند،  در حالی که سقف بالای سرشان، با حصیر پوشیده شده بود.»

وی اضافه کرد: «البته، این تنها عکس منتشر شده از این دست مدرسه های مناطق محروم ایران نیست؛ هم اکنون سال هاست که ما شاهد انتشار چنین عکس ها و فیلم هایی هستیم. در ایران متاسفانه، ما با شکاف آموزشی بزرگی رو به رویم.»

سه میلیون، کودک بازمانده از تحصیل در کشور

بهلولی با اشاره به وجود هزاران کلاس خشت و گلی در کشور، خاطر نشان کرد: «هم اکنون، صحبت از هزار کلاس خشت و گلی است، صحبت از دو سه میلیون کودک بازمانده از آموزش است،صحبت از معلمان آزاد و خرید خدمتی است که دارند با حقوق 450 هزار تومان در ماه درس می دهند؛ آن هم ماه ها حقوق نمی گیرند و برخی از آن ها هم، در نقاط صفر مرزی و در دورافتاده ترین مناطق کشور کار می کنند.»

وی افزود: «از طرفی، در برخی مناطق بالای تهران و برخی مراکز استان ها،صحبت از مدرسه های پولی با شهریه های 10 تا 20 میلیونی می شود. همچنین فیش های حقوقی ده ها میلیون تومانی از بیمه مرکزی و وزارت بهداشت و ... پخش می شود. این شکاف های آموزشی و درآمدی،و تبعیض ها و دیدن و شنیدن آن ها،بر کار هر انسانی اثرگذار است و به نوعی، انگیزه ی کار جدی را از میان می برد.»

تبعیض در پرداخت ها و نارضایتی معلمان

بهلولی با اشاره به تاثیر این تبعیض ها بر معلمان، گفت: « این، واقعا اتفاقی دردناک در کشور است که معلمان ما، در مدارس دولتی، با کمترین امکانات درس می دهند و هر گاه طالب شرایط بهتر برای مدرسه و نظام تعلیم و تربیت می شوند، مسئولان کشور، از نبود بودجه و پول، سخن به میان آورند، اما در همین حال که از پرداخت حقوق حق التدریس ها و پاداش بازنشستگان ابراز ناتوانی می کنند،،افرادی دیگر در کشور، وام های کلان چند صد میلیونی و دستمزدهای عجیب و غریب، دریافت می کنند.»

بی عدالتی، نارضایتی و بی انگیزگی به بار می آورد

وی اضافه کرد: « این گونه وقایع، قطعا بر روی معلمان و سایر اقشار کشور، که صادقانه و با کمترین دستمزد و حقوق، در حال خدمت هستند، تاثیر نامطلوب می گذارد. مثلا یک معلم، ممکن است با شنیدن این گونه پرداخت ها و حقوق های غیر عادلانه، نتواند در سر کلاس درس، آن گونه که شایسته است، به تدریس بپردازد.»

اصل 78 قانون مالیاتی و عدالت آموزشی

بهلولی با اشاره به برخی اقدامات خوب مسئولان کشور در زمینه گسترش عدالت آموزشی، ابراز کرد:« البته در این فضا، برخی خبرهای خوب هم شنیده می شود. مثلا اصل 78 قانون مالیاتی که در سال 94 تصویب و به دولت ابلاغ شده است و قرار است از برخی نهادها،برای آموزش مناطق محروم،مالیات گرفته شود.»

وی اضافه کرد: « این قانون آمده است که، به‌ منظور برقراری عدالت آموزشی و اجرای اصل سی‌ام (30) قانون اساسی و تجهیز کلیه آموزشگاه های آموزش و پرورش، با اولویت مناطق محروم و روستاها، آستان قدس رضوی و آن دسته از مؤسسات و بنگاههای اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرائی فرمان امام و سایر دستگاه های اجرائی، که تا زمان تصویب این قانون مالیات پرداخت نکرده‌اند،به استثنای مواردی که اذن ولی‌فقیه وجود دارد،موظف به پرداخت مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده می‌باشند،منابع حاصله صرفاً‌جهت توسعه عدالت آموزشی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد تا براساس آیین‌نامه‌ای که به این منظور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، هزینه نماید.»

