اخبار ایران – تیر نیوز


فخرالدین احمدی دانش آشتیانی کیست؟ (وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش)

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲ام آبان ۱۳۹۵

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی کیست؟ (وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش)

 

نجفی به آموزش و پرورش نیامد و به جای آن مردی از جنس وزارت علوم به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش معرفی شد و حالا باید دید که آیا احمدی دانش آشتیانی می‌تواند سکان‌دار کشتی تعلیم و تربیت شود؟خبرگزاری فارس: فخرالدین احمدی دانش آشتیانی کیست؟/ چرا نجفی به آموزش و پرورش نیامد

 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، پس از عزل علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، نوک پیکان گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای وزارت آموزش و پرورش به سمت محمدعلی نجفی بود.

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در سال 1334 در شهر آشتیان متولد شد؛ وی در دوره دبیرستان در رشته ریاضی تحصیل کرد و کارشناسی خود را از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته مهندسی راه و ساختمان اخذ کرد. 

احمدی مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته سازه از دانشگاه صنعتی امیرکبیر دریافت کرد و برای مدرک دکتری، دانشگاه امپریال کالج انگلستان را انتخاب کرد و توانست موفق به اخذ مدرک دکتری رشته مهندسی زلزله شود. 

از کارهای اجرایی وی می‌توان به «دفتر فنی سپاه پاسداران از سال 1359 تا 1364 به عنوان مهندس محاسب و مسئول بخش سازه به صورت نیمه وقت و مأمور به وزارت آموزش و پرورش»، «مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و آموزش عالی از سال 1364 تا 1368»، «معاون امور جنگ وزارت فرهنگ و آموزش عالی از سال 1366 تا 1368»، «همکاری با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در امور مهندسی رزمی جنگ»، «مسئول ستاد پشتیبانی جنگ دانشگاه‌ها از سال 1366 تا 1368»، «مسئول برقراری ارتباط اساتید دانشگاه با مسئولین دفاع مقدس برای حل مسائل پژوهشی جنگ»، «مسئول اعزام دانشجویان طرح 6 ماهه برای حضور در جبهه‌ها و بکارگیری آنها در حوزه‌های تخصصی جنگ با هماهنگی فرماندهان لشگرها و قرارگاه‌ها»، «برگزارکننده دوره های "دانشگاه در جبهه" برای جبران عقب افتادگی آموزشی دانشجویانی که در جبهه حضور داشتند»، «معاون امور عمرانی و دفاعی وزارت فرهنگ و آموزش عالی از سال 1368 تا 1372»، «معاون اداری و پشتیبانی وزارت فرهنگ و آموزش عالی از سال 1376 تا 1380»، «معاون طرح و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام وزیر از سال 1380 تا 1382»، «عضو شورای گسترش آموزش عالی از سال 1376 تا 1382»، «عضو کمیته تخصصی شورای گسترش آموزش عالی از سال 1376 تا 1382»، «عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 1376 تا 1382»، «عضو شورای تدوین برنامه پنج ساله چهارم علم و فناوری آموزش عالی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، «عضو شورای برنامه ریزی سازمان سنجش آموزش کشور از سال 1376 تا 1382» و «رئیس مجتمع آموزشی مفید» اشاره کرد.

شاید تنها فعالیت شاخص وی را بتوان به حضورش در شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی نسبت داد. چرا که احمدی دانش آشتیانی در 26 آبان 1394 از سوی رئیس جمهور به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش، طی حکمی به همراه 6 نفر دیگر به عنوان عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی منصوب شد.

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی آبان سال 1393 از سوی رئیس‌جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی شد اما نتوانست اعتماد نمایندگان مجلس نهم را کسب کند و دلیل آن هم مانند نجفی که در دولت یازدهم نتوانسته بود، رأی اعتماد نمایندگان را به دست آورد انتساب به فتنه 88 عنوان شد.

