اخبار ایران – تیر نیوز


یک تهیه‌کننده رادیو درگذشت

Posted in دسته‌بندی نشده by user on the ۶ام مرداد ۱۳۹۵

یک تهیه‌کننده رادیو درگذشت

 

مرحوم میری در طول حدود ۲۰ سال فعالیت خود به تهیه برنامه‌های مختلف رادیویی پرداخته بود.


خدابخش، مدیر روابط عمومی معاونت صدا خبر درگذشت این تهیه‌کننده رادیو را تایید کرد.

مرحوم سید محمدرضا میری که در دوران هشت سال دفاع مقدس حضوری فعال در جبهه‌ها داشته است، پس از تحمل یک دوره بیماری به رحمت ایزدی پیوست. او برادر دو شهید بود و طی فعالیت خود در شبکه رادیویی قرآن به پوشش برنامه‌های مختلف زنده و تولیدی از جمله «ضحی»، «خورشید طوس»، «حریم طه»، «کتابت نور»، «تفسیر جوان»، «بهره‌مندی از کلام بزرگان» پرداخت و همچنین در زمینه ساخت برنامه‌های چون نمایشگاه‌های قرآنی و مسابقات قرآن کریم، فعال بود.

بنابر این گزارش، مراسم تشییع مرحوم میری صبح هفتم مرداد ماه - روز پنجشنبه - ساعت ۸:۳۰ برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها برای یک تهیه‌کننده رادیو درگذشت بسته هستند

اندحکایت معوقات

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۶ام مرداد ۱۳۹۵
نوشت افزارمهر:

🔹🔷🔹کافه خبر🔹🔷🔹

 

💢چرا حق‌الزحمه فرهنگیان پرداخت نمی‌شود؟

«۲ هزار میلیارد» از پول معلمان در جیب آموزش و پرورش+لیست معوقات

 

آموزش و پرورش حدود دو هزار میلیارد تومان بابت معوقات فرهنگیان به معلمان بدهکار است.

 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مدت‌هاست که موضوع معیشتی معلمان و عدم پرداخت به موقع معوقات آنها باعث شده است تا این قشر تأثیرگذار در کشور دچار مشکلاتی شوند.

 

به گفته برخی کارشناسان، منزلت معلمان با مشکلات عدم به موقع پرداخت معوقات آنها در سراشیبی کاهش قرار گرفته و جایگاه و ارزش معلم با تحت الشعاع قرار گرفتن این موضوعات در جامعه متزلزل شده است.

اعتراض معلمان به موضوع حقوق و دستمزد و عدم پرداخت معوقات باعث شده است تا فرهنگیان لب به اعتراض بگشایند و در پاره‌ای از زمان‌ها با تجمعات مختلف این اعتراضات را نشان دهند.

اما به راستی مگر معوقات فرهنگیان در ماه برای هر معلم چقدر می‌شود که این حق الزحمه پرداخت نمی‌شود و ماه‌ها و یا سال‌ها معوق می‌ماند.

هنگامی که یک معلم به عنوان اضافه کار سر کلاس حاضر می‌شود و یا اینکه پس از 30 سال تلاش و زحمت در مدارس بازنشسته می‌شود، توقع این است که این مطالبات به موقع پرداخت شود نه اینکه مدت زمان بسیاری از آن بگذرد تا معلم با کراهت به دنبال دریافت حق قانونی و طبیعی خود باشد.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص معوقات فرهنگیان گفت: «برای پرداخت معوقات فرهنگیان از سازمان مدیریت برای آخر شهریور امسال قول گرفتم، اما چون تصمیم نهایی با بنده نیست، قول قطعی برای پرداخت این معوقات را نمی‌دهم».

فانی اضافه کرد: «معوقات مربوط به سال 1393، 150 میلیارد تومان و معوقات سال 1394، 1500 میلیارد تومان است؛ همچنین معوقات حق‌التدریس‌ها نیز تا پایان شهریور ماه پرداخت می‌شود».

سرجمع بدهی آموزش و پرورش با احتساب پاداش پایان خدمت فرهنگیان در بهترین شرایط ۲ هزار میلیارد تومان می‌شود که البته به نظر می‌رسد این عدد خیلی بیشتر از این حرفهاست.

 

✔️لیست برخی از معوقات فرهنگیان به شرح ذیل است.

