اخبار ایران – تیر نیوز


طرح استیضاح وزير آموزش و پرورش به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شد

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۵ام مهر ۱۳۹۵

طرح استیضاح وزير آموزش و پرورش به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شد/دلايل: از عدم اجرایی شدن نظام هماهنگ پرداخت حقوق تا نارضايتى معلمان

جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عصر یکشنبه با حضور اعضا برگزار شد که بر این اساس بررسی طرح استیضاح فانی وزیر آموزش و پرورش دستورکار جلسه بود.

این طرح پس از بررسی‌های لازم و با امضای 40 نفر از نمایندگان به هیأت رئیسه تقدیم شد.

 طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، طرح استیضاح پس از بررسی در هیأت رئیسه در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

متن کامل این طرح به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

و اعضای محترم هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

احتراما اینجانبان امضا‌کنندگان ذیل، نمایندگان مردم در خانه ملت با استناد به اصل 89 قانون اساسی، طرح استیضاح جناب آقای دکتر فانی وزیر محترم آموزش و پرورش را با شرح دلایلی که در متن اشاره شده تقدیم می‌‌نماییم. خواهشمند است در اولین فرصت اعلام وصول آن را اعلام فرمایید.

«هدف از استیضاح وزیر آموزش و پرورش حفظ منافع حدود یک میلیون فرهنگی و 12 میلیون دانش آموز و انتقال فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی به نسل آینده و مبارزه با تهاجمات فرهنگی می‌باشد که دلایل آن به شرح ذیل می‌باشد.»

1-آموزش و پرورش دارای کاهش راندمان آموزشی - پرورشی شده و فرهنگیان و دانش آموزان انگیزه کار نداشته و بعضا دچار بیماری افسردگی شده‌اند.

2-عدم برنامه‌ریزی صحیح و جدید در بحث مسائل تربیتی - پرورشی - تربیت بدنی در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی

3-عدم توجه به شعار «اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل» در بحث فرهنگ‌سازی در مدارس و جامعه

4-عدم رضایت معلمان و مدیران مدارس از عملکرد وزیر آموزش و پرورش

5-عدم پویایی و شور و نشاط در بدنه وزارت و همکاران فرهنگی

6-برنامه‌ریزی و مدیریت نامناسب در سازماندهی نیروهای انسانی

7-بی‌توجهی به مدارس روستایی و غفلت از آنها و گسترش در رشد حاشیه‌نشینی در شهرها به دلیل مهاجرت خانواده‌ها برای ادامه تحصیل فرزندان

8-اجرایی نشدن سند بنیاد تحول آموزش و پرورش

9-عدم تحول و حرکت جدید در آموزش و پرورش و عدم برنامه و چشم‌اندازی کاربردی برای آینده

10-عدم تکریم ارباب‌رجوع در بعضی از مدارس

11-عدم اجرایی شدن نظام هماهنگ پرداخت حقوق و عدم اجرای طرح‌بندی فرهنگیان

12-نگاه سیاسی و جناحی و باندی در آموزش و پرورش و مدارس به صورت ویژه در عزل و نصب مدیریت‌ها از سطح کلان تا خرد بدنه وزارت آموزش و پرورش

13-عدم مصوبات مجلس در اجرایی شدن معلمان حق‌التدریس و مربیان کودک

دیدگاه‌ها برای طرح استیضاح وزير آموزش و پرورش به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شد بسته هستند

تعدادی از مربیان پیش دبستانی جامانده از حق‌التدریسی در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۵ام مهر ۱۳۹۵

معلمان بار دیگر مقابل مجلس تجمع کردند

وکیل ملت: تعدادی از مربیان پیش دبستانی جامانده از حق‌التدریسی در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما تعدادی از مربیان پیش دبستانی جامانده از حق‌التدریسی در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.


این تعداد از مربیان پیش دبستانی خواستار اجرای اصلاحیه تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش هستند.