نگرانی هایی از عدم اجرای درست قانون

بهلولی با بیان این که، درباره ی این قانون، برخی نگرانی ها وجود دارد، افزود:« یکی از نگرانی ها این است که، از تصویب و ابلاغ این قانون به دولت، بیش از یک سال می گذرد، ولی تا جایی که من می دانم، هنوز اجرایی نشده است و ظاهرا در هیات دولت ،هنوز همه ی بندهای آیین نامه ی اجرایی آن، به تصویب نرسیده است.»

وی اضافه کرد:« دومین نگرانی این است که، گویا در دولت، برخی بر این نظرند که همه ی این مالیات، نباید به آموزش و پرورش داده شود و به همین خاطر هم هست که هنوز آیین نامه داخلی آن کاملا تصویب نشده است. اگر این خبرها درست باشد، این نگرانی هست که در آمد ناشی از این مالیات، به دست آموزش و پرورش نرسد و یا کامل نرسد.»

مالیاتی که وصول نمی شود/وزیر آموزش و پرورش پیگیر باشد

بهلولی با بیان این که گویا در گرفتن این مالیات، مشکلاتی وجود دارد، گفت:« به هر صورت و به هر دلیل که باشد، پس از گذشت یک سال، هنوز از این ماده ی مالیاتی، چیزی نصیب آموزش و پرورش مناطق محروم نشده است. هم اکنون از دولت و آموزش و پرورش انتظار قاطعیت بیشتری می رود که این ماده ی مالیاتی، به سود مناطق محروم کشور را به درستی به اجرا درآورد و در انجام آن فرصت سوزی نکند. از وزیر آموزش و پرورش انتظار موضع گیری صریح می رود. این درنگ پرسش برانگیز در اجرای این قانون،می تواند اجرای کل آن را به خطر اندازد. تا جایی هم که من می دانم گویا در بودجه ی سال 95 آموزش و پرورش هم این ماده دیده نشده است.»

دیدگاه‌ها برای پرداخت های نا عادلانه، تاثیر نامطلوبی بر معلمان دارد بسته هستند

شتر آدم خوار سر صاحبش را جوید+ عکس

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۵ام خرداد ۱۳۹۵

 

شتری به خاطر نگه داشته شدن در گرمای خارج از خانه سر صاحب خود را گاز گرفت و خورد.
صراط: شتری در روستای بارمر پاکستان که تمام طول روز را بیرون از خانه صاحب خود بسته شده بود، در نهایت که صاحبش یادش آمده بود که او را باز کند، صاحبش را کشت.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، این شتر آن‌قدر در اثر کینه شتری خود عصبی بود که برای روستاییان 6 ساعت طول کشید تا شتر را آرام کنند.
 
شتر آدم خوار سر صاحبش را جوید+ عکس
 
در روز شنبه دمای هوا در پاکستان رکورد را شکسته بود و بالاترین دما در بارمر زمانی بود که شتر قاتل بیرون از خانه بود یعنی 43 درجه سانتی‌گراد.
 
بر اساس این گزارش، صاحب این شتر کاملا فراموش کرده بود که شتر را بیرون، زیر آفتاب بسته است و ناگهانی یادش آمد که شتر بیرون بسته شده است در حالی که از مهمان‌های خود پذیرایی می‌کرد. هنگامی که صاحب این شتر رفته بود که او را باز کند، شتر به او حمله کرد و او را از گردن گرفت و بعد به زمین کوبید.
 
یکی از روستاییان می‌گوید شتر را در حالی دیده که داشت سر صاحب خود را می‌جوید.
دیدگاه‌ها برای شتر آدم خوار سر صاحبش را جوید+ عکس بسته هستند

عکس/دندان‌های ترمیم شده ۴۰۰۰ سال پیش

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۵ام خرداد ۱۳۹۵
این دندان ها متعلق به یک مومیایی است که حدود 4000 سال پیش به صورت شگفت انگیزی دندانهایش را با طلا ترمیم کرده و مومیایی او در مصر کشف شده است.