اکنون باید دید آیا احمدی دانش‌ آشتیانی از آن فعالیت‌های سیاسی که موجب عدم رأی اعتماد مجلس پیشین به وی بود، مبرا شده است و آیا فردی که از جنس وزارت علوم است مورد تأیید نمایندگان مجلس دهم برای وزارت آموزش و پرورش هست؟

در هر حال باید دید فخرالدین احمدی دانش آشتیانی چه برنامه‌ای برای وزارت آموزش و پرورش دارد و آیا می‌تواند سکان کشتی تعلیم و تربیت را به دست گیرد؟

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاه‌ها برای فخرالدین احمدی دانش آشتیانی کیست؟ (وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش) بسته هستند

نجفی علت عدم پذیرش مسئولیت وزارت آموزش و پرورش را بیان کرد

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲ام آبان ۱۳۹۵

نجفی علت عدم پذیرش مسئولیت وزارت آموزش و پرورش را بیان کرد

محمدعلی نجفی علت عدم پذیرش مسئولیت وزارت آموزش و پرورش را بیان کرد.

محمدعلی نجفی در گفت و گو با جماران، در خصوص علت تجدیدنظر در تصمیم خویش برای پذیرش وزارت آموزش و پرورش و معرفی وی به مجلس از سوی رئیس جمهوری، اظهار کرد: بنده آقای دانش آشتیانی را فردی قوی، سالم و کاردان می دانم.

وی افزود: احساس کردم در این شرایط ایشان در این جایگاه می تواند موفق تر باشد و من به ایشان کمک می کنم.

در حالی که قرار بود در کنار آقایان صالحی امیری و سلطانی فر، محمدعلی نجفی نیز به عنوان یکی از سه وزیر پیشنهادی از سوی حسن روحانی به مجلس معرفی شود، نجفی در ساعات پایانی از پذیرش این مسئولیت خودداری کرد و رئیس جمهوری فخرالدین احمدی دانش آشتیانی را به عنوان وزیر آموزش و پرورش به مجلس معرفی کرد.

دیدگاه‌ها برای نجفی علت عدم پذیرش مسئولیت وزارت آموزش و پرورش را بیان کرد بسته هستند

محمد علی نجفی به عنوان گزینه وزارت آموزش‌وپرورش فردا به مجلس معرفی می‌شود.

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۱ام آبان ۱۳۹۵

محمد علی نجفی به عنوان گزینه وزارت آموزش‌وپرورش فردا به مجلس معرفی می‌شود.

علی اصغر فانی روز چهارشنبه 28 مهر ماه 95 از وزارت آموزش‌وپرورش عزل شد و سید محمد بطحایی معاون وی با حکم رئیس‌جمهور به عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب شد.

گزینه وزارت آموزش و پرورش برای معرفی به مجلس مشخص شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی اصغر فانی روز چهارشنبه 28 مهر ماه 95 از وزارت آموزش‌وپرورش عزل شد و سید محمد بطحایی معاون وی با حکم رئیس‌جمهور به عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب شد.

محمدباقر نوبخت شامگاه چهارشنبه با حضور در شبکه خبر با اشاره به تأثیرات وزارت آموزش و پرورش بر همه خانواده‌ها و همکاران فرهنگی گفت: روا نیست فردی که دو بار مورد استیضاح قرار گرفته برای بار سوم زیر سؤال رود، آقای فانی فردی باتجربه و خبره است و ما برای رشد و ارتقای سطح علمی و آموزشی جامعه و همچنین پاسخگویی به مطالبات خانواده‌ها و همکاران فرهنگی صلاح دیده شده فردی دیگر جایگزین ایشان شود و آقای فانی در جای دیگری از دولت به ارائه خدمات علمی بپردازند.

وی وعده داد:‌ نفرات جایگزین این وزراء در حداقل زمان معرفی خواهند شد.

گمانه زنی‌ها از انتخاب دو نفر برای تصدی پُست وزارت آموزش‌وپرورش از سوی دولت خبر می‌دهد، محمد علی نجفی و فخرالدین دانش آشتیانی.

تماس تسنیم با دفتر محمد علی نجفی حکایت از این داشت که وی فردا (یکشنبه) برای تصدی آموزش وپرورش به مجلس معرفی خواهد شد.