دیدگاه‌ها برای تعدادی از مربیان پیش دبستانی جامانده از حق‌التدریسی در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. بسته هستند

استیضاح‌کنندگان از توضیحات وزیر آموزش و پرورش قانع نشدند

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۵ام مهر ۱۳۹۵

استیضاح‌کنندگان از توضیحات وزیر آموزش و پرورش قانع نشدند

به گزارش هشدارنیوز میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد:‌ کمیسیون در تعطیلات تابستانی و قبل از شروع سال تحصیلی با دعوت از وزیر آموزش و پرورش در مورد گلایه‌ها و سؤالات متعدد فرهنگیان به ویژه در باب تکریم معلمان، وضعیت نامناسب معیشتی، اوضاع به هم ریخته صندوق ذخیره فرهنگیان و... سؤالات خود را مطرح کرد اما از توضیحات و پاسخ‌های وزیر قانع نشده و طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با 40 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد.

وی با بیان اینکه باید منتظر بمانیم و اعلام وصول استیضاح در صحن علنی و تعیین زمان دقیق استیضاح را به نظاره بنشینیم، تصریح کرد: بعید به نظر می‌رسد سؤال‌کنندگان از طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش عقب‌نشینی کنند بلکه انجام این استیضاح قطعی به نظر می‌رسد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به 26 مورد سؤال و دغدغه نمایندگان مجلس از وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در اکثر موارد دغدغه‌های مطرح شده دغدغه عموم معلمان و جامعه فرهنگیان است که به جد نمایندگان مجلس در این زمینه مصر هستند تا مطالبات جامعه فرهنگیان پاسخی مناسب و در خور شایسته آنها داشته باشد.

میرزاده در مورد نتیجه این استیضاح افزود: پیش‌بینی نتیجه استیضاح کار سختی است و نمی‌توان در این زمینه اظهار نظر صریح و روشنی داشت.

دیدگاه‌ها برای استیضاح‌کنندگان از توضیحات وزیر آموزش و پرورش قانع نشدند بسته هستند

۲۲ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش بکارگیری می شوند. به گزارش خبرگزاری ص

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۵ام مهر ۱۳۹۵

۲۲ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش بکارگیری می شوند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور امروز در خرم آباد گفت: از این تعداد فارغ التحصیل، ۱۳ هزار نفر به صورت آموزگار دوره ابتدایی و ۹ هزار نفر به صورت دبیر در دبیرستان های کشور مشغول به کار خواهند شد.
مهر محمدی افزود: این افراد از سال ۹۱ در یکصد مرکز دانشگاه فرهنگیان در استان های کشور پذیرش شدند و اکنون نخستین بار پس از تاسیس این دانشگاه به کار گرفته می شوند.
وی با اعلام اینکه برنامه ده ساله دانشگاه فرهنگیان به تصویب هیات امنا این دانشگاه رسیده است گفت: بر اساس برنامه ریزی تا افق ۱۴۰۴ بین ۲ تا ۳ هزار عضو هیات علمی جذب دانشگاه های فرهنگیان خواهند شد.

دیدگاه‌ها برای ۲۲ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش بکارگیری می شوند. به گزارش خبرگزاری ص بسته هستند

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۵ام مهر ۱۳۹۵

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: دهم ماه جاری متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند می توانند برای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

به گزارش عمارنامه، جزئیات آزمون استخدامی آموزش  و پرورش در استان  اعلام شد. معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: دهم ماه جاری  متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی  و  کارشناسی ارشد هستند می توانند برای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش  اقدام کنند.«خوش آینه» با اشاره به این که استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش کشور  توسط وزارتخانه  تایید شد  که سهمیه  استخدامی استان ۱۸۰ نفر  است، گفت: از طریق  این آزمون ۸۰ زن و ۱۰۰ مرد برای فعالیت در سال تحصیلی جدید در آموزش و پرورش پذیرفته خواهند شد.وی افزود: این آزمون قرار است نیمه دوم  ماه آینده برگزار شود.وی بیان کرد: متقاضیان ۳ برابر ظرفیت پذیرفته خواهندشد و پذیرفته شدگان  در مصاحبه،   ۶  ماه در دانشگاه فرهنگیان دوره های مربوطه را  می گذرانند و مهرماه ۹۶ مشغول به کار می شوند.

