اخبار ایران – تیر نیوز


سالروز شهادت مولای متقیان امام علی (ع) تسلیت باد

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۶ام تیر ۱۳۹۵
 

قرآن به

جز از وصف علي آيه ندارد
ايمان به جز ازعشق علي پايه ندارد
گفتم بروم سايه لطفش بنشينم
گفتا كه علي نور بود سايه ندارد .

سالروز شهادت مولای متقیان امام علی (ع) تسلیت باد

 

 

دیدگاه‌ها برای سالروز شهادت مولای متقیان امام علی (ع) تسلیت باد بسته هستند

١٥٠ رسانه خارجی در ایران فعالیت می‌کنند

Posted in دسته‌بندی نشده by user on the ۵ام تیر ۱۳۹۵

١٥٠ رسانه خارجی در ایران فعالیت می‌کنند

 

به گزارش افکارنیوز، محمد جعفر صافی افزود: همچنین حدود ۳۰۰ همکار رسانه ای متعلق به این رسانه ها از جمله «خبرنگار،  فیلمبردار، دستیار فیلمبردار، عکاس، عوامل خدماتی رسانه های خارجی و اعضای موسسات خدمات رسانی به خبرنگاران خارجی» در کشور حضور دارند که از این تعداد، ٢٠١ نفر دارای تابعیت ایرانی و ٩٨ نفر با تابعیت غیر ایرانی مجوز فعالیت خبری از این اداره کل دریافت کرده اند.

http://static1.afkarnews.ir/thumbnail/hZDSFsBmhLFu/rDxJk2yoXn9KV7c7C6kDwfZHxeXMj5IbYTfF6ee3FdvhaRqCI9JPJQzQFyEJlM2qXTYXaWKO8q0wfYWGdiJBEedZbU5YLDeV_IwYYTgU3nodvnl7OsEwqQ,,/150-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF.jpg

مدیر کل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌هایی که در ایران دفتر ندارند، بنابر تقاضا، مجوز فعالیت زمان دار دریافت می‌کنند، در گفتگو با خبر رادیو تصریح کرد: مجموع کشورهایی که در جمهوری اسلامی ایران نمایندگی رسانه ای دارند ۲۹کشور است که از این تعداد، ۱۱ کشور جزء کشورهای اسلامی و ٩ کشور نیز ار اروپا هستند.

وی در همین زمینه با بیان اینکه کشور عراق با داشتن ۱۸رسانه، بیشترین نمایندگی رسانه ای را در جمهوری اسلامی ایران دارد، افزود: از ٢٩ کشوری که در ایران دارای نمایندگی هستند، ۲۰ کشور دارای تبعه خارجی هستند که اکثرشان، ملیت آسیایی دارند و در میان کشورهای اروپایی حاضر در ایران نیز ٥ خبرنگار با تابعیت اروپایی در کشورمان حضور دارد.

شایان ذکر است از میان ١٤٩ رسانه مذکور، ٧٧ رسانه در حوزه رادیو و تلویزیون های بین المللی و منطقه ای، ٣٤ خبرگزاری بین المللی و منطقه ای، ٢٧ نشریه بین المللی و منطقه ای، ١١ موسسه عکس بین المللی هستند و از میان ٧٧ رسانه رادیو و تلویزیونی، ٤٠ رسانه از کشورهای اسلامی هستند که شبکه های «المنار، المیادین، آسیا لبنان، الاتجاه، الفرات، بلادی، العهد، هلال، قدس، اولوسال ترکیه و...» از این گروه هستند.

دیدگاه‌ها برای ١٥٠ رسانه خارجی در ایران فعالیت می‌کنند بسته هستند

بازیگر معروف سینمای ایران فلج شد

Posted in دسته‌بندی نشده by user on the ۵ام تیر ۱۳۹۵

بازیگر معروف سینمای ایران فلج شد

 

پزشکان آلمانی به دلیل یک اشتباه، باعث فلج شدن «شهاب عسگری» دوبلور و بازیگر پیشکسوت کشورمان شده اند.

http://payeshonline.com/files/gallery/large/176956.jpg

به گزارش صبا، شهاب عسگری بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون که آخرین بازی او به سریال ستایش برمی‌گردد، در خصوص بیماری و جراحی‌اش، گفت: حدود ۲ سالی در آلمان به سر می‌بردم و تازه به ایران برگشتم. رگ گردن من دچار مشکل شد و پزشکان کشور آلمان تشخیص گذاشتن فنری کنار رگ را دادند.