همچنین اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اعلام کرد: نجفی گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش‌وپرورش است که فردا معرفی  می‌شود.

به گزارش تسنیم، محمدعلی نجفی  متولد 23 دی 1330 تهران است. 

وی مشاور امور اقتصادی رئیس جمهور و عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری است.

در کارنامه محمدعلی نجفی چندین دوره وزارت در وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و آموزش عالی به چشم می‌خورد. وی از بنیانگزاران حزب کارگزاران سازندگی است و در شورای شهر تهران و هیئت علمی (بازنشسته) دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف سابقه خدمت دارد.

نجفی مرداد سال 1392 به عنوان گزینه دولت یازدهم برای تصدی وزارتخانه آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی شد اما موفق نشد از مجلس رای اعتماد بگیرد. وی 26 مرداد سال 1392 از سوی حسن روحانی به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شد.

نجفی روز پنجشنبه 10 بهمن 1392استعفا داد و این امر مورد موافقت دکتر روحانی رئیس جمهور قرارگرفت و پس از آن رئیس جمهور طی حکمی نجفی را به عنوان مشاور رئیس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی کشور منصوب کرد.

نجفی در تاریخ 29 مرداد 1393  پس از رای آوردن استیضاح رضا فرجی‌دانا از وزارت علوم، سرپرست وزارت علوم شد و 95 وز در این سمت بود.

دیدگاه‌ها برای محمد علی نجفی به عنوان گزینه وزارت آموزش‌وپرورش فردا به مجلس معرفی می‌شود. بسته هستند

وقتی پای معلمان قلابی به مدارس باز می شود

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۱ام آبان ۱۳۹۵

وقتی پای معلمان قلابی به مدارس باز می شود

معاون برنامه ریزی درسی تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: در آموزش ورزش در مدارس استفاده از کسانی که حرفه معلمی ندارند یک تخلف محض است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

به گزارش پارس نیوز، خسروی، معاون برنامه ریزی درسی تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: درس تربیت بدنی بخشی سازنده در برنامه های آموزش مدارس و روشی برای تامین سلامتی و تربیت اجتماعی است از این رو باید به آن توجه ویژه ای داشت.   

وی افزود: برای ایجاد علاقه انجام حرکات ورزشی در بین دانش آموزان، خانواده نقش مهمی دارد و یکی دیگر از موضوعاتی که درس تربیت بدنی را برای معلم و دانش آموز هدفمند می کند داشتن تجهیزات ورزشی استاندارد به اندازه کافی است؛ اما این روز ها بعضی از مدارس از امکانات ورزشی مناسبی برخوردار نیستند.  

معاون برنامه ریزی درسی تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: ساعت تدریس ورزش در مدارس کشور ما 90 دقیقه است. دانش آموزان در این 90 دقیقه باید اصول و مبانی حرکات ورزشی را یاد بگیرد و نیاز حرکتی را در بیرون از مدرسه و در کلوپ های ورزشی انجام دهند. 

خسروی تصریح کرد: در حال حاضر حدود 105 هزار مدرسه در کشور وجود دارد و 33 هزار معلم تربیت بدنی در حال فعالیت هستند. 

وی در خصوص کمبود معلم های ورزش در برخی از مدارس همچون  مدارس روستایی و چند پایه در کشور افزود: در این مدارس  که معلم ورزش با تخصص کافی وجود ندارد بهتر است از معلم های دیگر استفاده شود چرا که همه آموزگاران در دوره دانشجویی خود درس تربیت بدنی را پاس کرده اند. 