 منبع: روزنامه خراسان شمالی

 

دیدگاه‌ها برای جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش بسته هستند

اخبار معلــمان …………….منتظر ۲۰۱۶-۰۹-۲۵ ۱۵:۵۷:۰۰

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۴ام مهر ۱۳۹۵

آفت آموزش و پرورش کمبود معلم است/ نمایندگان مجلس تعامل کنند

به گزارش هشدار نیوز، محمد تقی زاده ظهر امروز شنبه در حاشیه آئین زنگ نمادین استانی بازگشایی مدارس خوزستان، در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دانش آموزان سرمایه های واقعی امروز کشور هستند به ویژه اینکه دین ما تأکید بسیاری به تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش دارد و اسلام تنها دینی است که با خواندن آغاز شده است.

وی افزود: امروز همه به این مسئله معتقد هستیم که هیچ تغییر، تحول و تکاملی در هیچ فرهنگ و جامعه ای ایجاد نمی شود مگر اینکه ابتدا آموزش و پرورش دچار تغییر و تحول شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: یک سرزمین زمانی ساخته می شود که آموزش و پرورش آن ساخته شود و اولویت اول همه سازمان ها باید مسئله آموزش و پرورش باشد.

تقی زاده ادامه داد: وفاداری، صفا، صمیمیت و همدلی، ساده ترین واژه هایی هستند که نوجوان و جوانان این سرزمین باید معنا و مفهوم آنها را به خوبی درک کنند و بفهمند این واژه ها در واقع فصل اول برای هر دانش آموز است و اگر دانش آموزان این فصل را به خوبی بفهمند و درک کنند در اقتصاد، علم و فرهنگ هیچ مشکلی نداریم و همانطور که دانش آموزانی چون شهید فهمیده معنا و مفهوم این واژه ها را به خوبی فهمیدند، دانش آموزان امروز نیز باید درک کنند.

وی بیان کرد: اگر دانش آموزی آگاه داشته باشیم آن وقت در همه لایه های زندگی یک شهروند آگاه و خوب داریم و دیگر هیچ چالشی نخواهیم داشت.


شایسته نیست  ۶۵۰ هزار بی سواد داشته باشیم

تقی زاده گفت: یکی از اولویت های اساسی دیگر هم تغذیه سالم دانش آموزان و بهداشت آنها است. همچنین از جمله اساسی ترین اولویت های ما بحث سوادآموزی است و شایسته خوزستان نیست که با وجود داشتن اولین تمدن های دینی، مذهبی، امروز ۶۵۰ هزار بی سواد داشته باشد و ۲۵۰ هزار نفر از این آمار اولیای دانش آموزان باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: زمانی می توانیم فرآیند تعلیم و تربیت را به خوبی از مدرسه به سمت خانه هدایت کنم که اولیای با سوادی داشته باشیم. امسال آموزش و پرورش خوزستان پیش دبستانی را برای اولین بار و به عنوان تنها استان کشور اجباری اعلام کرد و باید سن تعلیم و تربیت را در خوزستان پایین بیاوریم.

وی عنوان کرد: هدف ما از اجباری کردن پیش دبستانی این است که فرزندان یک سال زودتر وارد مدرسه شود و معنا و مفهوم همان ساده ترین واژه ها مثل دوستی، رفاقت، احترام به حقوق شهروندی و بزرگان را بفهمند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: از استاندار خوزستان تشکر می کنم که در طول این چهار ماه بیشترین وقت را به شکل اختصاصی برای آموزش و پرورش استان گذاشته و این یعنی ذهن مسئولان استان به مسئله آموزش و پرورش معطوف شده و در چنین زمانی است که موفق می شویم.

تقی زاده، خطاب به نمایندگان مجلس گفت: امروز قریب به یک میلیون دانش آموز در خوزستان وارد کلاس درس می شوند در حالی که ۱۰ هزار معلم گچ به دست نیاز داریم و این کمبود از طریق اضافه کار و معلم بازنشسته و سرباز معلم و نیروهای حق التدریس جبران می شود. اساسی ترین عامل افت آموزش و پرورش همین کمبود معلم است و می خواهیم از طریق نمایندگان مجلس دولت پیگیری کنند تا این مشکل را در خوزستان حل کنند.

دیدگاه‌ها برای اخبار معلــمان …………….منتظر ۲۰۱۶-۰۹-۲۵ ۱۵:۵۷:۰۰ بسته هستند

حقایقی که باید درباره واکسن آنفولانزا بدانید

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۴ام مهر ۱۳۹۵

 

نهادهای سلامت توصیه می‌کنند که بهتر است افراد در اوایل پاییز این واکسن را بزنند، چرا که دوره دقیق فصل بروز این ویروس قابل پیش‌بینی نیست.