 

«پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی مربوط به سال 94»

«معوقات سال 93 پاداش پایان خدمت و دیگر موارد»

«معوقات 10 سال اخیر اعم پاداش ازدواج و فوت فرهنگیان»

«هزینه حق لباس نیروهای خدماتی»

«حق التدریس معلمان»

«حق مرخصی ذخیره شده فرهنگیان»

«حق الزحمه امتحانات نهایی و پایانی»

«حق الزحمه هنرآموزان مربوط به طرح‌های تابستانی دانش‌آموزان»

 

به گزارش فارس، این لیست از معوقات فرهنگیان تنها گوشه‌ای از طلب معلمان از آموزش و پرورش است و موارد دیگری هم در این لیست جایش خالی است که تنها به ذکر این موارد اکتفا شد.

اما یک مقایسه سر انگشتی نشان می‌دهد مبالغ اندک معوقات در سال‌های گذشته، امروز دیگر ارزشی برای معلمان ندارد و تمام ارج و قرب این موضوع از بین می‌رود.

مسئولان آموزش و پرورش در تمام ادوار زحمات زیادی را برای این دستگاه بزرگ و مظلوم کشیده و می‌کشند، اما حفظ کرامت، منزلت و ارزش فرهنگیان باید در وهله نخست فعالیت‌های دستگاه تعلیم و تربیت قرار گیرد.

ــــــــــــــــــــــــــــــ

دیدگاه‌ها برای اندحکایت معوقات بسته هستند

سردیس عباس کیارستمی ساخته شد

Posted in دسته‌بندی نشده by user on the ۴ام مرداد ۱۳۹۵

سردیس عباس کیارستمی ساخته شد

 

رضا حسن‌زاده درباره ساخت سردیس زنده‌یاد عباس کیارستمی گفت: قرار بود در نمایشگاه‌ بین‌المللی سنگ که از ۲۸ تا ۳۱ تیرماه آغاز شده و بنا بوده در کنار نمایشگاه؛ مسابقه حجاری با قلم و چکش و یک ورکشاپ نیز برگزار شود؛ این مجسمه به نمایش درآید که درنهایت تعداد نفرات برای شرکت در این مسابقه به حدنصاب نرسید.

 http://www.mizanonline.ir/files/fa/news/1395/5/4/683401_662.jpg
 
وی افزود: ستاد برگزاری نمایشگاه تصمیم گرفت در کنار برگزاری نمایشگاه؛ پرتره زنده‌یاد کیارستمی به صورت نیم‌تنه ساخته شود و از من خواسته شد این کار را انجام دهم و پس از تکمیل به خانه سینما هدیه کنم.
دیدگاه‌ها برای سردیس عباس کیارستمی ساخته شد بسته هستند

فانی از پرداخت معوقات حق التدریس‌ها تا پایان شهریور ماه خبر داد

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۴ام مرداد ۱۳۹۵

فانی از پرداخت معوقات حق التدریس‌ها تا پایان شهریور ماه خبر داد

......

.......

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره پرداخت معوقات فرهنگیان اظهار داشت: طی ارسال چند نامه به سازمان مدیریت از آن سازمان درخواست تخصیص اعتبار برای پرداخت معوقات فرهنگیان را داشتیم تا بتوانیم از شرمندگی همکاران در بیاییم.

وی درباره زمان پرداخت معوقات فرهنگیان ادامه داد: از سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای این مهم اواخر شهریور ماه وعده گرفتم، اما چون تصمیم نهایی با بنده نیست، قول قطعی برای پرداخت این معوقات را نمی‌دهم. 150 میلیارد تومان معوقات سال 93 و 1500 میلیارد تومان معوقات سال 94 است.


فانی در پایان از پرداخت معوقات حق التدریس‌ها تا پایان شهریور ماه خبر داد
دیدگاه‌ها برای فانی از پرداخت معوقات حق التدریس‌ها تا پایان شهریور ماه خبر داد بسته هستند

وضعیت معلمان حق‌التدریسی استان بوشهر در حال پیگیری است

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۴ام مرداد ۱۳۹۵

وضعیت معلمان حق‌التدریسی استان بوشهر در حال پیگیری است

به گزارش هشدار نیوز، سید کمال الدین شهریاری صبح دوشنبه در جمع معلمان حق التدریس تنگستان با بیان اینکه برای حل این مشکل از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم ورزید، اظهار داشت: در جلسه‌ای که ماه قبل با معلمان حق‌التدریس استان بوشهر برگزار کردیم نامه این قشر زحمت‌کش در مرکز پیگیری کردیم.