عکس/دندان‌های ترمیم شده 4000 سال پیش

دیدگاه‌ها برای عکس/دندان‌های ترمیم شده ۴۰۰۰ سال پیش بسته هستند

فریدون دولت کجاست؟/غیبت مبهم برادر رئیس جمهور

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۵ام خرداد ۱۳۹۵

حسین فریدون در سفر قم و دیدارهای دیپلماتیک روز گذشته دیده نشد.

به گزارش افکارنیوز،  روزنامه صبح‌نو نوشت: زمانی که حسین فریدون برادر رییس جمهوری در داغترین روزهای مذاکرات هستهای در بالکن هتل کوبورگ و در کنار آقای محمدجواد ظریف ظاهر شد، نشان داد که حسن روحانی برادر کوچکترش را محرم اسراری مطمئن تر می داند.

چه آنکه سابقه سفارت فریدون در مالزی، نمی توانست از او مذاکره کننده قابلی بسازد اما مشاوری قابل برای برادر می توانست باشد. بعدها تصویر حسین فریدون در بالکن باز هم منتشر شد. این بار، تصویر، او را بر یکی از بالکن های مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد، جدا از سایر اعضای هیات دولت نشان میداد که با گوشی مدل آیفون 6 در حال عکاسی از یک سوژه است. آن عکس به چهارم بهمن ماه سال 94 برمیگشت و سوژه، مذاکرات روسای جمهور ایران و چین بود. این آغاز غیبت های تدریجی فریدون از جلسات هیات دولت و همراهی همیشگیاش با برادر بود. همو که در دیدارهای دیپلماتیک روحانی پای ثابت بود و فروردین ماه در برخی دیدارها دیده شد و غایب بزرگ مذاکرات سه جانبه هند، افغانستان و ایران بود و در عین حال غیبتش در سفر اخیر روحانی به قم مشهود بود.

یک ماه بعد از آنکه تصویر فریدون در بالکن مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد منتشر شد؛ تصویری عجیب دیگری از او در شبکه های اجتماعی دست به دست شد؛ در تصویر حسن روحانی در حال سخنرانی در یک سالن پشت تریبون است و حسین فریدون در صندلی های ردیف اول همان سالن، پای چپ روی پای راست انداخته و هر دو پا را به روی میز کوچکی که روبه رویش گذاشته شده، یله داده است. این عکس تازه نبود. عکس مربوط به سفر حسن روحانی به استان یزد در اردیبهشت سال 92 و پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری میشد، به گمانه رسانهها، دلیل چنین نوع نشستنی، مصدومیت پای فریدون است.

اما انتشار تصویری چنین در ایامی که برخی حرف و حدیث ها درباره کارهای اقتصادی فریدون زده شده بود و غیبت او در جلسات دولت مشهود شده بود، با ارائه تحلیل هایی درباره اختلاف نظرهای دو برادر همراه شد. اتفاقی که اذهان را به سمت سابقه تاریخی چنین اختلاف نظرهایی در دولت هم کشاند، آنجا که رابطه داوود و محمود احمدی نژاد یک سال پیش از پایان دولت اول محمود احمدی نژاد به دلیل برخی انتصابات، شکرآب شده و داوود از مقام خود در ریاست بازرسی نهاد ریاست جمهوری استعفا داده بود و حالا در فاصله یک سال مانده به پایان دولت روحانی، چنین اتفاقی تکرار می شد.

حسین فریدون برادر رییس جمهور و دستیار ویژه او که در نفسگیرترین دور از مذاکرات هسته ای، به ناگاه در جمع اعضای تیم مذاکرات دیده شده بود تا به زعم سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه، رابط تیم مذاکرات با رییس جمهور باشد و درباره مسائل فوری به زبان سمنانی و سرخه ای از رییس جمهور مشورت بگیرد، در اجلاس سالانه سازمان ملل در نیویورک، برادرش را در سالن و بیرون از سالن اجلاس همراهی کرده بود، به نمایندگی از برادرش به ملاقات یکی از سران فتنه در بیمارستان رفته و سلام برادر کوچکترش را به او رسانده بود و باز به نمایندگی از حسن روحانی به ملاقات استاد شجریان در بیمارستان رفته و به تعبیری دیدارها، ملاقاتها و سفرهای برادر کوچکترش را فرماندهی می کرد، مدتی است، نیست.