حقایقی که باید درباره واکسن آنفولانزا بدانید

آنفولانزا نوعی بیماری تنفسی است که به خاطر ویروس آنفولانزا رخ می‌دهد. برخی علائم شایع آن عبارت است از تب، سرفه، گلودرد، آبریزش بینی و دردهای عضلانی و خستگی. فصل بروز آنفولانزا اغلب از پاییز تا اواسط بهار ادامه دارد.
واکسن آنفولانزای فصلی در واقع نوع واکسن است که برای محافظت سالانه از بدن در برابر آنفولانزا تزریق می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که واکسن‌های آنفولانزا برای تمام بچه‌های آمریکایی ۶ ساله تجویز می‌شود. در شرایطی که ویژگی‌های این ویروس دائما در حال تغییر است، هر سال واکسن جدیدی بر اساس پیش‌بینی محققان درباره ویژگی‌های تغییریافته آن ساخته می‌شود.
چه زمان باید واکسن زد؟
نهادهای سلامت توصیه می‌کنند که بهتر است افراد در اوایل پاییز این واکسن را بزنند، چرا که دوره دقیق فصل بروز این ویروس قابل پیش‌بینی نیست. بعد از این واکسن و گدشت حدود دو هفته، سیستم ایمنی فرد نسبت به آنفولانزا مقاومت لازم را پیدا خواهد کرد.
چه کسی نباید واکسن آنفولانزا بزند؟
بچه‌های زیر ۶ ماه و نیز کسانی که قبلا سابقه واکنش‌های آلرژیک شدید به واکنس آنفولانزا داشتند، نباید این واکسن را بزنند. از طرفی افرادی که از تب شدید رنج می‌برند، بهتر است برای زدن این واکسن تا زمان فروکش کردن تب صبر کنند. تحقیقات نشان می‌دهد این واکسن برای زنان باردار در هر دوره‌ای از بارداری امن و بی‌خطر است. هم‌چنین واکسیناسیون در دوران بارداری باعث می‌شود تا بچه در زمانی که قادر نیست واکسن بزند، نسبت به آنفولانزا مقاوم شود.
عوارض جانبی این واکسن چیست؟
واکسن آنفولانزا عوارض جانبی خفیفی دارد – درد، قرمزی و یا تورم منطقه تزریق، تب و انواع دردهای خفیف. از عوارض جانبی حادتر می‌توان واکنش‌های آلرژیک را نام برد که بسیار نادر است. 
آیا واکسن آنفولانزا، باعث بروز آنفولانزا در شما می‌شود؟
باورهای غلطی در این زمینه وجود دارد که می‌گوید بعد از زدن واکسن، دچار آنفولانزا می‌شوید. با این همه، ویروس‌های موجود در واکسن آنفولانزا هم غیرفعال‌‌شده و هم غیرعفونی و در کل واکسن حاوی هیچ نوع ویروسی نیست. بنابراین افراد بی‌آنکه به آن مبتلا شوند می‌توانند واکسنش را بزنند.  
منبع: thehealthsite

دیدگاه‌ها برای حقایقی که باید درباره واکسن آنفولانزا بدانید بسته هستند

آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش جذب می‌شوند

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۳ام مهر ۱۳۹۵

آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش جذب می‌شوند

به مناسبت روز نهضت سواد آموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: براساس قانون، آموزش و پرورش موظف است نیروهای حق‌التدریس، پیش‌دبستانی و آموزش‌دهندگان نهضت را به تدریج به عنوان معلم حق‌التدریس در جایی که نیاز دارد تبدیل وضعیت کند.

 علی باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهارداشت: در حال حاضر ما یک تصویر نسبتا روشنی از وضعیت سواد کشور داریم که اسامی، مشخصات و حتی ویژگی‌های افراد بی‌سواد را شناسایی کرده‌ایم.