خسروی در واکنش به استفاده از آبدارچی به جای معلم ورزش در برخی مدارس، با بیان اینکه استفاده از افراد نابلد و کسانی که حرفه  معلمی ندارند در زمینه تدریس درس ورزش به دانش آموزان در برخی از مدارس مشکلاتی را ایجاد می کند، خاطر نشان کرد: این امر یک تخلف محض است و اگر مدرسه ای با این شرایط به دانش آموزان خود درس تربیت بدنی  را آموزش دهد، قطعا با آن ها برخورد جدی خواهد شد

دیدگاه‌ها برای وقتی پای معلمان قلابی به مدارس باز می شود بسته هستند

جیب کامیون داران داخلی خالی و ناوگان ترانزیت بیکارتر می‌شود

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۱ام آبان ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-  پاسخ متقابل مسئولان به کارشکنی‌های ترکمنستان! ورود ناوگان خالی ترانزیت ترکمنستان به کشور مجاز شد!/

رضا تیموری رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی کامیون داران خراسان رضوی: اصل اقدام متقابل مسئولان را دیدیم؛ جیب کامیون داران داخلی خالی و ناوگان ترانزیت بیکارتر می‌شود 

در حالی دو ماه پیش ناوگان ترانزیت ایران با کارشکنی‌های ترکمنستان در مسئله ورود و خروج و عوارض متحمل هزینه‌های سنگینی شد که امروز با اقدام متقابل مسئولان، ورود ناوگان خالی ترانزیت ترکمنستان نیز به داخل کشور مجاز شده است! رضا تیموری با اشاره به دستورالعمل جدید وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ورود ناوگان ترانزیت خالی خارجی به‌خصوص ناوگان خالی ترکمنستان به داخل کشور گفت: این تصمیم قطعاً بیکاری کامیون داران داخلی را مضاعف می‌کند. رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی کامیون داران خراسان رضوی افزود: ورود ناوگان خالی ترکمنستان به کشور خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به حوزه ترانزیت داخل وارد خواهد کرد. وی اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی که در ۱۸ مهرماه امسال به اداره کل راهداری و حمل‌ونقل استان خراسان رضوی ابلاغ شده، ورود ناوگان خالی ترکمنستان را به پایانه‌های مرزی کشور مجاز اعلام کرده است. تیموری تصریح کرد: هم‌اکنون ناوگان ایرانی مازاد بر بار در سراسر کشور وجود دارد، به‌طوری‌که روزها و بلکه هفته‌ها برای بارگیری در نوبت هستند که نتیجه ابلاغ این دستورالعمل، بیکاری و نابودی صنف کامیون داران داخلی را به همراه دارد. رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی کامیون داران خراسان رضوی بابیان اینکه این مسئله نوعی توهین به صنف کامیون داران داخلی است، عنوان کرد: با کارشکنی‌های ترکمنستان حدود دو ماه قبل مبلغ عوارض از ۵۰۰ دلار به ۲۳۰۰ دلار برای کامیون داران ایرانی افزایش یافت، درصورتی‌که ناوگان ترکمنستان برای پیمودن ۴ هزار کیلومتر در خاک ایران فقط ۲۷۰ دلار پرداخت می‌کند. وی با اشاره به اینکه در این مسئله اصل اقدام متقابل مسئولان را دیدیم، افزود: وقتی در کشور ناوگان ایرانی برخی اوقات حدود ۲۰ روز بیکار است، در چنین شرایطی چه لزومی دارد که ناوگان خالی خارجی وارد کشور شود. تیموری اذعان کرد: با ورود ناوگان خالی ترکمنستان به پایانه‌های مرزی کشور، طبیعی است که شرکت‌های ایرانی دیگر رغبتی به بارگیری نخواهند داشت. رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی کامیون داران خراسان رضوی گفت: با اجرای این دستورالعمل اساساً ترانزیت داخلی بی‌معنا می‌شود و در پی آن شاهد بیکاری صنف کامیون داران و ضربه جبران‌ناپذیری به خانواده‌های آن‌ها خواهیم بود. وی بابیان اینکه هیچ نظریه اقتصادی این مسئله را نمی‌پذیرد، ادامه داد: آثار بیکاری هم‌اکنون در صنف کامیون داران قابل‌لمس است که با این اقدام رقابتی دیگر وجود نخواهد داشت و بیکاری نیز در این صنف تشدید می‌شود. تیموری با تأکید بر اینکه مسئولان باید از ورود ناوگان خالی خارجی به‌خصوص ناوگان خالی ترکمنستان به کشور جلوگیری کنند، اظهار داشت: نامه‌ای به مسئولان محترم سه قوه نوشته‌ایم که در آن خواسته‌های صنف کامیون داران داخلی برای رفع این مسئله مطرح شده است. ایران اسلامی چهار مرز رسمی با ترکمنستان دارد که سه مرز لطف‌آباد، باجگیران و سرخس در خراسان رضوی واقع شده‌اند.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای جیب کامیون داران داخلی خالی و ناوگان ترانزیت بیکارتر می‌شود بسته هستند