بازیگر فیلم سینمایی «دست‌های آلوده» تصریح کرد: به خاطر اشتباه یک پزشک آلمانی ستون فقراتم عفونت کرد و کیستی در اولین مهره ستون فقرات جمع شد. با رخ دادن این اتفاق حدود ۴۵ درصد از سمت راست و چپ بدنم فلج شد.

 وی ادامه داد: برای دیدن دوستان و اعضای فامیل خود به ایران بازگشتم و طی روزهای آینده باید برای ادامه درمان به کشور آلمان برگردم.

او در خصوص علت فلجی خود افزود: در حال حاضر با واکر راه می‌روم و فلجی من ربطی به سکته مغزی و قلبی ندارد و علت آن به اشتباه پزشکان آلمان در گذاشتن فنر برمی‌گردد. البته امیدوارم با درمان و فیزیوتراپی از درصد فلجی من کم شود.

شهاب عسگری در سال ۱۳۲۴ در تهران متولد شد. او بازی در تئاتر را از سال ۱۳۵۹ در تئاتر نصر تجربه کرد.همچنین بازی در سینما را از سال ۱۳۵۷ با فیلمی به نام کوسه جنوب کاری از ساموئل خاچیکیان آغاز کرد.او در فیلم‌های ‌سینمایی چون: آقای رئیس‌جمهور، دست‌های آلوده، جنجال بزرگ، تکیه بر باد ،سریال کوچه اقاقیا و بسیاری دیگر به ایفای نقش پرداخته است.

دیدگاه‌ها برای بازیگر معروف سینمای ایران فلج شد بسته هستند

آموزش و پرورش خوزستان اطلاعیه ثبت نام استخدامی این سازمان را تکذیب کرد

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۵ام تیر ۱۳۹۵

آموزش و پرورش خوزستان اطلاعیه ثبت نام استخدامی این سازمان را تکذیب کرد

اهواز - ایرنا - روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان با انتشار اطلاعیه ای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش وپرورش درفضای مجازی را تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان ، به تازگی اخبار و اطلاعیه هایی مبنی بر نحوه ی ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خوزستان و معرفی شماره حساب و لینک ثبت نام و مدارک مورد نیاز، در فضای مجازی منتشر شده است، که صحت ندارد.
این روابط عمومی اعلام کرد هرگونه اطلاعات و اخبار که خارج از سایت آموزش و پرورش اعلام شده است درجهت سوء استفاده افراد متفرقه می باشد.
بر پایه این گزارش از متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش خواسته شده برای ثبت نام منحصرا باید اخبار مربوطه را از طریق سایت آموزش و پرورش پیگیری نمایند.
روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد در خصوص استخدام در آموزش و پرورش هیچ گونه دستورالعمل و آیین نامه ای ابلاغ نشده است.
در ادامه تصریح شده است متقاضیان ثبت نام از پرداخت هرگونه وجه و ثبت اطلاعات شخصی در سایت های غیر مرتبط خودداری نمایند.

دیدگاه‌ها برای آموزش و پرورش خوزستان اطلاعیه ثبت نام استخدامی این سازمان را تکذیب کرد بسته هستند

مجوزی برای استخدام سربازمعلمان و روحانیون نگرفته ایم

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۵ام تیر ۱۳۹۵

 

مجوزی برای استخدام سربازمعلمان و روحانیون نگرفته ایم

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر مجوزی برای استخدام سربازمعلمان و روحانیون وجود ندارد.

خبرگزاری پانا+

 

 

سید حسن حسینی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است تعداد سرباز معلم ها  تغییر کند؟، اظهار کرد: سهمیه 4 هزار نفر برای سال 95، تغییری ندارد و در حال حاضر مجوزی برای استخدام سرباز معلمان و روحانیون وجود ندارد. در این خصوص قسمتی از بدهی های سال گذشته تامین و برای سایر آن در حال پیگیری هستیم.