این غیبتها روی دیگری دارد. اواخر سال گذشته سخنان سه عضو مجلس نهم درباره حسین فریدون شکل گرفت. علیرضا زاکانی نماینده مجلس نهم در یک نشست خبری به روحانی تذکر داده بود «به جای اینکه به دنبال فساد و سازمان فساد بگردند، بهتر است به برادر خودشان، دفتر خودشان و وزارت نفت توجه کنند.»

این توجهات به برادر رییس جمهور از صحبتهای الیاس نادران دیگر نماینده مجلس نهم آغاز شده بود که در یک نشست خبری گفته بود: «من در فرصت مناسب درباره کارهایی که آقای حسین فریدون در دولت کنونی انجام داده، مفصل صحبت میکنم. ما با کسی رودربایستی نداریم. هر شخصی مفاسد اقتصادی در کشور انجام داده باید شرمنده باشد». چندی بعد و در بحبوحه انتشار چنین اخباری مهرداد بذرپاش هم در صفحه اینستاگرام خود مطلبی درباره صرافی فریدون منتشر کرد. بذرپاش که متهم شده بود در سخنرانی خود در شهرری تراول صدهزارتومانی پخش کرده است در مطلبی نوشت: «بنده حاضرم همه دارایی مالی ام را به آقای رییس جمهور بدهم؛ در عوض وی سرمایه صرافی نزدیکانش را که سال 91 در زمان التهاب قیمت ارز تأسیس شد؛ بین مردم شهرری توزیع کند». 6 ماه قبل از این ماجرا خبرگزاری فارس با انتشار سندی از روزنامه رسمی کشور، از ثبت یک شرکت صرافی در بحبوحه نوسانات ارزی خبر داده بود. بر اساس این سند آگهی تأسیس یک شرکت تضامنی صرافی به شماره نامه اداره ثبت 27367/ ث 90/ 32 به تاریخ ثبت 16/11/ 1390 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی منتشر شده است که حسین فریدون عضو هیات مدیره این شرکت است. نام علی صدقی مدیرعامل سابق بانک ملی، مانی مهاجران از اعضای مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و علی اسدیان، رییس هیأت مدیره گروه تجاری آوا و شرکت آواپارس دوران، در این آگهی به چشم می خورد.

این اتفاقات در کنار انتشار اخباری درباره دخالت حسین فریدون درباره برخی انتصابات در دولت، شاید آقای حسن روحانی رییس جمهور را مجاب کرده است تا مدتی برادر کوچکتر را دور از انظار نگاه دارد. روز گذشته در سایتهای خبری باز خبری منتشر شد که بر اساس آن گفته می شد بعد از رحل اقامت همتی از بانک ملی به بیمه مرکزی، تلاشهایی از سوی فریدون برای انتصاب رفیق و همکارش علی صدقی به ریاست بانک ملی آغاز شده است.

درباره غیبت مبهم فریدون در دولت هنوز کسی توضیحی نداده است و مشخص نیست مردی که همیشه در کنار برادرش حضور داشت، این روزها کجاست؟