امام‌جمعه سرخس: عده‌ای در داخل زیر علم اندیشه لیبرال دموکراسی سینه می‌زنند

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۳۰ام مهر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   امام‌جمعه سرخس گفت: امروز آمریکا در باتلاق طرح صهیونیستی نیل تا فرات گرفتار شده و توطئه‌های او در منطقه با ایستادگی ملت سوریه، حزب‌الله، دلیرمردان سپاه و راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب ناکام مانده است. حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی و با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان علمی جوان گفت: خود جوان بودن یک سرمایه عظیم برای ملت ما است و مسئولان وظیفه دارند برای نگهداری و پرورش نخبگان علمی تلاش و همتی مضاعف داشته باشند. امام‌جمعه سرخس با تأکید بر اینکه هنوز در جامعه ما زمینه برای استفاده نخبگان فراهم نشده است، افزود: در بسیاری از کشورها این سرمایه وجود ندارد و از کشورهای دیگر وارد می‌کنند، اما در ایران اسلامی این ظرفیت عظیم وجود دارد. وی بیان داشت: جوان نخبه ما خودش به دنبال کار می‌آید، اما برنامه صحیحی برای استفاده از آن‌ها تدوین نشده است. ارژنگ خاطرنشان کرد: اگر نخبگان هر شهرستانی شناسایی و زمینه استفاده از آن‌ها فراهم شود، برای توسعه آن شهرستان کفایت می‌کند.     امام‌جمعه سرخس اظهار داشت: حلقه مفقوده علم و صنعت را باید با نخبگان بپوشانیم و اگر از این فرصت استفاده نکنیم، جوانان ارزشمندی که در اختیار کشور هستند را از دست می‌دهیم. خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه به مسئله دشمن‌شناسی پرداخت و تصریح کرد: دشمن‌شناسی از اصول اساسی نظام اسلامی است و نقش تعیین‌کننده‌ای در مقابله با دشمنان دارد. وی به دشمنی آمریکا و استکبار جهانی با ملت ایران اشاره و بیان کرد: دشمنی استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار با ایران اسلامی، دشمنی علیه آرمان‌ها، ارزش‌ها و باورهای دینی است. ارژنگ ادامه داد: وقتی جنگ، جنگ اعتقادی شد و دشمن ارزش‌ها را نشانه گرفت، دیگر نمی‌شود با زبان مذاکره با او برخورد و معامله کرد. امام‌جمعه سرخس بابیان اینکه در مقابل چنین دشمنی کرنش و سازش معنا ندارد، تصریح کرد: سطحی‌نگری، کوچک شمردن و دل بستن به دشمنی که با آرمان‌ها و ارزش‌ها مخالف بوده، از راهبردهای غلط است. وی اظهار داشت: اگر کسی بگوید که جنایت‌های آمریکا را در ۱۰۰ سال گذشته باید فراموش کنیم، کوته‌فکری کرده است. خطیب نماز جمعه سرخس تأکید کرد: با تجربه‌ای که در برجام به دست آوردیم، امیدواریم کسانی که به فکر مذاکره و معامله با آمریکا هستند از این غفلت بیدار شوند. ارژنگ ادامه داد: از دشمنی که میلیاردها دلار در امپراتوری رسانه‌ای برای تخریب جوانان ما هزینه می‌کند، نمی‌شود غافل بود و در برابر او نرمش نشان داد. امام‌جمعه سرخس گفت: دشمنی که منطقه را به آشوب کشیده و گروه‌های تکفیری را برای کشتار مسلمانان در منطقه ساخته است، عقلا جایز نیست که از او غفلت کنیم. وی بیان کرد: امروز آمریکا در باتلاق طرح صهیونیستی نیل تا فرات گرفتار شده و توطئه‌های او در منطقه با ایستادگی ملت سوریه، حزب‌الله، دلیرمردان سپاه و راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب ناکام مانده است. خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه به مناظرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره و تصریح کرد: این مناظرات نشان داد که اندیشه لیبرال دموکراسی به بن‌بست و به پایان راه خود رسیده است. ارژنگ بابیان اینکه متأسفانه در داخل نیز عده‌ای زیر علم لیبرال دموکراسی سینه می‌زنند، گفت: وقت آن رسیده که در داخل همه پای «نظریه اسلام» متحد شوند. امام‌جمعه سرخس در پایان اذعان کرد: اگر در جامعه اسلامی روشنگری صورت بگیرد، در مقابل اندیشه ناب و خالص اسلامی و انقلابی، هیچ اندیشه‌ای تاب مقاومت نخواهد داشت.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای امام‌جمعه سرخس: عده‌ای در داخل زیر علم اندیشه لیبرال دموکراسی سینه می‌زنند بسته هستند