وی افزود: با توجه به اینکه این مشکل در سراسر کشور است از طریق دیگر نمایندگان پیگیر این موضوع هستیم و خوشبختانه نظر اکثر آنها نیز مثبت است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما اگر یک جامعه انقلابی می خواهیم باید توجه به تعلیم، فرهنگ، آموزش و جایگاه معلم در جامعه از مهمترین مسائل این جامعه انقلابی باشد.

معلمان حق التدریس تنگستان نیز در این نشست انتظارات خود را بیان کردند؛ به گفته معلمان تنگستانی، در حال حاضر نزدیک به ۱۶ هزار معلم حق التدریس با کمترین حقوق ممکن در مدارس سطح کشور مشغول به خدمت هستند که انتظار می‌رود تکلیف معلمان حق التدریسی که ۱۰ تا ۱۲ سال خدمت دارند مشخص شود.

دیدگاه‌ها برای وضعیت معلمان حق‌التدریسی استان بوشهر در حال پیگیری است بسته هستند

آغاز جذب هنرآموز در آموزش و پرورش/تمام پذیرفته‌‌شدگان دوره آموزشی می‌بینند

Posted in دسته‌بندی نشده by moalemanesherkatie88 on the ۴ام مرداد ۱۳۹۵

آغاز جذب هنرآموز در آموزش و پرورش/تمام پذیرفته‌‌شدگان دوره آموزشی می‌بینند

مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش از جذب هنرآموز در هنرستان‌ها از طریق آزمون استخدامی هماهنگ خبر داد.

محمد فاضل مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص جذب نیروی انسانی هنرآموز که از طریق آزمون استخدامی هماهنگ اعلام شده گفت: با توجه به نیازی که آموزش و پرورش در جذب دارد تصمیم بر این بود که پذیرش نیروی انسانی با برگزاری آزمون استخدامی این وزارتخانه انجام شود اما به دلیل آن که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هنوز مجوز برای این فرایند را صادر نکرده لذا بخشی از نیاز به نیروی انسانی در هنرستان‌های سیستان و بلوچستان از طریق برگزاری آزمون استخدامی هماهنگ انجام می‌شود. 
 
وی با اشاره به اینکه پذیرش نیرو در آموزش و پرورش قطعا از طریق مراحل قانونی انجام می‌‌شود، اظهار کرد: تأمین نیرو از 2 طریق آزمون استخدامی، دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی انجام شده و هرگز این مسیر حتی در شرایط اضطرار تغییر نمی‌کند. 
 
مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش بیان کرد: اکنون متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی پیش رو در صورت قبولی در فرایند آزمون باید وارد مرحله آموزشی شوند. 
 
فاضل ادامه داد: همانطور که سال گذشته نیز پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی یک سال دوره آموزشی برای ورود به حرفه معلمی گذراندند افراد پذیرفته شده در آزمون استخدامی امسال هم باید این روند را سپری کنند. 
 

وی یادآور شد: اعلام نیاز برای جذب نیرو در این آزمون استخدامی هیچ گونه منافاتی با اظهارات آموزش و پرورش مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی نداشته و براساس نیاز سیستان و بلوچستان به جذب نیرو این اقدام اجرا می‌شود.

دیدگاه‌ها برای آغاز جذب هنرآموز در آموزش و پرورش/تمام پذیرفته‌‌شدگان دوره آموزشی می‌بینند بسته هستند

اندرحکایت هدایت تحصیلی اجباری دانش آموزان

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۴ام مرداد ۱۳۹۵
نوشت افزار مهر:

شاهکار جدید آموزش وپرورش در وارد کردن ضربه وشوک اینبار به دانش آموزان پایه نهم با هدایت تحصیلی اجباری :    

      

آموزش وپرورش با اجرای طرح جدید هدایت تحصیلی مثل همیشه بدون برنامه ریزی دقیق وحساب شده وطرحی دقیقه نودی دانش آموزان پایه نهم را که درصدد انتخاب رشته هستند بدون در نظر گرفتن علاقه واستعداد عملا به اجبار به رشته های غیر دلخواه وهنرستانها سوق میدهد