وی افزود: آن چیزی که در سرشماری مهم باید به آن توجه شود این است که مغایرت‌های سطح سواد در سرشماری آمارهای ثبتی را کاهش دهد، در مرحله سرشماری اینترنتی اگر دقت بیشتری شود مغایرت‌ها به حداقل می‌رسد برنامه‌هایی را که سازمان داشته تا 3 سال آینده به نتیجه می‌رسد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه سازمان بیش از هدفی که دولت تعیین کرده عملکرد داشته است، بیان کرد: سال گذشته 32 درصد و سال 93 بیش از 16 درصد بیشتر از برنامه‌ فعالیت داشته است.

باقرزاده با بیان اینکه برخلاف اینکه ما یک دوره رکود را پشت سر گذاشتیم اما خوشبختانه به تدریج رونق ایجاد شد، خاطرنشان کرد: بخش عمده فعالیت‌های ما را مدیران مدارس سازماندهی می‌کنند اما بخش غیردولتی آن‌ها را تحت عنوان " آموزش دهندگان" آموزش می‌دهد.

وی از پرداخت بیمه ماهیانه آموزش دهندگان خبر داد و گفت: از ابتدای سال 96 امکان پرداخت بیمه ماهیانه آموزش دهندگانی که با نهضت سوادآموزی همکاری می‌کنند فراهم می‌شود، از فروردین ماه سال آینده افرادی که با نهضت سوادآموزی همکاری می‌کنند به صورت ماهیانه بیمه آن‌ها محاسبه می‌شود.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به تصویب قانون مجلس در مورد جذب آموزش دهندگان تصریح کرد: براساس قانونی که اخیرا مجلس تصویب کرد آموزش و پرورش موظف است نیروهای حق‌التدریس، پیش‌دبستانی و آموزش دهندگان نهضت را به تدریج به عنوان معلم حق‌التدریس در جایی که نیاز دارد را تبدیل وضعیت کند.

باقرزاده با بیان اینکه تاکنون این قانون به سازمان ابلاغ نشده است، ادامه داد: امیدواریم بعد از ابلاغ این قانون کارگروهی تشکیل شود و دستورالعمل نحوه انتقال و تبدیل وضع را تدوین کنند، فرهنگیان اخبار مربوط به تبدیل وضع را از سایت سازمان آموزش و پرورش پیگیری کنند.

وی با اشاره به میزان اعتبارات اختصاص یافته به این سازمان افزود: امسال 280 میلیارد تومان دولت و مجلس برای سازمان اعتبار تصویب کردند که امیدواریم حداقل تخصیص را بتوانیم دریافت کنیم، با توجه به اینکه سال گذشته شرایط مالی دولت خوب نبود سازمان نیز در تحقق اعتبارات عقب ماند اما با قول‌های مساعدی که داده شد حداقل تخصیص‌ها را دریافت خواهیم کرد.

توجه:همکاران منتظر و جامانده دقت داشته باشید آقای باقرزاده فرمودندکه:تاکنون این قانون به سازمان ابلاغ نشده است.پس میشه امیدوار باشید .انشاالله مشکل همکاران هرچه سریعتر حل شود.

دیدگاه‌ها برای آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش جذب می‌شوند بسته هستند

«فروشنده» به «هفت» می‌رود

Posted in دسته‌بندی نشده by user on the ۲ام مهر ۱۳۹۵

«فروشنده» به «هفت» می‌رود

 

برنامه سینمایی «هفت» امشب (جمعه، دوم مهرماه) از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

http://media.isna.ir/content/1462793776377_8.jpeg/3

بهروز افخمی - مجری و سردبیر «هفت» - با پوریا آذربایجانی - کارگردان - و سعید آقاخانی - بازیگر فیلم سینمایی «اروند» - گفت‌وگو خواهد کرد.

مسعود فراستی نیز در میز نقد خود همراه شهاب اسفندیاری به نقد و بررسی فیلم سینمایی «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی خواهد پرداخت.

برنامه «هفت» امشب ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن می‌رود.