فرماندار سرخس: نبود زیرساخت‌های لازم مانع استقبال مردم سرخس در سرشماری اینترنتی شد

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۲۹ام مهر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-    فرماندار سرخس گفت: نبود زیرساخت‌های لازم موجب شد تا استقبال مردم سرخس در سرشماری اینترنتی ضعیف باشد و درمجموع رتبه پایینی به شهرستان مرزی سرخس اختصاص یابد. حسین سنجرانی صبح امروز در مراسم بدرقه مأموران سرشماری نفوس و مسکن شهرستان گفت: نبود زیرساخت‌های لازم در روستاهای سرخس موجب شد تا استقبال مردم در سرشماری اینترنتی ضعیف باشد و درمجموع رتبه پایینی به شهرستان مرزی سرخس در مرحله اول اختصاص یابد. سنجرانی افزود: در مرحله حضوری سرشماری نفوس و مسکن شاهد همکاری و تعامل دستگاه‌های نظامی و انتظامی با مأموران سرشماری خواهیم بود. وی تصریح کرد: در حوزه روستایی بخشداران مرکزی و مرزداران به همراه دهیاران، در کنار مأموران سرشماری ثبت‌نام کامل روستاییان عزیز را انجام می‌دهند. فرماندار سرخس با تأکید بر اینکه آمار شفاف و روشن مهم‌ترین هدف سرشماری نفوس و مسکن است، خاطرنشان کرد: سرشماری یک وظیفه شرعی و ملی است که ضرورت دارد مأموران سرشماری از هرگونه حاشیه‌ای پرهیز کنند. سنجرانی در پایان با اشاره به برخی شایعات درباره این طرح اظهار داشت: مردم به شایعات مطرح‌شده درباره سرشماری نفوس و مسکن توجه نکنند و می‌طلبد همه در این طرح ملی مشارکت داشته تا در برنامه‌ریزی ۵ سال آینده کشور سهیم باشند.

دیدگاه‌ها برای فرماندار سرخس: نبود زیرساخت‌های لازم مانع استقبال مردم سرخس در سرشماری اینترنتی شد بسته هستند

روحانی وزیر آموزش و پرورش را عزل کرد/ “بطحایی” سرپرست شد

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲۸ام مهر ۱۳۹۵

علیرغم اعلام آمادگی فانی برای حضور در جلسه استیضاح

روحانی وزیر آموزش و پرورش را عزل کرد/ "بطحایی" سرپرست شد

فانی1

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آقای بطحایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به استعفای وزیر آموزش و پرورش، گفت: "سیدمحمد بطحایی" معاون پشتیبانی وزیر سابق آموزش و پرورش سرپرست این وزارتخانه شد.

وی افزود: با تعیین سرپرست وزارت آموزش و پرورش بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش منتفی شد.