 این اقدام عجیب وغریب با اعتراضات گسترده ای در سطح شهرهای مختلف همراه بوده اما گویی گوش شنوایی در بین مسئولان وجود ندارد وخانواده های زیادی را به درد سر انداخته است ودانش آموزان بسیار با استعدا د با معدل بسیار بالا ونمرات علوم وریاضی 20از رفتن به رشته هایی نظری محروم شده اندوفقط مدارس فنی حرفه ای یا هنرستان یا اجاز ه ورود به رشته ی ادبیات را دارند

پاسخ شنید نی برخی مدیران ومسئولان :

( برای انتخاب رشته نه علاقه اهمیت دارد ونه معدل وبیشتر بر اساس نیاز سنجی بازار کار در جامعه این طرح ارائه گریده) در این طرح 35 درصد معدل 5درصد علاقه دانش آموزان وبقیه نظر مشاوران در مدارس وآزمونهای تستی مشاورهای که مشاوران از دانش آموز به عمل آورده نقش تعیین کننده داشته حال جای سوال است مشاورانی که خود اظهار میکنند آگاهی چندانی از این طرح نداشته اند وشاید درطول سال چندین ارتباط کوتاه وگذرا با دانش آموز دارند چگونه میتوانند تعیین کننده سرنوشت این نوجوانان باشند این نگاه خطرناک وچنین تفکر غیر مسئولانه ای در هدایت تحصیلی اجباری دانش آموزان پایه نهم که در طول سال تحصیلی با انواع واقسام استرسهای امتحانات نهایی، آزمون تیزهوشان،آزمونهای ورودی مدارس غیر انتفاعی، نمونه دولتی ،هیئت امنایی و..........وچالشهای دیگر روبرو بوده اند این شوک جدید پای بسیار ی از دانش آموزان وخانواده های آنها را به بیمارستانها کشانده است

در این بین بسیاری از دانش آموزانی که با معدل 20 ویا 19به بالا اجازه ورود به رشته های نظری را پیدا نکرده اند وباید یا به فنی حرفه ای ویا هنرستان ویا رشته ادبیات بروند تهدید به ترک تحصیل کرده اندوخانواده هایی که از فرط نگرانی حسابی سر در گم شده اند مادری که فرزندش با معدل 19/86مجبور به رفتن به فنی حرفه ای شده اعلام کرده در صورت عدم رسیدگی خودش را جلوی آموزش وپرورش به آتش خواهد کشید آیا این صحیح است که دانش آموز بالجبار در رشته ای ادامه تحصیل بدهدویا به مدارس فنی حرفه ای برود که هیچ سنخیتی با افکار ،اهداف وآرمانهایش ندارد امیدواریم مسئولان مثل همیشه روی اشتباه خود پافشاری نکنندووموضوع را واقع بینانه بررسی نمایند لطفا جهت جلوگیری از تضییع حق فرزندانمان اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانیم.

دیدگاه‌ها برای اندرحکایت هدایت تحصیلی اجباری دانش آموزان بسته هستند

پاداش ۵/۵میلیاردی هیئت‌مدیره شستا را ببینید!

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۲ام مرداد ۱۳۹۵
 

 
 
۱۳۹۵/۵/۲ ۱۱:۱۸ |
کد خبر: ۵۲۷۳۹۱
 

 

 
 

۱۲ شرکت داروسازی وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در سه سال دولت یازدهم نزدیک به ۵٫۵ میلیارد تومان پاداش میان هیئت مدیره خود توزیع کردند.

 

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، بر اساس گزارش‌های رسمی،‌ 12 شرکت داروسازی زیرمجموعه شستا شامل دارو پخش، داروسازی اکسیر، داروسازی فارابی، دارو سازی زهراوی، داروسازی ابوریحان، لابراتوارهای رازک، داروسازی کاسپین تأمین، پارس دارو، داروسازی داملران رازک، تولید مواد اولیه دارو پخش،  شیمی دارویی دارو پخش و  شیرین دارو برای سال مالی 1392 بیش از 1٫7 میلیارد تومان، برای سال مالی 1393 بالغ بر 2 میلیارد تومان و برای سال مالی 1394 بیش از 1.6 میلیارد تومان پاداش میان هیئت مدیره خود توزیع کردند.