دیدگاه‌ها برای «فروشنده» به «هفت» می‌رود بسته هستند

امام‌جمعه سرخس: غفلت از دفاع مقدس پشت پا زدن به ارزش‌های دینی و ملی است

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۲ام مهر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-    امام‌جمعه سرخس بابیان اینکه تهاجم اقتصادی دشمن را در تمامی شئون کشور داریم، گفت: مهم‌ترین سلاح برای مقابله با تهاجم اقتصادی دشمن حمایت از تولید داخل است و فرصت‌های بالقوه‌ای که در کشور وجود دارد باید به فعل تبدیل شود. حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است که اتفاقات تلخ و شیرین جنگ تحمیلی ۸ ساله بازخوانی شود. امام‌جمعه سرخس بابیان اینکه دفاع مقدس مجموعه‌ای از فضائل است، افزود: ملت ایران در ۸ سال جنگ تحمیلی ناجوانمردانه موردتهاجم قرار گرفت اما توانست باایمان به خداوند، اتحاد و همدلی، استقامت و اطاعت از امام خویش در مقابل دشمن بایستد و پیروز شود. خطیب نماز جمعه سرخس غفلت از دفاع مقدس را پشت پا زدن به ارزش‌های دینی و ملی دانست و تصریح کرد: امروز تهاجم دشمن علیه ایران اسلامی به‌مراتب شدیدتر از دوران دفاع مقدس شده و شاهد یک جنگ تمام‌عیار هستیم که تمام شئون کشور را در بر گرفته است. ارژنگ با اشاره به اینکه امروز شاهد تهاجمات مختلف دشمن علیه ایران اسلامی هستیم، گفت: دشمن امروز با جنگ نرم، تهاجم اقتصادی و جنگ‌های نیابتی و اطلاعاتی در کشورهای منطقه به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی است. وی بابیان اینکه دشمن در جنگ نرم معنویت ما را نشانه گرفته است، عنوان کرد: در جنگ نرم باید با فرهنگ غنی اسلامی، دشمن‌شناسی و حضور مبتکرانه و خلاقانه در فضای مجازی فرهنگ منحط غربی را موردتهاجم قرار بدهیم. امام‌جمعه سرخس ابزار مقابله با جنگ نرم دشمن را «جهاد کبیر» عنوان کرد و افزود: جنگ نرم ارزش‌ها و فضائل ما را هدف قرار داده است و اگر آن را جدی نگیریم، دشمن جوانان ما را به جوانانی سکولار تبدیل می‌کند. خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه بابیان اینکه تهاجم اقتصادی دشمن را در تمامی شئون کشور داریم، گفت: مهم‌ترین سلاح مقابله با تهاجم اقتصادی دشمن حمایت از تولید داخل است و فرصت‌های بالقوه‌ای که در کشور وجود دارد باید به فعل تبدیل شود. ارژنگ به جنگ‌های نیابتی دشمن در کشورهای منطقه اشاره و تصریح کرد: چندین سال است که دشمنان جنگ‌های نیابتی را در کشورهای منطقه شروع کرده‌اند و متأسفانه برخی از حکام مرتجع عربی به‌خصوص آل سعود با حمایت از دشمنان اسلام و گروه‌های تروریستی به دنبال ایجاد توطئه در منطقه و ایران اسلامی هستند. امام‌جمعه سرخس سلاح مبارزه با جنگ نیابتی دشمن را تقویت بنیه دفاعی کشور عنوان کرد و گفت: اینکه عده‌ای مطرح می‌کنند که مذاکرات سایه جنگ را از سر نظام اسلامی کوتاه کرده، خلاف مسائل قرآنی است. وی به جنگ اطلاعاتی دشمن علیه ایران اسلامی اشاره و بیان داشت: در جنگ اطلاعاتی دشمن از تمام مبادی استفاده می‌کند تا در شبکه‌های تصمیم‌گیری و تصمیم سازی کشور نفوذ کند. امام‌جمعه سرخس اذعان کرد: در نظام کنونی دنیا ضعیف پایمال می‌شود و حتی اگر فرهنگ مترقی داشته باشد به حرف او کسی گوش نمی‌دهد. خطیب نماز جمعه سرخس به یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس مسئله مهمی را پیش روی ما گذاشت و سلاحی را به ما معرفی کرد که تا به امروز مستکبران عالم از درک آن عاجز مانده‌اند که هیچ قدرت و لشکر نظامی در مقابل ایمان به خدا تاب مقاومت ندارد.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای امام‌جمعه سرخس: غفلت از دفاع مقدس پشت پا زدن به ارزش‌های دینی و ملی است بسته هستند
Next Page »