به گزارش تسنیم، تعیین سرپرست برای وزارت آموزش و پرورش در حالی صورت گرفته است که علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد که آمادگی حضور در جلسه استیضاح مجلس و ارائه گزارش عملکرد سه ساله در دولت و پاسخ به سؤالات نمایندگان را دارد و علیرغم آن آماده عمل به تصمیم رئیس‌جمهور درخصوص ادامه کار در دولت نیز هست؛ با این وجود به نظر می‌رسد روحانی تصمیم به عزل و برکناری فانی از وزارت آموزش و پرورش گرفته است.

  

متن نامه دکتر فانی به رئیس محترم‌جمهور:
وزير آموزش و پرورش به دكتر حسن روحاني نامه نوشت

در پي تصميم رئيس جمهور درخصوص ترميم كابينه ،وزير آموزش و پرورش به دكتر حسن روحاني نامه نوشت.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، متن كامل نامه دكتر علي اصغر فاني وزير آموزش و پرورش به رئيس جمهور به شرح زير است:

حجت الاسلام والمسلمين جناب آقاي دكتر حسن روحاني

رئيس جمهور محترم؛

با سلام و تحيات :

پس از اطلاع از نظر جناب عالي درخصوص ضرورت ترميم كابينه كه در جلسه روز چهارشنبه 28 مهرماه 95 هيأت محترم دولت ابراز فرموديد ؛ علي رغم آمادگي كامل براي حضور در جلسه استيضاح و ارائه گزارش عملكرد سه ساله وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبير و اميد و پاسخ به سؤالات نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي ، بدين وسيله آمادگي خود را براي عمل به هرگونه تصميم حضرت عالي درخصوص ادامه كار خويش نيز اعلام مي نمايم. والامراليكم

«رب ادخلني مدخل صدق واخرجني مخرج صدق واجعل لي من لدنك سلطانا نصيرا»

دیدگاه‌ها برای روحانی وزیر آموزش و پرورش را عزل کرد/ “بطحایی” سرپرست شد بسته هستند

از استخدام ۲۰هزار نفر تا نحوه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۲۸ام مهر ۱۳۹۵

از استخدام 20هزار نفر تا نحوه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی

جذب 20 هزار نفر نیرو در آموزش و پرورش کشور /تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی

به گفته مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش وپرورش امسال ۲۰ هزار نفر نیرو در کشور جذب آموزش و پرورش می شوند.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج، حسینی افزود: تعداد ۱۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و تعداد ۱۰ هزار نفر دیگر نیز به صورت آزاد و پس از گذراندن مراحل آزمون، مصاحبه و گذراندن دوره های تخصصی وارد بدنه آموزش و پرورش خواهند شد.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای قرار دادی نیز گفت: رویکرد دولت استخدام افراد به صورت پیمانی است و استخدام نیز در آموزش و پرورش یا از طریق دانشگاه فرهنگیان و یا از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه ها صورت می گیرد و تبدیل وضعیت این تعداد افراد فقط از طریق آزمون امکان پذیر خواهد بود.
وی گفت: ۹۴۰ هزار نفر پرسنل در وزارت آموزش و پرورش وجود دارد و از این تعداد ۶۶ هزار نفر مشمول رتبه بندی و فوق العاده ویژه نشده اند و تاکنون تلاش هایی نیز برای افزایش حقوق این تعداد صورت گرفته است.
دیدگاه‌ها برای از استخدام ۲۰هزار نفر تا نحوه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی بسته هستند

وهابیت عامل تفرقه

Posted in دسته‌بندی نشده by akhbarkhaf on the ۲۸ام مهر ۱۳۹۵
وهابیت و نوحه‌سرایی  ام المومنینعایشه در مرگ ابوبکر!

وهابیون می‌گویند: عزاداری و سینه زنی بدعت و حرام است.

در پاسخ می‌گوییم: اگر این طور است، چرا ام المومنین عایشه در مرگ ابوبکر مجلس نوحه‌خوانی و عزاداری برپا کرد و سایر زنان نیز به این عمل پرداختند؟


هم‌چنین سند این روایت «سعید بن مسیب» کاملا صحیح است و راویان آن از راویان بخاری و مسلم می‌باشند.

دیدگاه‌ها برای وهابیت عامل تفرقه بسته هستند
Next Page »