 

علت کاهش مجموع پاداش هیئت مدیره این شرکت‌ها در سال 1394 اعلام نشدن رقم پاداش هیئت مدیره دو شرکت داروسازی داملران رازک و داروپخش است و یقینا با اضافه شدن پاداش این دو، مجموع پاداش هیئت مدیره 12 شرکت مذکور برای سال 1394 از 2 میلیارد تومان فراتر خواهد رفت.

 

حق جلسه اعضای هیئت مدیره این شرکت‌ها بین 860 هزار تومان تا یک میلیون و 150 هزار تومان اعلام شده است.

 

 

دیدگاه‌ها برای پاداش ۵/۵میلیاردی هیئت‌مدیره شستا را ببینید! بسته هستند

مهران مدیری بعد از ده سال در گفتگوی زنده تلویزیونی

Posted in دسته‌بندی نشده by user on the ۱ام مرداد ۱۳۹۵

مهران مدیری بعد از ده سال در گفتگوی زنده تلویزیونی

 

مهران مدیری امشب پس از ده سال برای نخستین بار در یک گفتگوی زنده تخصصی در تلویزیون شرکت می‌کند و میهمان هفت خواهد شد.

http://static2.afkarnews.ir/thumbnail/LtpXLgCEuyxM/rDxJk2yoXn9KV7c7C6kDwb8gXQLzm0KVkbz182Z_RjPhaRqCI9JPJbm3dleJbeMqXTYXaWKO8q0wfYWGdiJBEedZbU5YLDeVy5MTpXhwBwpVmKk5Dstp3Q,,/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C.jpg

وی با بهروز افخمی در خصوص کارگردانی و نویسندگی در سینمای کمدی گفتگو خواهد کرد.
پخش نخستین گزارش از پشت صحنه تولید «آباجان» فیلم جدید هاتف علیمردانی از دیگر بخش های برنامه هفت امشب است.
گفتنی است، برنامه سینمایی «هفت» با اجرا و تهیه کنندگی بهروز افخمی هرهفته جمعه شب ها روی آنتن شبکه سه سیما می رود.
دیدگاه‌ها برای مهران مدیری بعد از ده سال در گفتگوی زنده تلویزیونی بسته هستند

قابل توجه همکاران محترم ودیگرکارمندان عزیز

Posted in دسته‌بندی نشده by rahpooyesh on the ۱ام مرداد ۱۳۹۵
نوشت افزار مهر:

نوشت افزار مهر:

🍁کارمندان دولت 🍁توجه 🍁توجه 

 

 

🔷متاسفانه استفاده نابجا از اصلاح حقوق های نجومی در کشور گریبان کارمندان ضعیف را گرفت تا دولت به این وسیله بتواند پیشنهاد تقلیل حقوق بازنشستگی ( تغییر محاسبه حقوق از دو سال به پنج سال) و پاداش پایان خدمت کارمندان دولت ( از یکماه در سال به دهروز در سال) را در برنامه ششم عملیاتی نماید و با گنجاندن این موضوع در برنامه ششم توسعه و کسب رای اعتماد مجلس به اهداف مورد نظر برسد .مثال بازنشسته ای که الان بازنشست شود برابر ۳۰ سال یعنی ۳۰ حقوق پاداش بازنشستگی میگیرد اما طبق قانون جدید ازسال ۹۶ تنها ده حقوق پاداش داده میشود و نه ۳۰ حقوق. نکته جالبتر اینکه پیشنهاد دهندگان این طرح چون هیات علمی دانشگاهها میباشند در پستهای مهم کشور منصوب هستند و اعضا هیات علمی و قضات را از این موضوع مستثنی کرده اند.  

 

🍁از نمایندگان محترم حامی مردم مستضعف تقاضا میشود جلوی این اقدام ناشایست را بگیرند چرا که از 17 سال پیش پاداش بازنشستگی یکماه در سال بوده و حقوق بازنشستگی سالهای متمادی است معدل دوسال اخر است.لذا از آنها میخواهیم اجازه تصویب این طرح داده نشود.

 

 

لذا همکاران محترم ضمن ارسال این پیام در سایر گروهها واطلاع رسانی به سایر فرهنگیان از تصویب این طرح ننگین و تحمیلی که تضعیف کننده قشر کم درآمد فرهنگی و کارمند می باشد جلوگیری کنیم.

دیدگاه‌ها برای قابل توجه همکاران محترم ودیگرکارمندان عزیز بسته هستند
Next Page »