اخبار ایران – تیر نیوز


استخدام‌ها در آموزش و پرورش «پیمانی» است/ آخرین خبرها از تبدیل وضعیت نیروها

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۶ام شهریور ۱۳۹۵

استخدام‌ها در آموزش و پرورش «پیمانی» است/ آخرین خبرها از تبدیل وضعیت نیروها

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: مجوز و ردیف استخدامی پارسال و امسال برای جذب معلم به صورت «پیمانی» صادر شد.

سیدحسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این پرسش که «آیا تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی انجام می‌شود؟»، اظهار داشت: رویکرد دولت بر اساس مجوزهایی که به دستگاه‌هایی اجرایی می‌دهد، پیمانی بودن است.

وی افزود: فرقی بین نیروی رسمی و پیمانی وجود ندارد و تمام ضوابط و مقررات، حقوق و دستمزدی که یک نیروی رسمی دریافت می‌کند، نیروی پیمانی هم دریافت می‌کند.

حسینی با اشاره به اینکه فقط نوع استخدام در پیمانی و رسمی متفاوت است، خاطرنشان کرد: برای دریافت مجوز استخدام نیاز به نظر سازمان امور اداری و استخدامی داریم و برای تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی نیز نیاز به نظر این سازمان داریم.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در سال گذشته آموزش و پرورش پنج هزار ردیف استخدامی دریافت کرد که تمامی آنها را مجوز پیمانی داد؛ امسال هم 10 هزار ردیف استخدام آزاد دریافت کردیم که پیمانی هستند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های دیگر را هم که رصد می‌کنیم همگی پیمانی است و به این شکل پیش می‌رود، ضمن اینکه فرقی هم نمی‌کند زیرا تفاوتی بین پیمانی یا رسمی بودن وجود ندارد.

دیدگاه‌ها برای استخدام‌ها در آموزش و پرورش «پیمانی» است/ آخرین خبرها از تبدیل وضعیت نیروها بسته هستند

عبور توریست دوچرخه سوار آلمانی از مرز سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام شهریور ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-      یک توریست آلمانی که قصد عبور از مرز سرخس را داشت با مهمان‌نوازی ایرانی در جمعیت هلال‌احمر این شهرستان اسکان یافت. این توریست‌ دوچرخه‌سوار بیش از سه ماه در حال سفر است و هدف خود از این سفر را گردش به دور دنیا و دیدن مناظر زیبا اعلام کرد. توریست دوچرخه‌سوار آلمانی از مرز تبریز وارد کشور شده و در ادامه از شهرهای تبریز، تهران، شیراز، اصفهان و کاشان و مشهد دیدن کرده و وارد مرز سرخس شده است. وی بعد از عبور از مرز سرخس وارد کشور ترکمنستان می‌شود و در ادامه از کشورهای ازبکستان، تاجیکستان و چین نیز دیدن می‌کند. این توریست آلمانی از مهمان‌نوازی ایرانیان به نیکی یاد کرد و ایران را کشوری زیبا و امن برشمرد و بیان داشت، حرف‌هایی که درباره ایران زده می‌شود درست نیست و باید به ایران سفر کرد تا فهمید ایران کشوری امن و خوب است.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای عبور توریست دوچرخه سوار آلمانی از مرز سرخس بسته هستند

نمایشگاه توانمندی‌های بانوان شهرستان سرخس افتتاح شد+ تصاویر

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام شهریور ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-    به مناسبت بزرگداشت هفته دولت نمایشگاه توانمندی‌های بانوان سرخس به همت کمیسیون امور بانوان فرمانداری و اولین شرکت تعاونی بانوان این شهرستان از امروز به مدت یک هفته در محل نمایشگاه دائمی شهرک گاز شهید مهاجر سرخس افتتاح شد. در این نمایشگاه بانوان شهرستان در ۳۰ غرفه به ارائه محصولات مختلفی همچون صنایع‌دستی شامل سفال، کاشی، زیورآلات دست‌ساز، گلیم‌بافی، چرم‌دوزی، سوزن‌دوزی و صنایع غذایی ازجمله کیک و شیرینی، عسل و بیسکویت می‌پردازند. قرار است در این نمایشگاه برای محصولات ارگانیک تولیدی بانوان روستایی، توسط اولین شرکت تعاونی بانوان شهرستان بازاریابی صورت گیرد. اولین نمایشگاه توانمندی‌های بانوان شهرستان سرخس از امروز به مدت یک هفته از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل نمایشگاه دائمی شهرک گاز شهید مهاجر سرخس برای بازدید عموم علاقه‌مندان دایر است.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای نمایشگاه توانمندی‌های بانوان شهرستان سرخس افتتاح شد+ تصاویر بسته هستند