 

وی ادامه داد: امیدواریم در سال جدید در خصوص تامین تعداد سرباز معلم ها دچار مشکل نشویم.
 
طرح آموزش نظامی 4 هزار معلم از دو هفته دیگر آغاز می شود.
 
دیدگاه‌ها برای مجوزی برای استخدام سربازمعلمان و روحانیون نگرفته ایم بسته هستند

اعتراض مجری صداوسیما به خبر ۲۰:۳۰

Posted in دسته‌بندی نشده by user on the ۴ام تیر ۱۳۹۵

اعتراض مجری صداوسیما به خبر20:30

 

مجری برنامه «صدبرگ» تلویزیون در آخرین پست اینستاگرامی خود، از بخش خبری۲۰:۳۰ و نوع تنظیم خبر جان باختن ۱۹ سرباز در سانحه تصادف اتوبوس به تندی انتقاد کرد.

http://payeshonline.com/files/gallery/large/176087.jpg


«زهره سادات هاشمی» با انتقاد از بی تفاوتی رسانه ملی نوشت:
«جاده،اتوبوس،راننده،خواب آلودگی
سقوط، مرگ، اندوه
سکوووووت!!!!! تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی تو کشورما از تعداد تلفات در بعضی جنگها هم بیشتره، این خبرها شاید خیلی عادی شده برای بعضی‌ها...اما درعجبم ازرسانه ملی بخصوص بخش خبری ٢٠:٣٠ که خبر جان باختن ١٩ نفر را اعلام کرد. بدون ذکر این نکته که همه مسافران به مقصد نرسیده و مجروح، «سرباز وطن » بودند!!!! رسانه ملی خانه دوم من است،اما گاهی دل آدم رو به درد میاره.
به خانواده های داغدار تسلیت میگم،خدا به شما صبر بده. دراین روزگار، مدیر متعهد و پاسخگویم آرزوست.»

دیدگاه‌ها برای اعتراض مجری صداوسیما به خبر ۲۰:۳۰ بسته هستند

انتقاد امام جمعه سرخس از حقوق‌های نجومی

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   حجت الاسلام ارژنگ با انتقاد از حقوق‌های نجومی برخی مسئولان گفت: اگر منشور امام علی علیه‌السلام نصب العین یک مسئول باشد هیچ‌وقت از بیت‌المال چپاول نمی‌کند. حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی و با اشاره به لیالی قدر گفت: به تعبیر امام صادق علیه‌السلام شب قدر قلب رمضان است و تقدیر یک سال در این شب رقم می‌خورد. امام‌جمعه سرخس به فضیلت‌های شب قدر اشاره کرد و افزود: بیش از ۸۰ سال از عمر انسان در شب قدر رقم می‌خورد و تا دمیدن صبح در این شب شیطان حق خروج ندارد و نمی‌تواند بر انسان چیره شود. خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه با تسلیت شهادت مولی‌الموحدین علی علیه‌السلام و فرزند ایشان شهید بهشتی اظهار داشت: امام علی علیه‌السلام هم زاهدانه زندگی کرد و هم در بطن اجتماع بود. ارژنگ ادامه داد: امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام هم خصوصیات یک فیلسوف را داشتند و هم فردی انقلابی بودند. وی تصریح کرد: به تعبیر امام علی علیه‌السلام انسان خردمند برای محل موقت اساس تهیه نمی‌کند و این ویژگی باید برای همه مردم و کارگزاران درس باشد. امام‌جمعه سرخس بیان داشت: امام علی علیه‌السلام نسبت به مسئولان و کارگزاران دولتش قاطع بود و وقتی تخلفی صورت می‌گرفت با قاطعیت با آن برخورد می‌کرد. ارژنگ نسبت به حرمت‌شکنی‌ها در ماه مبارک رمضان هشدار داد و تصریح کرد: وظیفه مسئولان است که در ماه مبارک رمضان با کسانی که حرمت‌شکنی می‌کنند با قاطعیت برخورد کنند. خطیب نماز جمعه سرخس با تأکید بر اینکه علی علیه‌السلام در اجرای قانون الهی قاطع بود، عنوان کرد: برخی از مسئولان به خاطر اینکه طرف از اقوامشان است برای آن‌ها از بیت‌المال خرج می‌کنند درحالی‌که امام علی علیه‌السلام به چنین شخصیت‌هایی نهیب می‌زدند. وی اظهار داشت: مسئولی که آخرت خودش را برای دنیا تباه می‌کند و بیت‌المال را به‌حساب رابطه خرج می‌کند، ارزش او در نگاه علی علیه‌السلام از یک‌بند کفش و یک شتر بارکش کمتر است. امام‌جمعه سرخس با انتقاد از حقوق‌های نجومی برخی مسئولان اذعان کرد: اگر منشور امام علی علیه‌السلام نصب العین یک مسئول باشد هیچ‌وقت از بیت‌المال چپاول نمی‌کند. ارژنگ بابیان اینکه امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام در حکومتشان از تملق و چاپلوسی پرهیز می‌کردند، گفت: شایسته نیست که یک انسان مؤمن وقتی مسئولی از ماشین پیاده می‌شود و یا در مجلسی او را می‌بیند، چاپلوسی او را بکند و برای او کمر خم کند. خطیب نماز جمعه سرخس کمک و دادرسی به مظلومان را یک از ویژگی‌های امام علی علیه‌السلام عنوان کرد و افزود: در بحث توزیع بیت‌المال امام علی علیه‌السلام انعطاف‌پذیر نبودند و هیچ‌گاه با ظلم نصرت نکردند. امام‌جمعه سرخس در پایان با تأکید بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس تصریح کرد: حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس نشان می‌دهد که ملت ایران اسلامی هم فریادرس مظلومان است و هم برائت خودش را از ظالمان ابراز می‌کند.