دیدگاه‌ها برای فریدون دولت کجاست؟/غیبت مبهم برادر رئیس جمهور بسته هستند

سرخس يكي از مهمترين و استراتژيك ترين مناطق كشور است

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۵ام خرداد ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   رئيس كل سازمان سرمايه گذاري و كمكهاي اقتصادي و فني ايران گفت:سرخس يكي از مهمترين و استراتژيك ترين مناطق كشور است
دولتمردان ، مسئولان استان و آستان قدس تبديل منطقه ويژه به آزاد سرخس را سرعت بخشند.
محمد خزاعي معاون وزير و  رئيس كل سازمان سرمايه گذاري و كمكهاي اقتصادي و فني ايران در همايش بين المللي فرصت هاي طلايي حمل و نقل و ترانزيت در منطقه ويژه اقتصادي سرخس ضمن تبريك ايام
شعبانيه و ميلاد امام عصر (عج ) و تقارن اين ايام با سوم خرداد آزاد سازي خرمشهر گفت: آزاد سازي خرمشهر يكي از وقايع مهم منطقه محسوب مي شود.
خزاعي در ادامه افزود: منطقه ويژه اقتصادي سرخس در كشور جايگاه مهمي را عهده دار مي باشد و يكي از مهمترين و استراتژيك ترين مناطق كشور به دلايل مختلف است.
وي با اشاره به مزيت هاي منطقه ويژه اقتصادي سرخس گفت: توسعه اقتصادي ، وجود منابع گازي و سد دوستي ، ريل عريض و نرمال ، نقطه اتصال شمال به جنوب و زير ساخت هاي آماده 5 مزيت برجسته منطقه ويژه اقتصادي سرخس است.
 خزاعي تصريح كرد: سرخس شاهراه ارتباطي با كشورهاي آسياي ميانه و آسياي دور مي باشد و عمده ترين مزيت ها را در بين مناطق ويژه و آزاد به خود اختصاص داده است. رئيس كل سازمان سرمايه گذاري و كمكهاي اقتصادي و فني ايران اظهار داشت:
فرودگاه بين المللي الماس سرخس با باندي به طول 4 كيلومتر و عرض 60 متر برندي متفاوت به مزيت هاي منحصربفرد منطقه ويژه بخشيده است.
خزاعي با تاكيد بر نقش مهم سرخس در استان و كشور اذعان كرد: دولتمردان ، مسئولان استان و آستان قدس تبديل منطقه ويژه به آزاد سرخس را سرعت بخشند تا تحولي عظيم در شرق كشور و با اين ظرفيت ها و پتانسيل ها ايجاد شود.
وي گفت: شركت هاي حمل و نقل داخلي و خارجي مي توانند با امنيت سرمايه گذاري نمايند زيرا مناطق ويژه قوانين خاص خود را داراست و كريدور شرق ايران از برنامه هاي اساسي دولت تدبير و اميد است و زمينه را براي حضور سرمايه گذاران آماده مي كند.
 معاون وزير اقتصاد تصريح كرد: بر اساس قانون فيپا سرمايه گذاران خارجي از ضمانت ها و حمايت هاي دولت برخوردار خواهند بود و هيچ دستگاه و ارگاني حق ندارد در كار صادرات سرمايه گذاران خللي ايجاد كند.
خزاعي در پايان خاطرنشان كرد: سرخس در استان و كشور مهم و اهميت بسياري دارد زيرا داراي ظرفيت ها و پتانسيل هاي ويژه در حد كشوري كوچك مي باشد.
شايان ذكر است همايش بين المللي فرصت هاي طلايي حمل و نقل و ترانزيت با حضور سفرا و نمايندگان اقتصادي و حمل نقل 12 كشور در منطقه ويژه اقتصادي
سرخس برگزار شد.


دیدگاه‌ها برای سرخس يكي از مهمترين و استراتژيك ترين مناطق كشور است بسته هستند

بالاترین مزیت منطقه ویژه سرخس دارا بودن انرژی و حمل و نقل می باشد

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۵ام خرداد ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت:بالاترین مزیت منطقه ویژه سرخس دارا بودن انرژی و حمل و نقل می باشد