وابستگی حیات تنیس روی میز سرخس به حمایت پالایشگاه

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام شهریور ۱۳۹۵
 وابستگی حیات تنیس روی میز سرخس به  حمایت پالایشگاه
مسئول تنیس روی میز سرخس نیزمی گوید:حیات این رشته ورزشی در سرخس به حمایت های پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد وابسته است ؛چراکه ما در این شهرستان بدون درنظر گرفتن سالن وامکانات این پالایشگاه هیچ چیز نداریم! «یگانگی» می افزاید:کوچک ترین سیاست های ورزشی ما باید با مسئولان ورزشی این پالایشگاه هماهنگ شود و در واقع به دلیل همین وابستگی شدیدو فقر امکانات ورزشی،نمی توانیم برای توسعه این رشته گامی برداریم. به همین دلیل نیز همیشه سپاسگزار حمایت های مسئولان این پالایشگاه بوده وهستیم وامیدواریم با ادامه حمایت ها وهمچنین تامین حداقلی امکانات از سوی اداره ورزش شهرستان وهیئت استان بتوانیم به توسعه این رشته در سرخس کمک کنیم./ شماره : 19337 - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۴ شهريور/ خراسان رضوي
دیدگاه‌ها برای وابستگی حیات تنیس روی میز سرخس به حمایت پالایشگاه بسته هستند

استیضاح فانی فعلا اعلام وصول نمی شود

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۳ام شهریور ۱۳۹۵
یک نماینده مجلس در گفت و گو با پانا:

استیضاح فانی فعلا اعلام وصول نمی شود

   
 
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز بندهایی از استیضاح مورد بررسی قرار نگرفته اظهار کرد: استیضاح فانی فعلا اعلام وصول نمی شود.
خبرگزاری پانا+

رمضانعلی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی پانا با بیان این خبر گفت: تا کنون موفق به بررسی 14 بند از مجموع 25 بند موارد استیضاح شده ایم و الان نیز بسیاری از نمایندگان امضاهایشان را پس گرفته اند.

وی در خصوص تعداد امضاهای پس گرفته شده گفت: نقل قول های مختلفی وجود دارد و به نظر می رسد حدود 30 امضا پس گرفته شده است.

این نماینده مجلس در خصوص تعیین زمان احتمالی استیضاح به پس از تعطیلات در صورت عدم اقناع نمایندگان نیز گفت: این امکان وجود دارد اما در هفته دیگر باید به باقی سوالات پاسخ داده شود تا سوالات تمام نشود نمی توانیم از نتیجه مطمئن باشیم.

 

دیدگاه‌ها برای استیضاح فانی فعلا اعلام وصول نمی شود بسته هستند

فریاد خوشحالی معلمان پشت دیوارهای مجلس (تصویب طرح جذب همکاران جامانده شرکتی و مربیان پیش دبستانی

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۳ام شهریور ۱۳۹۵

تصویب طرح جذب همکاران جامانده شرکتی و مربیان پیش دبستانی

تصویب کلیات طرح استخدامی حق‌التدریس‌ها؛

فریاد خوشحالی معلمان پشت دیوارهای مجلس

فریاد خوشحالی معلمان پشت دیوارهای مجلس به گزارش خبرداغ به نقل از ایلنا، کلیات طرح اصلاح تبصره ۱۰ واحد ۱۷ قانون استخدام معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در جلسه روز چهرشنبه مجلس مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با ۱۴۱ رای موافق، ۲۰ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۲۵ رای با کلیات این طرح موافقت کردند.
 
این طرح در مورد تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی است که در هفته های گذشته چندین بار مقابل مجلس تجمع کرده بودند.
 