 

احسان بابايي

دیدگاه‌ها برای انتقاد امام جمعه سرخس از حقوق‌های نجومی بسته هستند

برگزاري مسابقات واليبال جام رمضان بانوان سرخس

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۴ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   مسابقات واليبال جام رمضان بانوان با رقابت تيم هاي مختلف از سوي بانوان سرخس برگزار شد. در اين دوره از مسابقات تيم تيم آزاد جوانان مقام اول، تيم شهرک نفت مقام دوم و تيم گاز الف مقام سوم را کسب کردند. اين مسابقات در سالن بانوان پارک ترافيک سرخس برگزار شد. دبير برگزاري مسابقات خانم زهره شعبان زاده بود که مسابقات با حمايت اداره ورزش و جوانان سرخس برگزارشد.

 

مهدي ريحاني

دیدگاه‌ها برای برگزاري مسابقات واليبال جام رمضان بانوان سرخس بسته هستند

نمایندگی مجمع خیرین سلامت کشور در سرخس شروع به کارکرد.

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۳ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-  به همت شورای اسلامی شهر سرخس، نمایندگی مجمع خیرین سلامت کشور در سرخس رسما ثبت و شروع به کارکرد.
دکتر احتشام فر ،نماینده مجمع خیرین استان اعلام کرد انشالله با شروع به کار این مجمع در شهرستان شاهد جذب اعتبارات و کمکهای شهرستانی،استانی و ملی، حتی فرا ملی خواهیم بود.
این مجمع که با هدف کمک به حوزه سلامت و درمان تشکیل شده در شهرستانهای متعدد فعالیت داشته و اکنون فعالیت خود را در سرخس اغازنمود ،که امید است این امر در اینده نزدیک، بخش اعظم مشکلات درمانی همشهریان را رفع کند