سرخس با صرفه ترین راه مبادلات با کشورهای آسیای میانه و شرق به غرب است.
 مهندس محمد مهدی مروج الشریعه معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی در همایش بین المللی فرصت های طلایی حمل و نقل در منطقه ویژه اقتصادی سرخس اظهار داشت: مطالعات طرح آمایش سرزمینی که در سال 86 در استان خراسان رضوی انجام شد سرخس به تنهایی خود یک منطقه بر اساس 18 شاخص استان برگزیده شد.
مروج الشریعه در ادامه افزود: سرخس واجد پتانسیل و ظرفیت های بالا در استان و کشور می باشد. وی گفت: منتخب مردم این حوزه انتخابیه تلاش کند گره تبدیل منطقه ویژه به منطقه آزاد باز شود تا حق این شهر انرژی و چهارراه ترانزیت برآورده شود.
مروج الشریعه تصریح کرد: دستاورد این همایش می تواند از یک سو در توجه به سرخس مهم واقع شود و از سوی دیگر می تواند در کارگروه شرق کشور با حضور روسای اتاق های بازرگانی استان های عضو این کارگروه ارائه شود تا سرمایه گذاران از این منطقه ویژه و منحصر بفرد استفاده نمایند.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری اذعان کرد : ترانزیت کالا با ریل عریض منطقه ویژه سرخس می تواند از سرخس تا سیبری بدون تعویض بوژی پیش رود و این تحولی در حوزه حمل و نقل و ترانزیت کالا می باشد.
مروج الشریعه در پایان خاطرنشان کرد: تولیت جدید آستان قدس با رویکردی نو نقش مهم و تاثیر گذاری را در برطرف سازی مشکلات منطقه ویژه اقتصادی سرخس عهده دار است.


دیدگاه‌ها برای بالاترین مزیت منطقه ویژه سرخس دارا بودن انرژی و حمل و نقل می باشد بسته هستند

وعده حمایت دولت از سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۵ام خرداد ۱۳۹۵
معاون وزیر اقتصاد در همایش بین المللی سرخس مطرح کرد:
 
وعده حمایت دولت از سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

گروه شهرستان‌ها

 