بعد از تصویب کلیات این طرح معلمان حق‌التدریس که مقابل مجلس تجمع کرده بودند فریاد خوشحالی کشیدند و با سر دادن شعارهایی از نمایندگان مجلس تشکر کردند.
دیدگاه‌ها برای فریاد خوشحالی معلمان پشت دیوارهای مجلس (تصویب طرح جذب همکاران جامانده شرکتی و مربیان پیش دبستانی بسته هستند

خبر خوش برای همکاران جا مانده

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۳ام شهریور ۱۳۹۵

خبر خوش برای همکاران جا مانده

با تصویب مجلس

آموزش و پرورش مکلف به کارگیری مربیان پیش‌دبستانی و خرید خدمت شد

 
صحن علنی مجلس صحن مجلس

نمایندگان مجلس وزارت آموزش و پرورش را مکلف کردند مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی را به کارگیری کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان جزئیات طرح اصلاح تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را مورد بررسی قرار دادند.

وکلای ملت ماده واحده طرح مذکور را پس از بحث و بررسی با 172 رای موافق، 13 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس تصویب کردند.

بر اساس مصوبه مجلس، در ماده واحده این طرح مقرر شد تبصره 10 ماده 17 قانون مذکور مصوب 15 مهر 1388 و اصلاحات بعدی آن اصلاح شود.

طبق این اصلاحیه مجلس، وزارت آموزش و پرورش مکلف شد مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی را که از طریق شرکتهای عمومی یا خصوصی در آموزش و پرورش به کار گرفته شده‌اند و همچنین حق‌التدریسان غیرمستمر را که قبل از سال 1391 با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند به منظور تامین نیروهای حق‌التدریس با عناوین معلم (آموزگار یا دبیر) مربی پرورشی، مربی بهداشت و مشاور اداری با توجه به ارتباط رشته تحصیلی (منحصر به دوره متوسطه)‌ مقطع تحصیلی (حداقل کاردانی) جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آن وزارتخانه بدون الزام رعایت ماده 8 این قانون به کارگیرند. استفاده از سایر نیروها در این زمینه ممنوع است.

بهارستان نشینان در ادامه مصوبه خود مقرر کردند بار مالی ناشی از اجرای این قانون در حد سقف حق‌التدریس سالانه و از محل حق‌التدریس پرداختی به کارکنان رسمی و خروج بازنشستگان آموزش و پرورش تامین می‌گردد. بکارگیری این نیروها الزامی برای استخدام رسمی نیست و این قانون از تاریخ 31 شهریور 95 لازم‌الاجرا است.

وکلای ملت در ادامه این جلسه با الحاق یک بند به ماده واحده طرح مذکور موافقت کردند که بر اساس آن مقرر شد: نیروهای آموزش دهنده نهضت سوادآموزی که قبل از سال 1391 با نهضت سوادآموزی همکاری داشته‌اند مجموع تبصره 10 اصلاح ماده 18 قرار می‌گیرند.

دیدگاه‌ها برای خبر خوش برای همکاران جا مانده بسته هستند

فریادشادی حق التدریسیها وآموزشیاران نهضت

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۳ام شهریور ۱۳۹۵
خبرگزاری ایلنا: کلیات طرح اصلاح تبصره ۱۰ واحد ۱۷ قانون استخدام معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در جلسه روز چهرشنبه مجلس مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با ۱۴۱ رای موافق، ۲۰ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۲۵ رای با کلیات این طرح موافقت کردند.این طرح در مورد تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی است که در هفته های گذشته چندین بار مقابل مجلس تجمع کرده بودند.بعد از تصویب کلیات این طرح معلمان حق‌التدریس که مقابل مجلس تجمع کرده بودند فریاد خوشحالی کشیدند و با سر دادن شعارهایی از نمایندگان مجلس تشکر کردند.