حمید رضا داوری، رییس شورای اسلامی شهر سرخس

دیدگاه‌ها برای نمایندگی مجمع خیرین سلامت کشور در سرخس شروع به کارکرد. بسته هستند

پيشگيري از وقوع جرم يكي از اصول اساسي دستگاه قضايي كشور است

Posted in دسته‌بندی نشده by sarika on the ۳ام تیر ۱۳۹۵
خبرگزاري ساريكا-   رئيس كل دادگستري خراسان رضوي گفت: پيشگيري از وقوع جرم يكي از اصول اساسي دستگاه قضايي كشور است
رئيس كل دادگستري خراسان رضوي از رسيدگي به 1 ميليون و 500 هزار پرونده در سال 94 در استان خراسان رضوي خبر داد.
 حجت الاسلام علي مظفري رئيس كل دادگستري خراسان رضوي با بيان اينكه عدالت اجتماعي و توزيع عادلانه امكانات و منابع از اهداف اصلي نظام جمهوري اسلامي ايران است گفت: در نظام اسلامي و ديني كشور توجه به مناطق محروم و دور دست همانند ساير نقاط است زيرا حقوق همه مردم بطور يكسان در قانون اساسي كشور ديده شده است.
مظفري در ادامه افزود: قوه قضائيه آنچه را كه در توان دارد و مي تواند در سطح كشور و شهرستانها انجام مي دهد و خدمت رساني بيشتر براي مردم يكي از سياست هاي اصلي قوه قضائيه مي باشد.
وي گفت: در سال جاري 12 پروژه در نقاط مختلف استان در حال بهره برداري و اجرا مي باشد و نگاه دستگاه قضايي استان به شهرستانها و مناطق محروم مي باشد و از اين تعداد فقط يك پروژه در مركز استان قرار دارد.
مظفري با اشاره به منابع انساني بعنوان ركن اصلي دستگاه قضا گفت: اختصاص كادر اداري بعنوان اصلي ترين كار اين دستگاه ، شهرستانها و بخش ها در الويت قرار دارند و در دستگاه قضايي استان اختصاص كادر اداري از دورترين و محروم ترين نقطه استان شروع مي شود.
رئيس كل دادگستري با بيان اينكه در سال جاري تعداد 156 نفر قاضي در استان جذب شده است اظهار داشت: قضات اين دستگاه مي بايست با فراغت بال و حوصله باز به پرونده ها رسيدگي كنند و فشار كار و تراكم پرونده ها نبايد در اين دستگاه قرار گيرد.
مظفري پيشگيري از وقوع جرم را يكي از اصول اساسي اين دستگاه برشمرد و گفت: چند سالي است كه معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم در اين دستگاه تشكيل شده است و خدمات زيادي هم در اين بخش انجام گرفته است و 50 درصدي ورودي پرونده ها را از اين طريق مهار كرده است.
رئيس شوراي قضايي اذعان داشت: يكي از مشكلاتي كه در جامعه مي باشد عدم انجام وظيفه از جانب دستگاه هاي ديگر است و وظيفه اصلي دستگاه قضا رسيدگي مي باشد و كار پيشگيري از وقوع جرم از وظايف اصلي دستگاه هاي ديگر است.
مظفري با انتقاد از برخي دستگاه ها و ادارات گفت: اگر مسئولان دستگاه هاي فرهنگي به وظيفه اصلي خود مي پرداختند و مردم از نظر فرهنگي و اجتماعي آنچه را كه مي بايست فرا مي گرفتند انجام مي شد شاهد كاهش خيل عظيم پرونده ها در اين دستگاه  بوديم.
وي افزود: ناهنجاري هاي فرهنگي و اجتماعي باعث بوجود آمدن مشكلات زيادي در جامعه شده است و مي طلبد دستگاه هاي فرهنگي با عزم جدي تري فعاليت كنند.
رئيس كل دادگستري اظهار داشت: دستگاه قضا در استقلال قرار دارد و هيچ كسي نمي تواند بر دستگاه قضا نظري تحميل كند و دستگاه قضا از هيچ مقامي غير از قانون و شرع دستور نمي گيرد و هيچ يك از ساير قوا حق دخالت در امور اين دستگاه را نيز ندارند.
مظفري در پايان با اشاره به اينكه در سال 94 به 1 ميليون و 500 هزار پرونده در استان خراسان رضوي رسيدگي شده است خاطرنشان كرد: دستگاه قضا بصورت شبانه روزي در كنار نيروهاي امنيتي و نظامي تلاش شبانه روزي دارند تا مردم در امنيت و آرامش قرار داشته باشند.
شايان ذكر است با حضور رئيس كل دادگستري خراسان رضوي ساختمان جديد اين دستگاه  در سرخس با اعتباري بالغ بر 52 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.

مهدي ريحاني

دیدگاه‌ها برای پيشگيري از وقوع جرم يكي از اصول اساسي دستگاه قضايي كشور است بسته هستند
Next Page »