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی سرخس علاوه بر برخورداری از شرایط ویژه این منطقه، از ضمانت ها و حمایت های دولت نیز برخوردار می شوند."محمد خزاعی" دیروز در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل و ترانزیت که در منطقه ویژه اقتصادی سرخس واقع در شمال شرق خراسان رضوی برگزار شد، افزود: بر اساس قانون تاسیس مناطق آزاد و ویژه، سرمایه گذاران در این مناطق ، نه فقط از حمایت های منطقه بلکه از ضمانت های جمهوری اسلامی، مساعدت های سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برخوردار خواهند شد.
رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی سرخس یکی از مهم ترین و راهبردی ترین مناطق اقتصادی کشور است.وی گفت: منطقه ویژه سرخس در محدوده ای از ایران واقع شده که دو عامل مهم توسعه اقتصادی شامل منابع عظیم گاز با بیش از 70 سال ذخیره و آب کافی از طریق سد دوستی با ظرفیت یک میلیارد مترمکعب را دارد.
خزاعی افزود: همچنین به همت آستان قدس رضوی و دولت، کلنگ احداث راه آهن در این منطقه زده شد و بدین طریق سرخس به یک شاهراه ارتباطی به کل کشورهای مشترک المنافع آسیای میانه(CIS) تبدیل خواهد شد. وی ادامه داد: همسایگی منطقه ویژه اقتصادی سرخس با ترکمنستان و عبور خط انتقالی راه آهن از این منطقه عامل دیگر اهمیت راهبردی منطقه ویژه اقتصادی سرخس است.
معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین به پروژه های در حال اجرای مرتبط با منطقه ویژه اقتصادی سرخس اشاره کرد و افزود: ایجاد خط ارتباطی از چابهار و امتداد آن از طریق زاهدان - مشهد به سرخس یکی از این پروژه ها به شمار می رود .وی گفت: همچنین در دولت یازدهم تلاش می شود زمینه تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزاد با جدیت پیگیری شود.
پل ارتباطی با کشورهای آسیای میانه
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی نیز در این همایش گفت:سرخس با صرفه ترین راه مبادلات با کشورهای آسیای میانه و شرق به غرب است.مروج الشریعه افزود: بر اساس مطالعات طرح آمایش سرزمینی سال 86 در استان خراسان رضوی، سرخس به تنهایی به عنوان یک منطقه بر اساس 18 شاخص استان برگزیده شد.
مروج الشریعه گفت: منتخب مردم این حوزه انتخابیه تلاش می‌کند گره تبدیل منطقه ویژه به منطقه آزاد باز شود تا حق این شهر در حوزه  انرژی و چهار راه ترانزیت برآورده شود.وی اظهار کرد: ترانزیت کالا با ریل عریض در منطقه ویژه سرخس می تواند از سرخس تا سیبری بدون تعویض بوژی پیش رود و این تحولی در حوزه حمل و نقل و ترانزیت کالاست. مروج الشریعه تصریح کرد: دستاورد این همایش می تواند از یک سو در توجه به سرخس مهم واقع شود و از سوی دیگر می تواند در کارگروه شرق کشور با حضور روسای اتاق های بازرگانی استان های عضو این کارگروه ارائه شود تا سرمایه گذاران از این منطقه ویژه و منحصر به فرد استفاده کنند.
 احمد صادقی گلمکانی مدیر منطقه ویژه اقتصادی سرخس نیز در این همایش، سرخس را پل ارتباطی کشورهای آسیا و جنوب شرقی آسیا و دریاهای آزاد دانست و  گفت: سرخس بهترین مسیر حمل و نقل ریلی است و منطقه ویژه اقتصادی دارای 51 کیلومتر ریل عریض و طبیعی و دارای استقرار مخازن سوخت است .وی درباره اهمیت برگزاری همایش فرصت‌های طلایی سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی زمینی و هوایی تصریح کرد: در این همایش، فرصت‌های مختلف ترانزیتی، کاهش هزینه‌های لجستیک تجاری و برقراری خطوط منظم حمل صادراتی از قبیل خطوط ریل عریض و طبیعی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس بررسی شد.
در خور ذکر است  همایش بین المللی فرصت های طلایی حمل و نقل و ترانزیت در منطقه ویژه اقتصادی سرخس روز گذشته با حضور کارشناسان و هیئت هایی از کشورهای ایران، ترکمنستان، عراق، افغانستان، ازبکستان، روسیه، قزاقستان، گرجستان، کره جنوبی و سرکنسول های پاکستان، افغانستان و ترکمنستان در منطقه ویژه اقتصادی سرخس برگزار شد.

نام عکاس : میثم دهقانی

دیدگاه‌ها برای وعده حمایت دولت از سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی سرخس بسته هستند

به منظور کاهش آلودگی زیست محیطی؛ پروژه تصفیه پساب‌های نفت آلود در سرخس به بهره‌برداری رسید

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام خرداد ۱۳۹۵
 خبرگزاري ساريكا-   تصفیه خانه پساب‌های نفت آلود با حضور مدیر کل HSE وزارت نفت به بهره برداری رسید. برپايه اين خبر عصر سه شنبه پروژه تصفیه پساب های نفت آلود با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال با حضور دکتر سید باقر مرتضوی و جمعی از مدیران و معاونان شرکت ملی نفت و شرکت گاز در پالایشگاه سرخس به بهره برداری رسید. این پروژه عامل موثری در کاهش پساب های خروجی پالایشگاه و گامی بلند در راستای حفظ و صیانت محیط زیست است.  ظرفیت این پروژه ۴۰ متر مکعب در روز است که توسط دو پمپ اجرا می شود. ظرفیت هر دو پمپ ۲۰ مترمکعب در روز است که پمپ اول برای ارسال پساب به واحد اجرا و پمپ دوم برای تفکیک روغن از آب به کار گرفته می شوند.  قابل تذکر است که؛ در افق ۱۴۰۴ از تصفیه پساب ها برای مصارف کشاورزی استفاده خواهد شد.

دیدگاه‌ها برای به منظور کاهش آلودگی زیست محیطی؛ پروژه تصفیه پساب‌های نفت آلود در سرخس به بهره‌برداری رسید بسته هستند
Next Page »