دیدگاه‌ها برای فریادشادی حق التدریسیها وآموزشیاران نهضت بسته هستند

شروع یک شهریور داغ در دامان «کل بی‌بی»

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۳ام شهریور ۱۳۹۵
این آخر هفته شهرستان سرخس و جاذبه‌هایش یک مقصد گردشگری ایده‌آل برای شما خواهد بود

شروع یک شهریور داغ در دامان «کل بی‌بی»
نویسنده : سروش
تابستان به فصل آخر خود رسیده است و اندک‌اندک از تبی که بر پیشانی آسمان نشسته بود، کاسته می‌شود. این تتمه روزهای باقی مانده از تابستان جان می‌دهد برای آنکه قدری از مرزهای زندگی روزمره دور شویم و خستگی یک هفته سخت را در دامن طبیعت بتکانیم. پیشنهاد ما این است که این هفته مقصد سفرتان شهرستان سرخس باشد. این شهرستان به واسطه موقعیت جغرافیایی‌اش، طبیعتی زیبا و دست‌نخورده دارد. یکی از زیباترین بخش‌های آن، دریاچه بزنگان است.
چطور برویم؟
بومی های منطقه، دریاچه بزنگان را «کل بی‌بی» می نامند. فاصله این مقصد زیبای گردشگری تا مشهد 130کیلومتر است و در جنوب رشته‌کوه‌های هزارمسجد قرار دارد. وسعت این دریاچه حدود ۸۰ هکتار برآورد شده است، عمق آن شاید به اندازه گذشته زیاد نباشد اما محلی‌ها چندی پیش با پیوند زدن راه‌آب‌های کوچک در جهت احیای آن کوشیدند.این دریاچه عملا تنها آبگیر طبیعی است که در استان وجود دارد، اما گاهی حجم آبش بحرانی می‌شود چون منابع آن بارندگی های سالانه و چشمه های کوچک حاشیه و کف دریاچه است.
چی می‌بینیم؟
از نکات جالبی که درباره این دریاچه گفته می‌شود، شناسایی ۳۳ گونه فیتو پلانکتون جلبکی است. در معرفی این دریاچه بر وجود ماهی قزل‌آلا در آب آن تاکید شده اما بعضی محلی‌ها می‌گویند که احتمال مشاهده این نوع ماهی کم است. یکی از نکات قوت این دریاچه، طبیعت پیرامونی آن است که همه ساله در فصل‌های پاییز و زمستان و اوایل بهار به زیستگاه بسیار مناسبی جهت زمستان‌گذرانی پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی تبدیل می‌شود. از عمده ترین گونه های گیاهی منطقه نیز می‌توان به کاسنی، غلات، شب بو و چتریان اشاره کرد.نتایج پژوهش‌هایی که درباره این منطقه انجام شده حکایت از وجود بیش از سه هزار قطعه پرنده همچون چنگر، اردک سرسبز، خوتکا، انواع حواصیل، انواع کشیم، مرگوس، قره غاز و... در این منطقه دارد. خلاصه اگر فرمان خودرویتان را سمت این دریاچه چرخاندید، منتظر باشید تا طبیعت شما را غافلگیر کند.
چی ببریم؟
چون زمان سفرتان طولانی است، حتما اغذیه کافی همراه خود ببرید. زیرانداز و تجهیزات ایمنی را هم فراموش کنید.  توصیه اکید ما این است که از شنا کردن در این دریاچه اجتناب کنید. /  شماره : 19336 -     ۱۳۹۵ چهارشنبه ۳ شهريور / خراسان رضوي
دیدگاه‌ها برای شروع یک شهریور داغ در دامان «کل بی‌بی» بسته هستند

ورود صنایع مادر پتروشیمی در سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۳ام شهریور ۱۳۹۵
ورود صنایع مادر پتروشیمی در سرخس
به گزارش خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان دربخش دیگری از این نشست به حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان در استان اشاره کرد و گفت: در همین زمینه تاکنون حمایت های خوبی از پژوهشگران خراسانی که موفق به تولید داروی فاکتور هشت، ترانسفورماتورهای برقی ،شیرهای پالایشگاهی و کنترل آتش چاه های نفتی و ... شده اند صورت گرفته است.

وی درباره تلاش برای ورود صنایع مادر به استان نیز از مذاکرات ویژه ای در خصوص ایجاد صنایع بزرگ پتروشیمی در سرخس خبرداد و گفت:جزئیات این مذاکرات پس از نهایی شدن اطلاع رسانی می شود . / شماره : 19336 - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۳ شهريور/ خراسان رضوي

دیدگاه‌ها برای ورود صنایع مادر پتروشیمی در سرخس بسته هستند
Next Page »